Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta
Ne vedem!


Felicitari pt stelute!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ayanna Daca te intereseaza o retzeta anume zi-mi si detaliez, imi vine greu sa scriu mereu retzetele cap-coada, mai ales ca eu nu cantaresc ingredientele si pun totul la ochi si dupa inspiratzia de moment.

Referitor la gimnastica...exact la ce faci tu dupa baitza ma refeream...

decenuela La noi (bblushe) felul 1 e cel cu proteina, indiferent ca e supa sau piure, depinde in care dintre ele pun carnitza, peshtele sau oul.

Legat de premergator Shtii cum se zice...pofta vine mancand...asha si cu premergatorul, nu le place din prima. Eu le puneam pe fete la inceput cate 2-3 minute sa vad cum reactzioneaza...apoi singure au inceput sa se deplaseze si s-au prins ce fain si ushor e sa ajunga peste tot unde vor... Cum am mai spus, cred ca daca vrei sa ashteptzi sa se ridice in picioare si sa faca pashi pt a incepe si cu premergatorul nu are sens...nu va mai prezenta interes pt bb.

al3csa Eu am lansat intrebarea cu baia zilnica...asha ca ma simt datoare sa comentez...Binentzeles ca nu-i un "lucru rau", dar mie una mi se pare greuuuu...

miremia Redimensionarea pozelor direct in album eu am facut-o azi si m-a disperat ce greu a mers...se incarca un programel picnik si se mishca incet ca melcul. Mie imi era mai bine cand le aranjam in acdsee si le incarcam pe picassa direct mici. Optziunea din picassa e un "edit" in coltzul din dreapta sus unde vizualizezi poza, pe aceeashi linie cu sagetzile de derulare in interiorul albumului.

cris.d Si eu le dau bucatzele de diverse (mar, lamaie, ardei, coaja de paine etc) ca sa descopere gusturile, dar nu tzin musai sa le placa, de exemplu, aroma de peshte (care mie una a inceput sa-mi placa dupa 18 ani ) dar tzin neaparat sa manance peshte.

lorex Nu am sarbatorit...poate "pe vechi" (dupa 13 zile). Oricum uitasem ...


din 09.12.2009 mami de gemanutze

AMR 3 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Salut!

Acum citesc din urma, nush daca mai apuc sa raspund inainte sa adorm, dar am vazut ca vorbeati de micsorat poze...
Eu am googalit si am descarcat de pe net un programel...se cheama FastStone Photo Resizer...foarte simplu si rapid de utilizat. Nu va mai chinuiti in picassa ca ia prea mult timp editatul, nu mai zic de upload cat dureaza daca le incarci la dimensiune mare.

Fug sa mai citesc...nu va supi pe mine daca nu mai apar in noaptea asta cu raspunsuri...am muncit azi ca o albinuta si-s franta.

Pup!

Sarbatoritilor de 1!!! pufosii pe nasuc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

ayanna Daca te intereseaza o retzeta anume zi-mi si detaliez, imi vine greu sa scriu mereu retzetele cap-coada, mai ales ca eu nu cantaresc ingredientele si pun totul la ochi si dupa inspiratzia de moment.

Referitor la gimnastica...exact la ce faci tu dupa baitza ma refeream...

decenuela La noi (bblushe) felul 1 e cel cu proteina, indiferent ca e supa sau piure, depinde in care dintre ele pun carnitza, peshtele sau oul.

Legat de premergator Shtii cum se zice...pofta vine mancand...asha si cu premergatorul, nu le place din prima. Eu le puneam pe fete la inceput cate 2-3 minute sa vad cum reactzioneaza...apoi singure au inceput sa se deplaseze si s-au prins ce fain si ushor e sa ajunga peste tot unde vor... Cum am mai spus, cred ca daca vrei sa ashteptzi sa se ridice in picioare si sa faca pashi pt a incepe si cu premergatorul nu are sens...nu va mai prezenta interes pt bb.

al3csa Eu am lansat intrebarea cu baia zilnica...asha ca ma simt datoare sa comentez...Binentzeles ca nu-i un "lucru rau", dar mie una mi se pare greuuuu...

miremia Redimensionarea pozelor direct in album eu am facut-o azi si m-a disperat ce greu a mers...se incarca un programel picnik si se mishca incet ca melcul. Mie imi era mai bine cand le aranjam in acdsee si le incarcam pe picassa direct mici. Optziunea din picassa e un "edit" in coltzul din dreapta sus unde vizualizezi poza, pe aceeashi linie cu sagetzile de derulare in interiorul albumului.

