Iepurasi dragalasi de Mar-Apr (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

briza_marii, ami, child cand le dati laptele noaptea, aprindeti lumina? Probabil de aia se si trezesc cu chef de vb..incercati o veioza sau o laterna nu f puternica..



Eu nu mai aprind lumina de cand avea Albert vreo luna, am invatat sa le fac pe toate pe intuneric.

Asta-noapte s-a trezit de 3 ori , s-a culcat pe la 22, s-a trezit la 11, la 1 si la 5,30, toate cu urlete, nu a mai avut chef de joaca.
Cred ca de la dintisori. Noroc ca s-a potolit relativ repede, l-am pus la san doar dimineata la 5,30.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gazzica spune:

Buna ziua! Am si eu un bebeloi nascut pe 12.04.2010.La nastere am avut 2.600g si 47 cm.Acum la 4 luni si 3 sapt avem 6.700g si 70 cm. Pana la 2 luni a fost hranit la piept si de atunci cu lapte praf aptamil.Nu am inceput inca diversificarea.Ce parere aveti de micutul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

denisa gata, te-am scos de sub urmarire

la noi e frig, sunt 17 grade, ieri erau vreo 33

ianisu' are o gramada de haine de toamna, a primit in ultima perioada de la rude, nasi, prieteni, eu de la inceputul lunii august i-am cumparat doar haine cu maneci sau craci , de nu mai stiu pe unde sa le mai pun. are cel putin 10 perechi de blugi, cred ca opresc 3-4 perechi mai moi (unii zici ca-s scoarta de copac) si restul le dau.

am uitat sa va povestesc ceva, am o vecina saracuta care a nascut doi baietei gemeni, au 3,5 luni acum si i-am dat o mare parte din hainutele mici ale lui ianis si stiti ce mi-a zis dupa 2 zile: "acum am si eu baieteii frumosi ca doi ingerasi, nici nu am stiut ca sunt atat de frumosi copiii mei pana nu i-am vazut imbracati in hainute asa frumoase" m-a cuprins asa un sentiment de mila ... dar in acelasi timp m-am bucurat ca am reusit sa ofer un zambet cuiva. data viitoare mi-am propus sa le iau si un bax de pampersi si ceva LP, sigur o sa le prinda bine

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de azi Briana, Eduard , Sara!!!

Andra m-am bucurat si eu de bucuria acelei mame.

Ioanact eu as mai astepta cu diversificarea. Oricum justina e inca micuta. Macar pana la 5 luni sa astepti.

Child La Multi Ani, multa sanatate si fericire.

Denisa spor la organizarea botezului si nu te stresa, oricum va fii bine.

Mihaela deElena Maria (9.08.2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Gazzica in ce sens sa ne spunem parerea? In legatura cu greutatea? Bun venit in grupul nostru si multa sanatate bebelului.

Mihaela deElena Maria (9.08.2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Oana in caz ca bebe face febra sau i se inrautateste starea eu zic sa mergi cu incredere la UPU copii, sunt foarte ok si sunt dotati. Ti-am zis numai informativ, sigur nu va fii cazul.

Mihaela deElena Maria (9.08.2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Alina,

Nu scria pe foaie. Din ce am tot citit eu prin diverse carti si reviste, daca bebe nu mai ia in greutate se recomanda sa se inceapa diversificarea dar cred ca asta doar pediatrul care urmareste bebelusul poate recomanda.

Azi am incercat si noi niste supa. Eu sunt foarte incantata de steamer ul si blender-ul de la avent. A gustat cam cinci lingurite, nu scuipa nici nu impingea afara, a inghitit frumos dar nu a mai vrut. La aparatul minune au iesit cam 180g blenduite fin si gata in 11 minute. Noi am pus morcov, patrunjel, pastarnac si dovlecel si doua frunze de patrunjel. Am blenduit tot.
Mai incercam si maine sa vedem. Intrebare, se poate pastra supa de azi pe maine in recipiente cu capac in frigider?

Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gazzica spune:

Da,daca a crescut bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

honeybaby chiar ma intrebam ce e cu tine... Of, ce ma enervezi, de ce nu ne-ai zis ca esti bolnava? Stiii ca mereu gasesti aici idei de tratament etc, sustinere... Sa nu mai faci asa!

Pt deranjamente digestive, eu mereu ma scot rapid cu Ercefuryl - un fel de antibiotic pt intestine... Nu mai asteptati mai s ava stricati mai rau la burta, luati ce trebuie din prima si gata, intr-o zi ati scapat!


andra as vrea sa trimit si eu gemenilor cite ceva peste vreo saptamina-doua, cind inlocuiesc garderoba lui Floricica, poti sa-mi dai adresa ta sau a lor pe PM, sa trimit cu curier la usa?
Ma simt mai bine asa, sa dau direct hainute cuiva, sincer bazarul asta umanitar ma deprima, ca se dau f ieftin lucrusoarele si se aduna asa de greu banii... Prefer sa trimit bani direct.
Sincer eu nu cred ca scopul e sa luam cit mai ieftin din bazar, ci sa platim un pret corect - poate chiar mai mare - caci scopul e sa adunam bani pt mititei, nu sa gasim chilipiruri.
La rarele licitatii caritabile la care am participat, toata lumea a plusat si s-au cumparat mult pest epret obectele, pt ca nu achizitia obiectului e importanta ci donatia in sine. Si sa nu-mi zica nimeni ca numai gestul coneaza, caci conteaza si suma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna mamici, salut revenirea Deniseisi increstinarea Silvanei dulci in rochita roz si diadema.

V-am citit. Vladi granulele numai in apa altfel nu se mai respecta regula de aur cu nemincatul 30 de minute inainte si dupa administrare. Am mai scris ca eu le pun intr-un recipient mic-castronas plastic cu 2 lingurite de apa, le rotesc, se topesc, le trag cu seringa de la medicamente si apoi le dau direct in gurita.

Tare cumintel Florian la aerosoli. Stiu ca te stresezi cu mincatul si cresterea lui care e intradevar foarte importanta chiar la virsta asta dar daca pediatra ti-a spus ca e ok asa ar trebui sa te relaxezi.

Ioanact condoleante tie si sotului!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput