Licurici de ianuarie-februarie 2009 117

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Neata!

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sf. Alexandru!

Ieri a venit Nadita acasa! S-a bucurat asa de mult sa ne vada pe mine si pe sora-sa ... Numai dupa mine a stat, se juca si zicea intr-una "mamu" asa de control, sa vada daca mai sunt. Si m-a pupat muuuult, e un copil tare dragastos.

andra sper sa luati cea mai buna decizie in legatura cu job-urile.

delia Nadiei ii e frica de un singur lucru - de ... muste!

lisa sanatate lui Cristi!

cadia
Imi pare rau de faza cu stafilococul.

alinuk e grea prima zi de gradi si pentru pui si pentru mamici.
Nu stiu ce sa-ti zic ca iti trebuie. Noi i-am dus doar hainute de schimb + papucei, pasta si periuta de dinti. Daca ar fi dormit acolo trebuia si pijama.
Cu serviciul de inteleg perfect si eu mi-as dori fix acelasi lucru. Din pacate pregatirea mea nu-mi permite decat job full time sau nimic ...


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

delia, drum bun si distractie placuta sa aveti! si vreme frumoasa!
alinuk, si eu care ma uit lung sa merg la serviciu...abia astept...sa ma simt si eu utila la ceva..adica la altceva decat gatit, curat, schimbat pampers....
Am semnat ambele petitii


E VREO POSIBILITATE SA IMI GASESC TOATE MESAJELE INTR-UN LOC? o prietena are o fetita cu fix un an mai mica decat alexutu si acum sunt si ele la diversificare...si nu mai retin exact cum am facut eu..si sa iau pagina cu pagina de anul trecut nu am timp efectiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Porumbita,wow,ce de activitati..Bravo,ma bucur pt voi.Sa dea Dzeu sa fie bine.

Miere,ma gandesc de azi dim la voi..tin pumnii si ma rog sa fie totul bine.

naty,bine ati revenit din croaziera.Am si eu un dor de ducaa,dar asa sa nu ma mai intorc.

Selene,se poate remedia problema,nu te speria.Chiar am cunoscut o pereche de parinti frumosi cu un copilas care purta incaltamintea invers din aceeasi cauza.Multa sanatate.

Bebelusi,felicitari lui Vladut,dar si tie.

Anna,off,o sa fie greu,insa cu timpul va acomodati voi cu noul program.

Dark,multa bafta la interviuri,sa iasa cum vrei tu.

Delia,fii-miu se teme de dr,de spitale,de liftul ala mare din spital si acasa de intuneric.

Lissa,off,multa sanatate lui Cristi.

Ira,ma bucur ca v-ati distrat:)

Cadia,ce-a crescut burtica..ma uit la saptamanile de la semnatura si nu-mi vine sa cred..wow..sarcina usoara in continuare.
Imi pare rau ca i-a iesit stafilococ Clarei,nu vrei sa-i repeti analiza?Multa sanatate va dorim.

Delia,concediu placut.

Carmen,sa poarte nazdravanelulul pantofiorii sanatos.

Micola,nu ai posibilitatea aia,ai doar posibilitatea sa vezi la ce subiecte ai postat...e tare mult de munca,ca ma batea si pe mine gandul sa-mi adun toate mesajele intr-un loc,insa nu am timp si nervi pt asa ceva.

pff cat am scris.Noi suntem binisor,David cu treziri nocturne,nervi,vbit intr-una,jucat,alergat,catarat..din astea..Ma streseaza sforaitul lui,insa nu ma pot gandi la operatie momentan,ca nu mai pot cu nervii la cate am tras pana acum..vreau o pauza.:)

Pupam gasca.
Un inceput de saptamana cat mai frumos.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Alinuk de ce nu iti deschizi o afacere?si atunci iti imparti timpul cum, vrei tu.....sau mai fa un bebe ca mine....mie imi e teama ca dupa 4 ani de stat acasa nu ma mai angajeaza nimeni, ca nu vreau sa ma mai intorc la fostul job

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 18 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Salutare si de la noi

tuturor care isi serbeaza numele astazi

Ne-am intors si noi ieri de la mare...a fost super frumos, dar alergatura nene...Razvi mare fan apa, valuri & co ...se ducea ca migu' in valuri, nu avea nici o frica. Abia spre sfarsitul saptamanii s-a prins el ca se poate distra si pe mal cu jucariile si sa fuga numai cu piciorusele prin apa...

Inutil sa spun ca pica lat dupa fiecare repriza de plaja si apa...si noi la fel...nu am avut timp de nimic altceva in afara de Razvi.

Va las niste pozici cu noi daca aveti rabdare sa mai vizionati.

Sunt bucuroasa ca a reusit mama sa-si ia concediu 2 sapt, asa ca ma bucur de Razvi in fiecare zi inca 2 sapt . Timp in care l-am programat pe la diverse consultatii: echo pt hernie, consult la homeopat si la ortoped.

In schimb eu nu sunt bine deloc, mi s-a exacerbat alergia la pisic asa ca m-am hotarat sa-l dau, caci din pacate nu mai pot ...am incercat sa rezist, dar nu se mai poate. Am ochii rosii, stranut rau de tot, curge nasul, ma doare capul. Daca stiti cumva pe cineva care iubeste pisoii si vrea sa adopte va rog sa-mi spuneti.

Ma intorc la munca...trebuie sa recuperez saptamana lipsa

O zi usoara si multi la toata lumea

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI la toti cei care isi serbeaza azi ziua numelui!

Miere, ne gandim la voi!

Crisspy, imi pare rau ca trebuie sa renunti la pisic, dar e tare neplacut sa te chinuie alergiile. Eu am reusit sa gasesc o chestie homeopatica, asta: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0013GARM6/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

si a functionat, dar eu sunt in principal alergica la praf si polen.
Sper sa gasiti un stapan bun pentru pisu
Analizele o sa iasa bine, nici nu se poate altfel Am vazut pozici, sunteti niste frumosi cu totii. Unde v-ati cazat, ca arata tare bine?

Naty, deci acum sunteti impreuna cu totii! Sunt asa de dulci astia mici cand vin si n iau in brate in stilul "ce bine ca esti cu mine, mama!!"

Cadia, si eu as repeta analiza.

Micola, mult succes sa gasiti o modalitate de a-l adormi pe pui. Din pacate ca sa-ti gasesti toate mesajele va trebui sa intri manual la fiecare subiect la care ai scris (le gasesti la "Mesajele mele" pe stanga).

Delia, distractie faina la munte!

Bebelusi, deci planul e sa te lansezi tare in afaceri ? Multa bafta sa iasa cum iti doresti!

Alinuk, sper sa fiti multumiti de gradinita, de obicei am auzit doar lucruri bune despre sistemul step-by-step. Te inteleg cand spui ce greu e sa te intorci la servici...mai ales dupa o pauza mai lunga. Hai ca va fi bine!

Ledi, ma bucur ca papa David mai bine si e tare vioi, cu sforaitul si polipii (daca sunt) o sa rezolvati voi mai incolo, important e sa fie el bine. Multa sanatate la toata lumea!

Carmen, neaparat sa ne povestesti despre aventurile Nazdravanului incaltat

Multumesc tuturor pentru gandurile bune, sper sa se aleaga una-alta, exista si avantaje, si dezavantaje la toate variantele, s-ar putea sa nu iasa nici una...decamdata ma gandesc ca vom merge pe linia lu' "vazand si facand".

Irina, Roxana, Cami, Ada si... si... fetele care nu ati mai scris de ceva vreme (daca scriu pe toata lumea iese o lista cam lunga you know who you are)... sper ca sunteti bine. Cristi, pe unde va umbla ochisorii? Ce mai face Carol?



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

FETELOR, MII DE MULTUMIRI PENTRU INCURAJARI.

Ideea este ca eu banuiam ca ceva nu e in regula avand in vedere faptul ca de la inceputul anului Clara a facut de 2 ori rosu in gat care nu a putut fi tratat decat cu antibiotic si 1 data o amigdalita tare urata, purulenta, pentru care am luat Cedax.
Asa ca am insistat sa-i fac exudat si asa am aflat de minunea cu stafilococul.Astazi voi vb si cu pediatra la tel. sa vedem ce zice.

ALINUK, nu am mai vb cu dna dr. pentru ca intre timp am rezolvat cu medicamentul si deja de ieri am inceput sa i-l dau.Oricum si pe mine m-ar interesa o prezentare asa ca Da, poate mergem impreuna.
In legatura cu scarbiciul si cu statul acasa cu puii tai,te inteleg PEERFECT.Si pe mine ma ingrozeste gandul ca atunci cand voi incepe serviciul imi voi vedea puiutzii doar 2-3 ore seara.

LEDI, as repeta analiza dar cum ziceam mai sus banuiam ca ceva e in neregula.Esti o dulcica, te pup si ma ocup acum sa-i trimit lui Davidutzu...sti tu ce.Sorry de intarziere dar am fost super prinsa cu timpul iar cu calculele ...sunt in pom.

27+ Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui micola

Cadia, nu te speria dinainte, mergi cu ea la dr.tocmai am citit pe net si am vazut ca poti fi purtator de stafilococ, fara sa fii afectat.(cam cumsunt eu cu hepatita b)...



Din pacate clara este afectata, ca asa am ajuns sa fac exudatul


27+ Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Cadia,noua ne iesise piocianicul in toamna-iarna si copilul nu are asa ceva,slava Domnului,k peste FC e nenorocire.Iar acum i-a iesit nepotelului meu klebsiela,a repetat si n-a mai iesit nimic.De aia ma gandeam sa repeti.Daca tu zici ca are,eu cred ca se rezolva cu trat si din cate stiu eu poti merge si la Cantacuzino sa-i faci un autovaccin.
multa sanatate.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Miere tin si eu pumnii pentru azi si sa auzim numai vesti bune.

Dark mersi de incurajari ...o sa-l intreb si pe dr homeopat la care merg cu Razvi sapt asta poate imi da el ceva...am evitat sa folosesc picaturile de nas care mi-au fost recomandate de alergolog pt ca nu sunt OK intr-o eventuala sarcina si nu vreau sa am probleme daca se "prinde" ceva . Oricum, oricat as iubi pisicul (si credeti-ma ca il ador) nu mai pot continua asa...si imi este frica sa nu dezvolte si Razvi vreo alergie, desi pana acum nu s-a manifestat in nici un fel.

Am vazut pozicile cu Mister, a crescut tare mult si frumos

La mare am inchiriat o garsoniera intr-un bloc nou construit, in zona cu hotel Rex...o sa-l tin minte pe proprietar, poate la anul mai tragem o fuga tot acolo.

Cadia sper sa o scoateti la capat cu stafilococul .

Porumbita spor la gradi...avem copii mari ce mai...sper sa se acomodeze Robert repede...asteptam impresii

Anna daca tu iti faci probleme ca Vladutz nu leaga cuvintele intre ele, atunci eu ce sa zic ca Razvi o tine numai in ta-ta-ta si da-da-da toata ziua ...radea lumea de noi pe faleza ca eu ii repetam lui Razvi sa zica si el ma-ma si el o dadea inainte si din ce in ce mai tare cu ta-ta . Bafta sa te acomodezi repede cu serviciul, e greu dar pana la urma reusesti tu. Tot acolo te intorci?

Bebelusi ma bucur ca ti-ai reluat activitatea de margelit...spor la treaba..si felicitari pentru numaratul lui Vladutz .

Delia si eu am observat la Razvi ca daca inchid lumina intr-o camera si plec de acolo vine dupa mine de unde trag concluzia ca nu prea ii place intunericul. In afara de asta, l-am vazut un pic reticent cu pisicul dar asta numai pt ca l-a zgariat o data si a tinut minte. Vacanta placuta!

Lisa sanatate multa lui Cristi

Ira frumoasa foc cretzulina ta ...si s-a distrat pe cinste acolo la ferma.

Micola sanatate multa Alexutului...vad ca si voi ati avut o vara plina de plimbari...si daca te consoleaza cu ceva Razvi inca mai sta pe picioare la mamaia care vrea sa adoarma copilu repede ...la mine nu mai vrea in schimb ii place sa adormim amandoi pe aceeasi perna

Alinuk bafta in prima zi la gradi

Naty cred ca esti in al 9lea cer acum cu amandoua fetele acasa...am vazut pozicile cu buclucasa Nadia are niste ochi patrunzatori...asteptam si pozici din croaziera .

Ledi ma bucur ca sunteti mai bine ...imi pare rau ca nu am apucat sa ne vedem, pur si simplu parca eram contra-cronometru: sculare, plaja, intors de la plaja, dus, somn, mancare, plaja, dus, mancare, plimbare de seara...si uite asa nici nu mi-am dat seama cand s-a terminat saptamana.

Sper ca nu am uitat pe nimeni...

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput