Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Am scapat delfita sub apa.
Era in cadita in fund si s-a lasat pe spate. Am scos-o repede, am ras si a ras si ea.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


hi, hi
delfita face scufundari!
felicitari pt reactia ta!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

DANYELANA,
ti-am trimis pe PM linkul cu lista bagaje Crs!
Sper ca nu ai plecat deja!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

monologhez....
huci la culcare mai lorex...

bine...ma duc
n buna

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

NB Lorex!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fetele....m-am uitat pe prognoza. Vreti sa facem joi sau vineri o intalnire in IOR sa se cunoasca si pufuletii? Vremea tocmai buna 24-26 de grade.




Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Mi-am amintit...cuscra, cum a fost vizita la Cluj? Ceva vesti bune ne aduci? si sa ai o saptamana usoara!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

salutare si de la noi!!

LML tuturor pufilor pe care i-am ratat de cand n-am mai intrat

Despre Diana nu prea am vesti..nimic nou sub soare...doar ca avem probleme la panz cu mancatul legumelor..dar trecem noi si peste asta.
Masa de seara cand se introduce? Eu am scos masa de dimineata dar cea de la pranz nu reusesc nicicum....Si ce fel de iaurt dati? Cata grasime trebuie sa aiba?

Dimineata ma trezesc cu povestiutele ei, rasul ei de bebe mic, toata ziua povestete cu mine si rade..si abia astept sa vorbeasca de-a binelea. Pana acum zice doar mama.

Saptamana asta a fost..cum sa zic...putin cam naspa....stiti sau nu..imi ploua in casa..si proprietarii culmea ne-au marit chiria la 120 euro (de la 400 lei)...oricum am vb...si ne cautam chirie luna asta..neaparat etaj intermediar..sper din tot sufletelul sa gasim.

Am reusit in sfarsit sa fac ....ce bine eeee..am si uitat de senzatie.

Mai vroiam sa zic nush ce ..dar mesajul l-am compus pe la 19...si de atunci au intervenit baita si culcatul zambilicei mele

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Papica pe 2 zile:
Ieri: din nou fructe dimineatza (mango cu avocado - combinatzia divina a la oani ), la pranza noutatzi: supa de roshii cu grish (care a fost mancata la semi-cina si doar de Alena) si mancarica de conopida cu pui.
Azi: struguri cu cereale cu bucatzele (au mai si scuipat dar au mai si mancat, nu mult oricum), apoi la pranz: supa de roshii cu orez si galbenush + mancare de mazare si morcovi la steamer.
Eu cam abuzez de roshii, dar se pare ca doar daca e roshie mancarea mananca si Mofturici Natalia.





Eu nu am reorganizat casa pt ca aici la tzara stam mai mult pe afara, dar cum ajungem inapoi la Cta musai trebuie sa ma ocup. Deocamdata nu am cumparat decat capacele pt prize. Macar noi avem peste tot parchet (exceptand baia si bucataria) fara covoare. Ma gandeam sa iau un covorash de cauciuc/pluta gen puzzle (am vazut la ioana_fota in poze) ca sa fie mai cald.

cris.d Aici o avem "dadaca" pe verishorica de 4 ani jumate Tania. I-am explicat ce jucarii sunt interzise bb-lushelor si de ce si ea s-a conformat. Ba chiar zice frecvent si din gura regulile de genul asta.


miremia Si eu foloseam la dezinfectat tot Pronto sau apa simpla (pana la 5 luni o faceam zilnic), de-acuma cred ca voi spala doar atunci cand se impune, probabil de 2-3 ori pe saptamana.

adina_bulina E dulcica foc printzesica... Imi pare rau sa aud de alergii... poate e ceva trecator. Si la noi a fost tot ceva de genul asta...trecator (sper). Am rezolvat cu tratament in 3 luni, deshi inca nu sunt sigura care a fost factorul alergen (eu in continuare banuiesc ca ceva din mediu gen detergent & co). Si noua ne-au fost tare buni aerosolii...dar nu de la aparat, ci direct de la mare (mergeam mai in larg pe un dig si stateam cam un sfert de ora pana la o ora).

lillo Si fetele mele beau putzin lapte. Maxim 130 ml dimineatza + 150 ml seara + frecvent dar nu mereu 130 ml peste noapte + ce mai adaug eu la mancare.


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Bea,facem o intalnire sambata in 4 septembrie?te pot deranja pe mess?ca de acasa nu stiu daca voi intra pe forum....doar sunt lady sub acoperire


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo
Buna, mamici de pufuleti!Noi suntem in vacanta si nu am citit nimic din urma ,dar vin cu o problema de mama locca. Cat lapte beau pufuletii vostrii la 7 luni? Ma refer la cei hraniti cu biberonul bineinteles. Piticul meu refuza laptele de vreo 3 zile. Mancare "solida" papa foarte bine,( fructe, legume+carne, cereale cu lapte), bea apa cu biberonul fara probleme, dar lapte nu mai vrea. Am incercat sa ii dau cu cana, cu lingurita, cu alt tip de tetina, sa schimb laptele, nimic. Ia o gura si gata, intoarce capul si tine gura inchisa.. In total bea cam 400 ml de lapte din care peste 250 sunt in terciul de lp+cereale. Mi se pare f. putin...Mai face vreun pufulet asa?
dar accepta biberonul cu altceva ori doar papica cu lingurita?Ceva nou cu tetinele? poate nu mai are rabdare sa traga, eu le mai modific in timp ori poate le-ai modificat si vine prea mult. letizia mea de ex a acceptat fara probleme si aptamil si humana ca la inceput am schimbnat lapticul, in latpic ii bag cereale ori ala de seara il fac beton asa, cu gris, orez, cereale, iese mai gros si am un bibe cu tetina numai buna si accepta fara problema continutul. In schimb a fost de prima oara fitoasa la forma si materialul tetinei! Si la marimea orificiului, vai vai nu cumva sa iasa prea mult ori prea putin:) Si neaparat latex nu silicon si nu suporta marimea 2 la tetine, tot pe alea mici le vrea dar cu gaurile modificate.400ml nu e rau, maxim e oricum 1000ml in 24 de ore, aldo al meu biberonar mare fiind, mai sarea dar aveam cit de cit grija. baga si tu mai mult iaurtel si brinzica si dpdv al calciului e bine.acum cu diversificarea oricum se mai reduc portiile de lapte.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput