Licurici de ianuarie-februarie 2009 117

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Buna seara la toata lumea!
Am intrat scurt sa spun fetelor din Bucuresti: haideti sa facem o intalnire la ferma din Pantelimon!!!

Dom'le, e frumos rau! am fost ieri acolo la un party - fetita vecinei Madalina a implinit 2 ani, iar Madalina a facut petrecerea acolo dupa ce-am barait-o la cap cca 3 luni "hai la ferma hai la ferma" (auzisem de locul asta de la finul meu si, de la Paste incoace, am tot vrut sa ajungem acolo)

Ce sa va spun? a fost prima oara cand Eliza a avut maxima libertate de miscare (maxima insemnand k au fost mult mai putini de "nu te duce acolo" decat de obicei), s-a jucat aproape incontinuu de pe la 10 cand am ajuns pana pe la 3.30-4 cand in sfarsit am luat-o spre casa. Nu prea a mancat, numai de mancare nu-i ardea ei, iar eu am decis sa fac o concesie si sa-i dau cat are chef.

A stat in rochita de fitze vreo ora-doua, dupa care am lasat-o fix in tricou, chilotzi si desculta (pana sa apuc sa-i scot pantalonii scurti din geanta ea era deja la 8-10 m distanta, asa k nu m-am mai agitat...). Dealtfel, desculti au stat cam toti copiii, mai ales k se tot urcau pe trambulina.

Pun poze pe mailul comun si va mai povestesc si maine (sper). Si poate ma simt si eu si citesc din urma k de cateva zile bune numai pe la alte subiecte bantui...

Anuc, in special tu, k tu stai relativ aproape de locatia asta, hai cu toata gasca la ferma, cred k v-ar fi f usor sa ajungem!

Eventual sa se mai potoleasca putin caldura asta, insa tare mult as vrea s-o comitem! eu si port nostalgia a 2 intalniri ratate, k sa nu credeti k am uitat: intalnirea de la Mall-ul din Dr Taberei de cand eram gravidutze si cea din parc cand bebeii erau mici. Uoff...vreau sa va vad si in realitate! si uite k spatiul ala cred k ar fi tare nimerit pt o intalnire!

gata! pun pozele pe mail si ma duc la nani, am pigulit catina pana acum o ora, maine seara fac dulceatza, sa-mi tineti pumnii k e prima data cand fac.

Editez: cateva poze de la finalul albumului arata ceva mai straniu, sunt facute ce tel mobil; vedeti jucariile-magarus din poze? exact unul dintr-ala i-am cumparat Elizei tot de la ferma, il adora, il calareste din ora in ora si-l pupa in bot, azi i-am pus magarusului shosete, esarfa & un slip de-al Elzei pe cap pe post de caciula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

neta
am pus si eu cateva poze cu Alexutu pe mailul comun
Miere, bafta si voua la operatie!
lisssa_ana e lisa, mami de Anusca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

BEBELUSI, felicitari pt numarat.Stii ce ai in burtica?

NATY, daaaa....ce repede trece timpul.Ma bucur ca v-ati simit bine si ca deja stit ce destinatie de vacanta va asteapta la anul.Doamne ce ochi are Nadia

DARK, cum a fost la interviuri???

PORUMBITA, ce baiat mare e Robert, vorbeste, merge la gradi...

BEE, sa dea dzeu sa fie cu BB exact asa cum iti doresti.Asteptam vesti.

SELENE, si Clara a facut gimnastica si masaj cu un kineto-terapeut pentru picioruse strambe.

27+ Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Cadia , multumesc pentru intrebare. Pana acum am avut 3 interviuri, unul pentru un post de manager - nu l-am luat dar nici nu ma asteptam sa-l iau, eu nu am experienta de manager asa ca faptul ca am iesit a 2-a dintr-o gasca mare de candidati nu e deloc rau pentru un job la care am trimis CV-ul mai mult ca sa ma aflu in treaba, al doilea l-am dat joi pentru un job in Customer Services, voi afla saptamana viitoare dar e pentru un job de beginner si platit ca atare si cred ca vor prefera pe cineva cu mai putina experienta si pretentii salariale mai mici, iar al treilea (pentru un job de advisor) l-am dat vineri, l-am luat si acum astept sa ma cheme pentru urmatorul assessment. Asta daca nu ne mutam la Londra, ca atunci se schimba planurile complet. Voi sti mai multe la sfarsitul saptamanii viitoare.


Miere, cum sunteti? Va imbratisez si ma gandesc la voi

Mister sta pe podea si-si citeste din carticele Asa mi-e de drag sa-l vad cum ii povesteste pisicii (care sta la distanta in fotoliu ca ce-i sigur e sigur) ce vede el in carticica si-i arata!

Lisa, multumim pentru noutatile despre voi. Anusca stie tare multe Nici Mister nu face la olita, dar aici nimeni nu se asteapta ca puii de varsta alor nostri sa fie "potty trained". Multa sanatate la Cristi, sa treaca cu bine prin operatie. Dar ce fel de operatie e?

Delia, jupan e cam "fearless", cred ca o singura data s-a speriat tare, eram intr-o camera la hotel cu perdele bine trase si cand am stins lumina s-a facut intuneric bezna. Altfel, chiar nu stiu ce-l sperie deocamdata.

Am vazut pozici cu Alexutu si Eliza...copii frumosi tare

Fetele gravidute, sper ca sunteti bine! Mai povestiti-ne de samburei

Multi pupici la toata lumea!




Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

DARK, asteptam vesti saptamana viitoare, la sfarsit.Sa dea Dzeu sa fie cele mai bune pentru voi.

FETELOR, acum am citit pe net rezultatul analizelor de exudat nazal ale Clarei si are STAFILOCOC AURIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

OOFFF, NOI IAR NE CHINUIM SA ADORMIM!!! O ORA II TREBUIE!!! plaaange, ba chiar tipa de zici ca il bate cineva..daca il pun pe perna si-l legan tace instantaneu si adoarme in 5 minute...asta de cand cu eruptia caninilor, ca de mila, l-am leganat sa adoarma mai usor si nu mai scapam deloc de obiceiul asta..
eu il las sa planga, stau langa el, cu lumina stinsa si, intr-un final, cand vrea sa ma lase sa-l mangai pe spate, adoarme, dar daca e si tibi in camera, el nu rezista sa-l auda plangand si insita sa-l legan(ca el nu stie)..Asta seara e de serviciu si a adomit frumos, in patutul lui, dupa runda de plansete cu tipete, cand am stins tv-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Cadia, nu te speria dinainte, mergi cu ea la dr.tocmai am citit pe net si am vazut ca poti fi purtator de stafilococ, fara sa fii afectat.(cam cumsunt eu cu hepatita b)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dau o cafelutza fierbinte si savuroasa +un croisant

Miere ne gandim la voi

Cadia eu i-as face analiza asta in cel putin doua locuri. Ai vb cu dr Angela Laur? Poate ne intalnim la o prezentare..eu am mai fost la una si am descoperit lucruri simple dar de mare valoare

Bebelusi mi-e dor de tine

Porumbitza...gata megrgeti la gradi??

Micola, e lissa da!! mami de Anushca ciufulita!

Dark succes la interviuri! O sa vina el si jobul potrivit!

Ira ne programam si noi intr-un we plimbare la ferma si anuntam!
(daca faceti voi vreo iesire acolo anuntati aici cu surle si trambite ca poate ne fixam si noi pe aceeasi zi)


de la 15 sept imi inrolez si eu puiul - pe Teo! la gradi!(Aalina am reusit sa gasesc langa noi o gradi cu grupa step by step...imi place teoria despre acest sistem, ramane de vazut cum e si in practica..)

care stie ce are nevoie... acolo? imi spune si mie cineva in prima zi?


fetelor eu asa de tare m-am obisnuit acasa, cu timpul la discretie, cu activitati caritabile, cu evenimente diverse, cu vacante, cu strand, cu iesiri in fiecare week end

ca nu mai vreau la serviciuuuuuuu, ce ma faaaaaaac?????????????

vreau un job fara program stas, vreau sa am libertate de miscare, sa mai stau cu puii

desigur, nu pot sa stau, vreau sa fac ceva...

ma intelege cineva? sau am luat-o eu razna?


va imbratisez cu drag pe toate si sa aveti o saptamana linistita

http://www.asociatiamame.com/
(in stg sus sunt doua petitii la care puteti adera..e o atitudine! inainte de orice)




Alinuk


la doar un pas...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

cadia, eu zic sa repeti la alt laborator. noua ne-a iesit piocianic( mai aiurea decat stafilococul) in gat si urina si am repetat in mai multe locuri si nu aveam nimic. dupa un timp am auzit de mai multe cazuri care 'aveau piocianic' la lab.-ul respectiv
oricum, nu iti fa griji, cu antibiograma scapati si de ala!

noi plecam azi la munte si ne intoarcem sambata. sa aveti o sapt faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'neata mamici,
dau eu in dimineata asta...

Cadia nu te stresa pana nu vorbesti cu dr.
Micola greu cu tati, si la mine Radu nu suporta sa-l vada plangand, si ii cam face poftele...ceea ce nu e bine..
Alinuk gasesti tu o solutie..
Miere suntem alaturi de tine...
Ledi cum sunteti? Pupici lui David.

intru mai tarziu sa va povestesc cum i-am cumparat ieri lui Nazdravanel pantofi..




Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
21+

Mergi la inceput