cris.d Si eu le dau bucatzele de diverse (mar, lamaie, ardei, coaja de paine etc) ca sa descopere gusturile, dar nu tzin musai sa le placa, de exemplu, aroma de peshte (care mie una a inceput sa-mi placa dupa 18 ani ) dar tzin neaparat sa manance peshte.

lorex Nu am sarbatorit...poate "pe vechi" (dupa 13 zile). Oricum uitasem ...


din 09.12.2009 mami de gemanutze

AMR 3 (+11)



Scuze daca te-am deranjat . Nu asta mi-a fost intentia. Te inteleg ca ti-e greu .. Oof si mie mi-ar fi . Dar eu nu mai inteleg cu el daca nu ii fac baitza. De masaj ma mai lipsesc .. dar baitza nu pot sa i-o sar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetiliiiiiiiiiiiiiiii

cafeluta fierbinte pt toata lumea si....nu numai...adi dam de baut...si va servim cu portii generoase de carbohidrati....ca tot a murit monti...pt ca facem 8 luni

de asemenea tin sa urez LML...tuturor celor care-si serbeaza ziua de azi...in special prietenului noastru drag ..patriotul si moldovencei noastre fotomodela...iuria.

de asemnea...cu oarecare tristete tin sa mai urez serviciu usor mandrutzei si oanei...si celor care mai incep munca zilele astea..of, of...mai , mai..

eu sunt cheauna rau si varza cu spatele dupa o noapte a la jiji...dar imi revin io repede...

larisel...am pricipit cum stau lucrurile cu ordinea felurilor de mancare

mima...imi pare rau de ploaie...sa-mi zici daca ai intrat putin la apa( daca da...ma mut in strada:)) )....iar de masini....ce sa zic...mai ales dupa ce-am vz la tv...si pe trecerea de pietoni misc capul stanga dreapta de zici ca-s setata...

sa aveti o zi frumoasa....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza


dece mersi de cafea, ma servesc cu una mare...am dormit azi noapte dar ma simt tare obosita..nu stiu de ce

urez si eu LA MULTE LUNITE tuturor pufilor nascuti azi, sa cresteti mari si frumosi si sa aveti o viata linistita sa va bucurati parintii

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

mersi de cofee decenuela...

am avut o noapte horror.ieri am facut vaccinul , a treia doza...iar de atunci maraieri + febra+ plans
intrebare: daca i-am dat panadol, am voie sa ii dau si supozitor sa-i scada febra?

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Neata...
Iuria,Patriotul Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari LML si tuturor celorlalti sarbatoriti
Vaiii uitam LML Happyella .
Lorex o prietena de-a mea a facut branzica cu LP ,a preparat normal 180 ml LP a fiert si cand a dat in clocot a picurat dintr-o lamaie cam 3-4 picaturi si s-a branzit imediat apoi a strecurat rpd si gata.Voi cum dati oscilococinum la bebeii?eu pana acum i-am dat doar 1 tubulet din ala pe saptamana dar acum la ce vaj e la noi brrr.Eu apuc mai greu de acum sa intru ca nu mai putem iesi asa mult afara si trebuie sa ne gasim activitati sa treaca timpul.Va pup o zi buna,sper sa ne auzim si mai tarziu si sa mai apuc sa recuperez cate ceva.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

Neata fetele!decenuelasaru-mana de cafe ca nu mai pot de somnnnn....cum rezisti noptile...de fapt ziua dupa nopti a la jiji...ca raul de vreo 4 nopti tot la 2 ore se trezeste...iar la 3...nema somn...il pun in leagan abia abia atipeste .....dar nu pentru mult timp ....azi noapte a stat tati cu el...dar am auzit tot....am o fata tare rugumata....esti o mamica grozava ca rezisti intr-un mare fel...m-am dezvatat de programul asta...brrrr....
sondaj:baita la 2,3 zile generala in rest la curut dupa kk mai des....masaj.....asa putin putin cat are rabdare
la multe lunite pufilor dragi
vazut poze noi din vacantefrumos s-au distrat si puii si mamicile
mandruta servici usorsi scot catevapentru tati!
pozele incerc sa le micsorez azicu scuzele de rigoare celorlalte mamici ca am uitat aspectul astamiremia ca a amintit
si acum sa va zic sa ma laud putin a plecat SOACRAAAAAA uipiiiima simt mai linistita si incet incet ne reorganizam vietile ca ni le-a cam dat peste cap
aaaa!!alexutzzza wb ce bine tre sa fi fost in vacanta
ana_g felicitari pentru gramute
alecsasuper progrse face micutul
ma duc sa beau mai 3 cafele si sa mai citesco zi buna sa avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

ce marime trebuie la poze?va rog un pic de ajutor la maica sunt chiauna...si nu vrea neuronul asta sa se puna in miscare

Mergi la inceput