Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

si stii cum se face branzica din LP?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

tomaca,
Ms de raspuns!
Noi i-am facut hemoleucograma ca sa vedem cum sta si nu are anemie. In consecinta nu trb sa-i dau Fe. A spus pedi.
Mi-a mai spus ca daca nu vreau sa-i dau carne pot sa-i dau galbenush de ou fiert 10 minute si doar o optime din el! O sa incep maine, de ziua ei
si o sa-i mai repet analizele peste o luna sa vedem cum sta...


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Sa fie cu pofta galbenusul.
Cum ii faci analiza, ii iei sange? Nu plange?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

decenuela,
Hai sa facem un fan club al bordurilor, al masinilor parcate pe trotuare si al lipsei platformelor pt carucioare. Culmea, inainte credeam ca platformele astea sunt doar pt invalizi. Cap de guma..

O data a trebuit sa ridic caruciorul peste o masina ca nu aveam pe unde sa trec. M-a ajutat o femeie, evident! Barbatii nu prea sar in ajutor, habar n-au ce inseamna...


alecsa ce frumu povestesti tu de mini cum s-a facut el baiat mare! Stiu ce mult inseamna un progrres facut de bebe!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Ma inscriu si eu. Si as mai adauga si treptele suplimentare la intrarea in bloc

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Dece, lorex ma inscriu si eu!!
Azi mergeam pe carosabil pe langa bordura cand era sa ma ia o masina. Initial am vrut sa injur dupa care mi-am zis...stai asa ca-s de vina, ce caut pe strada? M-am dumirit repede....pai cautam domnule ca trotuarul era ocupat cu masini!!!!! A reusit un domn sa treaca dar mai mult prin boscheti. Eu stiu ca atunci cand parchezi pe trotuar esti obligat sa lasi minim 1 m liber pt pietoni.

Si am patit-o si eu sa fie nevoie sa ridic carutul peste masini pt a trece.....no comment!
Cu lipsa rampelor ce sa mai zic...nu au nici macar toate farmaciile.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

si stii cum se face branzica din LP?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Pai cred ca la fel. Intai prepari LP ca de papa, dupa care il fierbi si cand fierbe pui pastilele de calciu lactic pisate si incepi sa amesteci. Ai sa vezi ca repede se barzeste si apare zer.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

si stii cum se face branzica din LP?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Pai banuiesc ca se face mai intai lapte si dupa aia se pune calciu, respectand proportiile (adica la 1 cupa de LP 30 ml apa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

lorex ai un PM.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Nu pot sa cred la ce performanta am ajuns. Am vrut sa mai trimit un mesaj si calculatorul a inceput sa vorbeasca cu mine. Mi-a spus:

Eroare!

Trebuie sa mai astepti cu mesajul.
Nu poti pune un mesaj la mai putin de 60 secunde de la mesajul preceddent.
Incearca mai tarziu.

Doamne, ce-o fi cu mine? Atatea mesaje pe m2. Am modificat un mesaj anterior si am observat ca mi-a aparut si o stea. Ma autodepasesc la scris

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Nu pot sa cred la ce performanta am ajuns. Am vrut sa mai trimit un mesaj si calculatorul a inceput sa vorbeasca cu mine. Mi-a spus:

Eroare!

Trebuie sa mai astepti cu mesajul.
Nu poti pune un mesaj la mai putin de 60 secunde de la mesajul preceddent.
Incearca mai tarziu.

Doamne, ce-o fi cu mine? Atatea mesaje pe m2. Am modificat un mesaj anterior si am observat ca mi-a aparut si o stea. Ma autodepasesc la scris

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan





Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Aseara am fost tare mandrii cand Buturel a stat mai mult in funduletz. El sta de mai multa vreme dar nu era foarte sigur si incepea sa se aplece in fatza pana dadea cu nasul de picioruse.
Plus ca se plictisea repede si mai mult impingea sa se ridice, fara rezultat evident. Mai trebuie sa exerseze echilibrul.

Aseara cand l-am luat in casa din parc, l-am pus pe masa de infasat ca sa-i mai scot din haine (stand in fund) si l-am lasat acolo cu mine alaturi. Cum masa este tare si noi stateam de vorba a uitat sa se mai impinga in picoare asa ca a stat mai mult in funduletz fara probleme.

Pasiunea lui cea mare este sa se uite la oameni cum vorbesc. face un fatzau ca o gaina ce se uita mirata in zare si mai scoate un sunet de mirare. Asa si el. Se uita lung, studiaza si pentru diverse situatii scoate diverse cotcodaciri (de mirare, de bucurie, te intreaba, de usurare ca ai facut ceva) si apoi rade. Arata mortal cu motztul sculat in varful capului, cu ochii mari si guritza deschisa scotand un cotcodac .

Dupa ce a stat pe masa, l-am pus in patutzul lui si a stat si acolo si s-a jucat ceva timp cu niste jucarioare (i-am pus niste perne la spate de sigurnata).

Hai ca incepem sa ne miscam si noi astia mai rotofei.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput