Fulgusorii de nov.dec 2009 (*81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Lady, Camy, A_driana, Gabitza, Vioo , sa va traiasca copilasii!

La multi ani tuturor fulgusorilor care implinesc un numar rotund de luni!


Lady, multumesc pentru informatiile postate. Eu nu am mai reusit in ultima vreme sa mai citesc nimic despre evolutia bebilor- am luat lucrurile din mers si mi-am mai amintit vag de unele de pe vremea Dianei.


Alexa, bafta la examene si vacanta placuta in continuare! Ce frumos ca v-ati intalnit la Brasov


A_driana, Sophia pana bine, nu am motive sa ma plang. Ca si Cami, ii dau cata vreme deschide gurita cand se apropie lingurita. Am observat ca treaba mare face cam o data pe zi, cam o data pe saptamana face la doua zile, rar de doua sau trei ori pe zi. Face mai des si mai moale cand ii dau iaurt, pasta de fructe sau fructe fara sa le amestec cu cereale.


Sunshine cred ca a terminat cu botezul. Daca ai timp sa ne citesti, sa stii ca te asteptam cu (po)vesti si poze!


Parca weekend-ul asta aveam si o nunta in familia fulgusorilor, daca am inteles eu bine...



Sa ma laud acum: Sophia imi mananca legumele! Am descoperit cum sa le fac asa incat sa-i placa (ne plac si noua, la cei mari)- le gatesc la cuptor, mai multe feluri de legume taiate marunt, cu unt, busuioc si boia dulce. Azi am avut succes si cu omleta din galbenus cu spanac. Am sa scriu putin mai tarziu retetele si in blog, sa nu le uit

_

Bucataria lui mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Dau cafeaua in dimineata asta
La noi este soare , se anunta o zi frumoasa,ieri a plouat si a fost urat, rece, brrrrr, de mult nu a mai fost asa, Dar vad ca acum a iesit soarele si tare frumos imi bate mie pe tastatura

Camy- sa va traiasca strumful si sa va bucurati de el.Pupici multi pt Flavius, ca este baiat mare

Laura B - multumesc

http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan si Stefan Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
lady sa-ti traiasca piciulina...LMA BECCA

multumim fetelor pt urari, va transmite David un pupic, si uram si noi LA MULTI ANI FLAVIUS, DRAGOS SI EVA, CARMEN

David mananca in fiecare zi fructe, asta ii masa de dimineata zilnic...si masa de la ora 17 ii iaurt simplu...sa fie asta cauza? azi si maine o sa-i dau altceva la masa de la 17, eventual cereale, branza, vad eu...sa vad daca face tot asa des...eu sper sa nu fie ceva pb, cum a zis lady...ca daca nu retine organismul papica ii pb, la asta ma gandeam si eu...sper doar sa aberez eu si sa nu fie nimic...ieri de exemplu a facut de 4 ori, dupa fiecare masa...


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

m-o pus pe mine naiba acuma sa gugalesc, si am ajuns la nu stiu ce boli, de ma luat depresia ...cum n-are omu ce face, isi cauta ceva de facut ...mai vad 2-3 zile cum se prezinta scutecul lui fiumeu, daca tot asa, atunci sun pediatra sa vad ce parere are.....


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Neatza fetele

Lady, Camy, A_driana, Gabitza, Vioo - sa va traiasca fulgusorii

Am noutati maaaaari de tot:
1. In alimentatie: in week-end ne-am "prostit" cu sunca de curcan, sandwich cu branzica, cremwurst de pui, mamaligutza cu branza si unt
2. Cea mai tare treaba Ne-am lansat... nu am emoticon de racheta... ca asa arata Aseara statea ca de obicei in fund... si deodata a cascat ochii mari, a aruncat manutele in fata si... tule-o de-a busilea intr-o viteza prin toata casa de ziceai ca i-a luat foc funduletzul Gata... s-a dus linistea in mod oficial

Va pup si vreau sa zic LMA tuturor Alexandrilor si Alexandrelor

de Vlad - 11.11.2009 si Andi - 5 ani.

POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna fetelor

sunt franta de oboseala, azi am mers la sot la firma, acum m-am intors, doar ce v-am citit... as dormi, iar piciul meu sta catarat de mine, e un scump..ca toti copilasii de altfel!


Si pentru ca azi implinim 10 luni, va fac cinste cu o amandina si un ....si pentru ca azi se sarbatoresc mai multi fulgusori, eu urez la toti fulgusorii, nu numai cei nascuti intr-o zi de 30, sanatate multa si fericire!


My_Lady astept vesti bune de la dr!

Bussymummy de acum se pare ca incepe distractia!!!

Allexa bafta la examene...si ne vedem acum in tura urmatoare!

A_driana eu zic sa stai linistita, david este un copilas perfect sanatos! Nu ai motive deloc de ingrijorare... sa stii ca nici tie nu-ti face bine sa te tot gandesti ca bebe ar avea ceva...

ma duc acum sa fac un

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

Buna dragele mele,

bunaaaa amandina lui Flavius Sa va traiasca puii, sa creasca mari si sa va bucurati de ei.


Mami fericita de Mate Ioan - 17.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

Laura B: o sa incerc si eu reteta ta de legume pentru ca nici Matei nu e prieten cu ele. Sunt tare necajita din cauza asta, sper din tot sufletul sa mearga


Mami fericita de Matei Ioan - 17.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ma doare burta de cat am mancat..am preparat www.reteteculinare.ro/forum/discutii/medalioane_de_pui_cu_vinete_dovlecei_si_sos_de_rosii-7435/" target="_blank">asta o adevarata delicatete!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

salutare dragele mele am revenit dupa o sapta,ana de absente sper motivate am scapat cu nunta unde a fost superbbbbbbbbb am incercat sa va citesc printre picaturi dar nu am inteles nik sincer o sa pun si poze cred ca maine dimineata la cafea eu o dau va spun de acum poopik noapte buna
plec ca maraie aryana

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009

Mergi la inceput