Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

MIREMIA eu am avut mop cu aburi, l-am dat la mama (d-ala de la TV, primit de la ai mei). lasa apa si in in rest, la fel ca orice mop. eu spal cu apa chioara, eventual putin igienol in ea, dar cu laveta de bucatarie, nu mop, sa simt/vad pe unde dau. mi se pare ca iau mai bine par, praf, scame...

ADINA eu am luat nebulizator Omron, C-28, de pe net, cu 220 lei. cand a avut ema bronshiolita, la 7 saptamani,l-am folosit intens si la ea si la Ana.

PLATEEA, poti invatza cu "draci" de soacra? Bafta! Lasa, asa o bucuri pe mama ta ca va vede mai des.

LILLO,din cate stiu 500 ml e "normal", daca are deja 3 mese diversificate. Ana s-a intarcat la 9 luni singura si mai papa san doar seara, dimineata si rar noaptea. insa dupa asta nu prea a mai baut lapte deloc. daca papa iaurt, alte lactate, cred ca e ok.

DANYELANA, daca nu e pe mailul comun, caut eu lista prin computer, maine. cand plecati? Tunisia

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel
ADINA eu am luat nebulizator Omron, C-28, de pe net, cu 220 lei. cand a avut ema bronshiolita, la 7 saptamani,l-am folosit intens si la ea si la Ana.


Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



De ala am si eu, eu ii zic aparat pt aerosoli.

Ms de info cu mopul. Si eu tot cu laveta prestez macar o data pe saptamana, mopul imi lasa urme si nici nu spala uniform.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Mai ca sa vezi!!! Deci am manechin nu o fitzoasa la mancare. Asta e bine. Multumim de incurajari. Iar cu alergia.. ce sa zic... am incurcat-o. Mersi pt pontu cu nebulizatorul. Aaaaa si sa nu uitam... multumim pt complimentele primite. Am fata frumusica tare si o zambareataaaa ma face sa uit de toate.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel
ADINA eu am luat nebulizator Omron, C-28, de pe net, cu 220 lei. cand a avut ema bronshiolita, la 7 saptamani,l-am folosit intens si la ea si la Ana.


Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



De ala am si eu, eu ii zic aparat pt aerosoli.

Ms de info cu mopul. Si eu tot cu laveta prestez macar o data pe saptamana, mopul imi lasa urme si nici nu spala uniform.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg



me 2
tot cu laveta si in genunchi prestez
si sotul ma tolocane la cap de fiecare data ca de ce nu vreau mop nu intelege
mi se pare ca mopul mai mult intinde zoaiele ...ma rog...soacra-mea de ex fol mop, dar schimba apa si spala pana iese curata

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui lorex

ai crescut in iarba?
in comuniune cu natura!
De asta esti asa frumoasa!
[:-P]



La 6 luni m-au intarcat si m-au dus la Somesul Cald (in Cluj) unde ma lasa bunica pe o paturica in iarba si ma pazea de serpi cainele meu credincios pe nume Ursu. Asa mult regret ca nu mi-l mai amintesc....mi-au povestit cum ma apara si nu ma scapa din ochi.

Acum ma gandeam.....ce vremuri erau si cum se cresteau copiii. Pai eu n-as lasa delfita singura sa o pazeasca cainele!!!

Si iti pt compliment...tu cred ca te-ai nascut in natura un cazul asta!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg



poate ai inteles gresit...doar nu te lasa pe malul apei numai cu cainele...el statea lg tine sa te apere, dar sigur mai era si o fiinta umana prin zona
frumos suna amintirile tale din copilarie (chiar daca nu sunt chiar ale tale in totalitate )


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui lorex


deja ati trecut pe iaurt?
de care i-ai dat?



I-am dat unul bio pe care il gasesti la coltul bio din supermarket...e cu verde si scrie pe el anderschare sau ceva de genul.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg




_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Mai ca sa vezi!!! Deci am manechin nu o fitzoasa la mancare. Asta e bine. Multumim de incurajari. Iar cu alergia.. ce sa zic... am incurcat-o. Mersi pt pontu cu nebulizatorul. Aaaaa si sa nu uitam... multumim pt complimentele primite. Am fata frumusica tare si o zambareataaaa ma face sa uit de toate.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia


ASA TE VREAU

ma uitam prin urma...Lalitica imi facea galerie cand m-am dus sa nasc...si mi-a urat sa ne vedem cu bine la scutece...dar ea n-a mai intrat de atunci..

Spune-i sa vina ca promitem ca nu o batem la cap cu intrebari deranjante
cel putin EU PROMIT! Sa spuna doar ce vrea ea si ce o face sa se simta bine! O pup dulce!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

ASA TE VREAU

ma uitam prin urma...Lalitica imi facea galerie cand m-am dus sa nasc...si mi-a urat sa ne vedem cu bine la scutece...dar ea n-a mai intrat de atunci..

Spune-i sa vina ca promitem ca nu o batem la cap cu intrebari deranjante
cel putin EU PROMIT! Sa spuna doar ce vrea ea si ce o face sa se simta bine! O pup dulce!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Promit si eu! Lalitica come back!!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Am scapat delfita sub apa.
Era in cadita in fund si s-a lasat pe spate. Am scos-o repede, am ras si a ras si ea.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

m-am uitat la pozele tale ADINA...

ce mai...am zis eu bine..fotomodel...ati vazut cum deja prezinta tinutele si rochitele? mai face si faza aia a la Marilin monroe cu vantul care-i sufla sub rochitza
e o dulceatza de fetita...frumoasa foc ca si mama ei...ai niste ochi superbi! ce mult mi-a placut aia in care rade cu gura pana la urechi la tine in brate! iar din rochite mi-a placut mult aia rosie cu buline! dar toate tinutele sunt de podium! deja e o diva, ce mai la deal , la vale...SA CREASCA MARE si SANATOASA!
Multumesc ca ne-ai aratat poze...acum stim si noi pt ce buburuza dulce ne-am rugat la inceputul anului!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput