Iepurasi dragalasi de Mar-Apr (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ioana de papat papa mai ales fructele baga cam 140 ml cu legumele e mai greu e chin mai mare.
vladi chamomilla da-l in apa ca astea naturiste doar asa au efect nu in mancarica suc sau lapte.
roxana sa va fie de bine increstinarea. este superba Silvana. contrastul dintre rochita si ochii ei da foarte bine. si mai e frumoasa si nu se observa ca nu iti plac rochiile . aveai chiloti pana la urma?
child multi inainte si cat mai fericiti!
denisa ieri era in viata am intalnit-o din intamplare la kiabi asa ca doar azi noapte sa nu fi patit ceva .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor!

DAYANARA - f frumoasa fuseshi !de Silvana nu mai zic! o papusica! Ivan e simpatic foc si am ras inchipuindu-mi cum isi punea tricoul pe cap! mi-am amintit cand imi povestea mama ca a venit preotul sa-i citeasca mamei acasa , eu avand vreo 3-4 ani si tot ridicam sutana popii de pe capul mamei si-i ziceam " ce moaca ai!" de il pufnea rasul pe preot!

OANAIACOVITA - sanatate multa!

Si eu am racit , ieri eram o epava! durere in gat, tuse, am avut 37.5 temperatura si ma sinteam de parca a dat tractorul peste mine. am luat paracetamol si azi o sa iau si vreo 2 aspirine. in rest mult ceai cu lamaie si miere de albine!

Acum ma duc sa fac un sos ptr paste ca ne vin musafiri, niste amici de la Bologna.

Va pupic si va doresc o duminica linistita!

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Off, ca am uitat ce era mai important

Roxi sa va fie de bine increstinarea. Din poze pare ca v-ati simtit bine, desi nici evenimentul in sine si nici rochia nu sunt iubirile vietii tale cele mai mari. Mai asteptam poze. Ce a zis Ivan cand a bagat-o in apa?

Andra,Nafi multumesc.

Irina se vede ca puii nostri sunt nascuti in aceeasi zi. Vad ca avem aceleasi perioade secsi si se pare ca si aceleasi mofturi la mancare.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi
imi povestea mama ca a venit preotul sa-i citeasca mamei acasa , eu avand vreo 3-4 ani si tot ridicam sutana popii de pe capul mamei si-i ziceam " ce moaca ai!" de il pufnea rasul pe preot!



Tocmai ce l-am adormit pe Ericutu si mai mai sa il trezesc cand am citit.. Abia astept sa creasca bebitu mai mare sa imi tranteasca perle de astea.

In alta ordine de idei, au venit ai mei de la tara!!!!. Cand i-am auzit ca descuie usa (va spusesem eu ca apartamentele noastre sunt fata in fata), am sarit exact ca un copil de ala mic..mamimami...Yupiii..o sa pot sa fac curat..sa mananc si eu la masa si in cursul saptamanii ..sa spal geamurile ca sunt stropite de nu le mai suport (Parca as fi Roxana cand era gravida...numai ea mai murea ca are geamurile nespalate). Si cand ma gandesc cat m-am opus sa nu ma mut "langa mama", slava domnului ca sotul a avut mai multa minte si a reusit sa ma convinga

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Am uitat..Oana, Nafi, bagati oscilllo si tantum verde, si lapte cu miere sau ceai cu lamaie. Sanatate multa!

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!

Azi am reusit sa mergem si noi la biserica..nici azi nu mergeam, pt ca dormea Justina, dar am intrat in camera sa-mi i-au haine si s-a trezit (asta si vroiam).

Roxana nici Ioana nu a stat cuminte, se tot plimba prin biserica la botezul Justinei..uite.
iliraluca nici daca nu i-a in greutate nu se incepe diversificarea?
ami_84 multumim de !
Eu acum am baut-o.
briza_marii, ami, child cand le dati laptele noaptea, aprindeti lumina? Probabil de aia se si trezesc cu chef de vb..incercati o veioza sau o laterna nu f puternica..
child multi ani fericti impreuna!
oanaiacovita si Justina tot la 3 s-a trezit, de fapt la 3 a terminat de papat si-adormit pana la 7..
S-a culcat azi noapte la 21:30, daca se culca la 22:30 se trezeste la 4 dim...dar eu vreau sa-i scot masa de la 3-4, sau sa si-o scoata ea...pana la 6 luni sper sa si-o scoata.
andra_s merci de rapsuns, in legatura cu inceperea diversificarii!
Da, ii dau si ceai, insa nu prea mai vrea sa bea, decat in cantitati mici (20-30 ml).

Cu Delia (Delia13) am vorbit saptamana asta, ne-a m citit insa nu a reusit sa m si scrie.
Sunt bine cu toti..David creste, e cuminte.
Aaa..sunt in doliu, i-a murit bunica sotului.
Dumnezeu sa o odihneasca in pace.
nafi si voi sa aveti o Duminica linistita!

S-a racorit si la noi, desi vazusem acum 2 zile pe net cum ca ieri si azi e canicula (la Vulturu). Ieri a fost, dar azi e innorat.

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritilor de azi: Briana Maria, Eduard-Teodor si Sara!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Hello

Fetelor sunt vie. Ati vazut voi mort ??
Am avut ceva .... ce nu stiu ca am stat pe tron vreo 2 zile , am facut febra, mi-a fost greata si am mers impleticit.
Dar mi-a trecut si acum suntem in priza cu botezul. Am intrat pe ultima 100 de metrii si mai sunt o gramada de facut.
Ieri am colindat magazilele dupa haine. Maya si tati ai partial tinuta. Acum daca o sa fie frig e mai nasol. Ma oftic pt ca am vazut un bolero pt Maya si nu l-am cumparat pt ca tati dupa ce a stat 4 ore sa-si aleaga un costum l-a apucat foamea si durerea de picioare cand ne-a venit noua randul

Daca nu ma vedeti sapt asta la stirile de la ora 5 inseamna ca e bine. Imi vine sa-i bat pe toti, trag de mine in toate partiele dar nu fac nimic, toate raman pe capul meu.

La urmatorul copil fac botezul acasa do noi, nasi , preotul si copii sau ma duc la o biserica in vf de munte si gata.
Ma gandesc la femeile care au divortate de 2 -3 ori . Sa faci 3 nunti ??? Cred ca as ajunge la nebuni dupa a doua.

Am vazut pozele cu iepurasi. Toti niste minuni mici si frumosi ca mamicile lor . Nu nominalizez ca nu cred ca ma tin neuronii

Nici noi nu avem haine de toamna. Totul cu maneca scurta... Asta e . Eu cred ca o sa mai fie ceva zile calde.

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Ioana eu nu vorbesc cu el si nici nu aprind lumina noaptea . O aprind pe hol, si usa are asa ca un "S" din geam sablat, si doar asa ii dau biberonul. Daca reusesti sa scoti masa de noapte sa ne zici si noua, ca eu am incercat cu luatul in brate ..cu dat drumul la celebrul foehn...am incercat sa ii dau o gura ce ceai..nimic nu merge..pana nu ii dau lapte, nu se linistete.

Ce o face Gaby? Tot cu calamaru si caracatita?!
Si, chiar, Vio nu a mai dat nici un semn, nimic

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Denisa ma bucur ca esti mai bine..o sa fie bine la botez. Abia astept pozele.
briza_marii sigur ca va spun daca reusesc sa-i scot masa..insa pana la 6 luni o las, daca nu gasesc eu o solutie.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

La multe lunite Briana, Eduard si Sara!


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput