Iepurasi dragalasi de Mar-Apr (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Child cred ca Albert si Ericutu au facut conferinta online azi noapte. Pe la 4 s-a trezit si nu a mai vrut sa doarma..tot asa chef de vocalize. Noroc ca sotul a zis "las ca stau eu cu el, ca tu ai tot stat toata saptamana". LA 6 cand m-am trezit era tot cu el in brate . I-am facut un ceai calmant de noapte, ala de la humana, a baut jum din el si a dormit apoi pana la 8. E 9.30 si sotul inca doarme, chiar dc Eric se crede delfin si trage niste tipete
Roxana bre dar ce fumoase ati fost! Vb serios! Sa va fie de bin increstinarea. Iar Ivan..apai nu era Ivans dc nu facea show si pe acolo, nu?!
L-am vazut si pe bebeCodrin. Ce bien se tine pt varsta lui. Al meu e lenes tare. L-am tinut in brate cand stateam pe fotoliu si i-am dat un pic drumu sa vad dc se tien singur...Da de unde!Direct in picaj se ducea

Revin mai incolo ca vad ca tipa tare si mi-e ca il scoala pe sot. Ma duc sa il scot la flori pe balcon, ca tace instant

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

neata!!!

ANCA imi vine sa il pap pe Codrin al tau ce mai, ai barbat in toata firea.bravooo imi place la nebunie cum se alinta si cum zice "ma-ma-ma-ma". sa-ti traiasva baietii frumosi.
m-a frapat cat de bine sta in fundulet , si singur
fiimea nu prea vrea...de cate ori am pus-o nu a fost prea incatata si imediat se lasa in jos iar, pe spate(zici ca se prelinge)

ROXANA sa ii fie de bine increstinarea micutei tale.sunteti niste frumosi , cu totii....ivan mi-a placut la nebunie cu freza lui cu tepi, iar Silvana un ingeras de copil.
mamicii chiar ii sta bine in rochii, fuste, dar te inteleg ca nu iti place sa le porti daca nu sunt stilul tau.
insa....mai Roxana, trebuie sa faci ceva cu fruntea aia care ai latit-o cam mult acum , stii shmecheria cu castronul in cap, nu??

fetele va doresc un weekend placut, cu copii mancaciosi,cacaciosi(ca e naspa cand sunt constipati) , vorbareti si soti iubitori.

aaaa si ca sa nu ziceti ca sunt zgarcita, dau si eu un cappucino cu frisca

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

neata
Anca da' ce vorbaret ai tu.Si ce bine sta el in fundulet
Roxana,sa-i fie de bine micutei crestine.Strengarul,asa cum il stim iar micuta Silvana o dulceata

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS(11.03.2010)
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....7KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna dimi!

Poftiti la bunatati si un pahar de sampanie !
Astazi avem 6 ani de casatorie .

Sunt atat de fericita ca am o familie superba, ma simt realizata, pe toate planurile!
Si Albert este cea mai mare realizare a noastra!



child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata si de la noi.

Offf ce s-a racit aici. Si pe mine ma doare in gat, abia inghit si cred ca si bb are rosu in gat, a vazut sotul. Partea naspa e ca dra de fam e in concediu. Ce ma fac eu?
Am facut si rotatia in dulap. Am pus deoparte hainele de vara, ca nu cred sa mai avem nevoie de ele. Cica e gata vara si am constatat ca nu prea avem groase si cu banii stam prost. Offf....


LML Briana Maria (de Ramy77), Eduard-Teodor (de Samaria), Sara (de Lara)

Child HAPPY ANNIVERSASRY!!! La mai multi ani inainte fericiti si impliniti!

Vazut Codrin cel precoce.Tare scumpic e.

Noi am avut o noapte buna, cum de mult nu am mai avut. Ieri a dormit ffff putin, aseara a inotat mult in cada si a cazut ca de pe front. S-a trezit la 3 ai apoi la 7.30

Ella ce e cu tine? CUm te simti?

Lui Carmen(Kossir) am incercat sa ii dau eu sms, dar nu a vrut sa se transmita. Ma ingrijoreaza absenta ei.

Meniu azi:
- mar copt dimineata
- la pranz: Piure din morcov, cartof, ardei capia
- la amiaza i-am luat lapte sa ii fac branzica



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact


Ce parere aveti, daca se 'lupta' cu gazele, sa mai astept cu diversificarea?


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!![/size=1]


eu ma gandesc ca papica va intensifica gazele ... poate mai scriu si fetele care s-au confruntat cu neplaceri d-astea.
dar ceai de chimen si anason, sau baby calm si ce-o mai fi de gaze ii mai dai?

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui child

Fetelor, tot vorbiti de cereale in fructe sau legume.
Eu nu pricep, puneti cereale asa, in stare pura in compozitie sau intai le faceti cu lapte?
Si daca vreti sa adaugati lapte praf in compozitie, asta inseamna praful sau preparati laptele praf?


child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)



da, eu in stare pura, cum zici tu, pun cerealele in piureul de fructe sau legume, se dizolva si daca nu are compozitia 50 de grade, cum scrie pe cutie. despre LP, nu stim ce sa zicem ... dar cred ca tot asa nedizolvat

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui iliraluca

Andra,
Nu stiam de uleiul de porumb. Am vazut ca majoritatea medicilor il recomanda. Voi ce folositi?


Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#


uite si aiciscrie de uleiul de porumb ca nu ar fi ok

am folosit ulei de masline presat la rece, dar puneam f putin si nu mereu pt ca ianis nu-l accepta, acum, de o saptamana pun putin unt si ii place, mmm, yummy

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui child

Buna dimi!

Poftiti la bunatati si un pahar de sampanie !
Astazi avem 6 ani de casatorie .

Sunt atat de fericita ca am o familie superba, ma simt realizata, pe toate planurile!
Si Albert este cea mai mare realizare a noastra!



child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)



LA MULTI ANI !!! SA FITI FERICITI PANA LA 100 DE ANI!!!

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

mooooama, am pus monopol pe pagina e sotul plecat cu ianis sa cumpere un tort pt o finuta si imi fac de cap pe aici

oana eu am mai "strigat-o" de cateva ori pe kossir, si tot fiind plecata pe la plimbareli in ultimul timp, am zis ca nu am citit eu tot si o fi spus ca e plecata pe undeva ... chiar nu stie nimeni nimic de ea?

vio, jeni, bluekidoo, delia13, ioana 28, sensibila, ate, atb, michelle, selina, cenia pe unde umblati?

si inca doua absente "mai proaspete": denisa si freedelia??? hai iesiti la lumina

meniu azi:

- dimi: mar+piersica
- pranz: cartof+gogosar+galbenus
- dupa-amiaza: iaurt+suc de fructe sau morcov (nu m-am decis)
- seara: cereale



POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput