"Abdomen extra-plat (41)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Hannen ma bucur pt. tine. Felicitari!!!
Chiquitita mersi de comentariu.
Am pus poze cu pateul meu buuunn.
Elena, Nikole daca vreti sa vedeti cum arata uitati-va pe contul meu.
Weekend placut tuturor!




"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti". – Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Allure,nu stiu ce sa zic ca nu am citit articolul ,numai ca nu imi place sa te vad dezamagita si am sa`ti zic sa o iei usor .(take it easy on you) Eu cred ca fibrele sunt esentiale in dieta noastra!!Iar despre faptul ca`ti expandeaza stomacul,Allure,eu maninc shirataki noodles (nu zilnic dar cind maninc) si tin post 15 ore!Si nu mi-e foame mai altfel decit in alte zile cind nu maninc noodles.Ori imi e putin,ori nu imi e deloc iar dupa ce rup postul maninc un castronel de ciorba fara paine,fara nimic!Si aia e tot pina la a doua masa care este peste 6~9 ore(depinde cum alegem sa mincam,mai devreme sau mai tirziu inainte de inceperea postului).
Si uite am slabit 2 kg in postul asta,ca niciodata!
Asadar nu renunta complet la shirataki,ca eu nu cred ca de inlocuiesti din cind in cind o masa de spaghetti (cum ziceai) cu shirataki...gata,te faci cit casa si stomacul tau cit un balon cu heliu.
Hai nu mai fi asa prapastioasa.curaj si pofta sa ai la ce iti place si la ce`i sanatos(si nu le mai cauta pe toate atit ca s`ar putea sa ajungi la concluzia ca ori iesim la pascut,ori ne hranim doar cu aer)

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Oau!!! 7 kg! Hannen, really, felicitari , ca le meriti!!

Iulix, branza de soia...? Adica un fel de tofu?

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Da Pearl. Branza tofu facuta exclusiv in casa. Adica o sa fac si laptele de soia tot eu. Sper sa nu o dau in bara.
Hannen sincer te admir pentru vointa pe care o ai. si de la mine.
Allure in orice dieta pe care am citit-o se spune ca trebuie sa mananci fibre. Asa ca nu o fi ala mic cu cornite asa negru daca le mananci. si nu mai fi abatuta.







"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti". – Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Intrebare: eu sunt destul de silueta...dar am o celulita groaznica, localizata pe fund si pe spatele picioarelor. Acuma, sport fac....dieta nu vreau, pt ca slabesc foarte repede...ce sa mai fac sa scap de ea???
Elancylul ala ajuta la ceva???

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

iulix,multumesc pt. felicitari si aprecieri dar nu stiu daca am facut ceva ca sa le merit.In afara de sport(pe care l-am abandonat in ultimele 2 sapt) si mincat sanatos nimic nu are legatura cu slabitul meu.(cel putin nu postul,nu tin post ca sa slabesc in caz ca am lasat sansa sa se inteleaga asa)

pearl,nici nu`mi vine sa cred ca`i vorba de mine!!Azi m-am cintarit sa fiu sigura ca n-am visat sau ca n`a luat` cintarul la deal.Nu o luase,era ca ieri ,oprit la 58 de kg.

si aseara cind va citeam ,de ciuda ca acum citeva zile am renuntat la inghetata citind sfaturile lui Allure ,am comis`o mi-am zis ca merit si ca n`o fi dracu chiar asa de negru.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Pearl eu zic ca masajul anticelulitic combinat cu creme ajuta. Eu de celulita am inceput sa scap de cand ma duc la sala si folosesc un aparat de vibromasaj, caci cu cremele nu sunt prietena.
Hannen cu placere.
Mai tarziu vreau sa ma duc sa ma bronzez, ca mi se pare ca mi-a trecut bronzul.



"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti". – Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

ne-am luat pisicutza!!! suntem superhappy. cupilu' a botezat-o Marie-pisicile aristocrate. io i-am zis Rina Bulina Pufarina, pe scurt Rina. e o tampitzica de 2 luni si ceva, cu un mieunat mic si ascutit. o pufoasa mica-pitica, gri tigrat cu alb, sosetzele albe, jucausa, tzopaita, iubareata si scumpilica foc. a facut nevoitza in nisip de pise, litter trained. a dormit cu noi in pat(io& sotz) pe plapuma.
cupilu' o tot plimba pe mitzuca prin casa acum.
Nicole, nu te intrista cu fibrele. cata vreme nu consumi exclusiv fibre e ok, ca sa te simti si mai bine poti integra dieta hay in viata ta, parca spuneai ca iti place modul Hay de alimentatie.
si io fac tofu, am facut aseara: cu ardei iute uscat& curry( fara msg)
hannen, bravo!!!
Pearl, tine-o tot asa. sport, mancat sanatos, lichide suficiente, periaj uscat si crema si o sa vezi ca se duce celulita. io nu prea mai am si aveam tooona, de inteles la 80-82 kg ale mele. acum am 57-58kg.
weekend placut, ma duc sa ma juc cu cupila si motzata mica.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Hannen esti tare!7 kg in 2 luni????Super tare!Felicitari



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Sabina,bre cred ca`s vreo 3 de toate.am inceput pe la sf. lui mai zic eu.Deci iunie,iulie tot,august aproape tot ...cred ca ies vreo 3 luni(m-am incurcat si eu,am uitat luna iunie)

Sa stii ca la inceput a fost tare greu,intr`o luna slabisem numai 2 kg si deja ma pusese pe ginduri .Acum ca mi-am dat drumul sper sa nu ma opresc pina la macar 54.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput