Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

mda, profit de "libertate" sa ma desfasor:

Problema mea cu deplasatul e alta: Ana se joaca tot pe jos, lasa diverse chestii mici, de la bilutze, pantofiori, etc si mie- teama ca Ema gaseste vreodata o picatura d-asta si se ineaca.
Mamici de 2 copii, cum faceti cu jucariile mici d la cei mari?



Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



chiar zilele trecute o prietena a ajuns cu copilul de 9 luni la urgente ca inghitise o baterie de ceas din aia mai mare...care i-a ramas in gat!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza! pt cafea cris.d

Daca tot vorbim de rearanjarea casei...spuneti si cu ce spalati pe jos si cam cat de des.
Eu una sunt fan pronto pt parchet si cred ca voi continua sa spal cu ala. Am luat de la DM o solutie de deznfectat (buna la toate dar no name si nici nu scrie ce contine) pe care cred ca o sa o folosesc la dezinfectat obiecte si atat. Mocheta am curatat-o recent cu biocarpet si in rest o sa o aspir de 2-3 ori pe saptamana.
Am auzit pe cineva spunanad ca mopul cu apa e super ok....l-a testat cineva, merita investitia?

Sa aveti o duminica placuta si racoroasa dragele mele!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


eu nu am mop din ala desi as fi vrut sa am, mi-am luat unul de la quelle mai demult, pe care l-am trimis inapoi ca nu era de calitate!
are o prietena de-a mea si zice ca face toti banii (are si ea copil, si timp putin pt curatenie)
eu pe jos spal cu o solutie bio de la Lifecare
acum de ex, cand iuria nu a fost acasa, ama facut curatenie cu produsele obisnuite, cele chimice, ca stiam ca se aeriseste bine pana cand ajungem noi acasa peste cateva zile..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex


deja ati trecut pe iaurt?
de care i-ai dat?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


I-am dat unul bio pe care il gasesti la coltul bio din supermarket...e cu verde si scrie pe el anderschare sau ceva de genul.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Fetelor dragi, cand m-am hotarat sa va scriu si eu numai de bine, na... am facut vaccinul BCG (Lorex nu esti ultima) si a mea fiica este data complet peste cap. Poate o fi coincis cu momentul si nu e de la vaccin, cine stie, poate sunt dintisorii care nu mai ies, faza e ca sunt zombi. Plange-urla-plange, face temperatura 37,2, si colac peste pupaza mi-a facut o urticarie de zile mari. Credeam ca ne petrecem week-endul in spital. Ne-a ajutat Dumnezeu si am scapat si de asta. Concluzie... copil alergic. E a doua oara, prima oara de la tarate in apa de baie s-a facut de ziceai ca am spalat-o in urzici, acum de la telina din supica de pranz. Sunt o mare VARZA!!! Dupa ce ca am nimerit cel mai bulangiu cantar de pe piata (nu are decat 5,850 kg), mai ma crizez si cu alergiile. Asta e! Dam noi de cap si asta si ne facem mari si sanatosi si puternici.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia


las ca nu e chiar atat de putin , are aproape 6 kile...e manechin, ce vrei!
imi pare rau de alergii...din pacate e boala secolului...

marti fac si eu BCG-ul, am emotii mari!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Stiti ce am vazut...UN AN DE CAND SUNT MEMBRU DESPRECOPII!!! Dau o felie de tort si o cupa de sampanie, ca asta merita sarbatorit.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia



Mult inainte!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Intrebare!
Dr. Stanciu ne-a recomandat sa cumparam nebulizator, Maria are muci care nu curg, fornaie in spatele nasului. Aveti asa ceva? De ce sa tin cont cand cumpar minunea de aparat?

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia



te referi la umidificator?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

ai crescut in iarba?
in comuniune cu natura!
De asta esti asa frumoasa!
[:-P]

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


La 6 luni m-au intarcat si m-au dus la Somesul Cald (in Cluj) unde ma lasa bunica pe o paturica in iarba si ma pazea de serpi cainele meu credincios pe nume Ursu. Asa mult regret ca nu mi-l mai amintesc....mi-au povestit cum ma apara si nu ma scapa din ochi.

Acum ma gandeam.....ce vremuri erau si cum se cresteau copiii. Pai eu n-as lasa delfita singura sa o pazeasca cainele!!!

Si iti pt compliment...tu cred ca te-ai nascut in natura un cazul asta!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neataaa...
LML sarbatoritilor de azi si celor pe care i-am ratat!


lillo... simt nevoia sa te trag de urechi. eu ma plang ca pastaia nu vrea mancare ci numai lapte si ala putin, tu te plangi ca mananca si nu mai vrea lapte. care e mama loca? sa aud? printesa si piticul

adina, nu te ingrijora cu greutatea. e un stres inutil care le aduce bebeilor frustrari de care nu au nevoie. n-o sa aiba toti la maturitate 2 m si 120 de kile, nu? mai sunt si fotomodele pe lumea asta...

ayanna, datorita tie intru si eu sa semnez condica ca nush cand mai apuc

mie mi-au venit socrii acasa. gata fericirea, iarasi plecatul de acasa. chiar daca gandesc pozitiv si incerc sa privesc si de cealalta parte, nu pot si gata! cum ii aud ca deschid gura, imi vine sa urlu. nu ne-au vazut de o saptamana si totusi au avut numai de comentat si criticat. nu pot, domle, nu pot sa ii inteleg si sa fiu plina de compasiune. n-am...

nush de ce nu-mi primeste webshot-ul toate pozele pe care vreau sa le pun in album. oare de ce?



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Buna!

Am intrat sa lasam fetelor o felie de tort de un pahar de sampanie, asa e frumos....avem 7 lunite

Si pentru prietenii pufuleti un piure de fructe, care cu ce doreste

Suntem mari, stam in fundulet(vrem numai in fundulet tot timpul, sa vedem lumea bine), ne taram dupa tot ce e interesant prin casa, vorbim cat e ziua de lunga si ne iubim mult


N-am recuperat, acum fug la veverita, azi n-o las singura....poate dupa ce adoarme reusesc sa mai intru



de Maia



SA CREASCA MARE SANATOASA SI VOIOASA!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Intrebare!
Dr. Stanciu ne-a recomandat sa cumparam nebulizator, Maria are muci care nu curg, fornaie in spatele nasului. Aveti asa ceva? De ce sa tin cont cand cumpar minunea de aparat?

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia



te referi la umidificator?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Eu cred ca se refera la aparat pentru aerosoli, daca gresesc, sorry.
Am cumparat si eu unul recent de pe okazii (nou si la un pret muult mai bun decat in farmacii). Dupa ce am studiat oferta si am vb cu alte mamici am inteles ca cel mai bun este Omron. Al meu are mascuta si pt copii si pt adulti, este destul de mic si nici nu este foarte galagios.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput