MONTIGNAC (146) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetelorrrr cat ati scris , va multumesc din suflet pentru sugestii, o sa iau seama de toate
la tiroida m-am controlat mai ales ca am in familie , sunt ok

AZI am fost plecata la sat cu niste prieteni si ne-am destrabalat facand burek adica placinta cu branza si galuste cu prune ..... nici una nici alta conforma darrrrrr a fost bine, am stat la povesti, am jucat pin pong .... hmmmm mi-a prins bine iesirea asta
problema e ca acuma mi-erau .... ce inseamna sa nu mafi obisnuitsa mananci asa , efectiv ma doare stomacul , imi vine sa vomit , si nu am mancat decat vreo 4 galuste si alea nu deodata , si o bucata de burek ...am luat doua redigest , merg la nani ... rezultatele destrabalarii nu ???
gata cu plaja.... am spalat bazinul ....

am dat semnal .... mai vorbim

luni merg la lucru .... mai aveam concediu dar m-au chemat , e ceva urgent de facut si aveau nevoie de mine

va imbratisez pe toate si va pup va multumesc pentru tot

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andanii, ma bucur ca esti mai bine.

Somleac, ce frumos ai argumentat de ce plange Victor.
Si noi mai facem iesiri in 2 de cateva ore vinerea, si prima data li s-a parut f. aiurea copiilor, acum abia asteptam vinerile astea si noi si ei.

Weekend placut in continuare,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza fetele. Va invit la cafea.
Valentina sa nu uti sa ne povestesti faza de la biserica.
Andanii sper ca te simti bine in dimineata asta.
Eu azi sunt singurica pentru ca sotul a plecat cu treaba si ne vedem abia marti . O sa fie 2 zile foarte lungi pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

si eu m-am destrabalt ieri. De la 17 la cat am ajuns la petrecere pana noaptea la 12 am mancat intr-una si monti si nemonti. Erau o gramada de aperitive si feluri ciudate de care nu am mai mancat asa ca a trebuit sa gust din fiecare. Acum mi-e rau si ma doare stomacul.Iui si ce de serpentine, abia mai imi tin continutul stomacal la locul lui.

Andanii mai ai o colega de suferinta [pupici]

Anemary profita de absenta sotului si detrabaleaza-te. Fa-ti tratamente cosmetice , cheama prietenele si bagati o petrecere in pijama, du-te in vizite......

Velentinag astept si eu faza de la biserica.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

fetelor, multumesc de urari vizavi de cei 10 ani de casnicie, am petrecut de n-am mai putut . adevarul e ca parca nici chef de petrecut n-am avut, nu stiu de ce, dar am indoieli ca ziua mai are 24 de ore. facem cum facem si tot nu reusim sa aducem problemele la zi.
dar asta e, sanatosi sa fim, ca restul se rezolva pe parcurs.

andanii, ma bucur ca esti mai bine .

puisorule, noi suntem maestri la evitat planificarile, am incercat si altfel, dar nu ne iese si pace. daca as sta sa citesc review-uri, sigur as ramane acasa. singurele pareri le citesc in mare despre zona in care urmeaza sa ajungem, cazarea nu ne prea intereseaza foarte mult, oricum tragem acolo doar sa dormim. in rest, plecam dimineata si colindam pana seara, mancam din sacosa/facem gratare sau tragem la restaurantele din drum. si e foarte misto asa. am dat si peste gretosenii, dar am avut si surprize foarte placute, cam in proportie egala.

acum "planificam" cca o saptamana la intorsura buzaului, are sotul o lucrare acolo si profitam de situatie.

si ca sa fiu si un pic on topic, am ajuns sa tin si eu un "aproape monti", am dat iama in fructe de parca se apropie sfarsitul lumii . asta pentru ca am experimentat lainceputul saptamanii niste ameteli groaznice, am zis de cateva ori ca o sa lesin. si ce era mai grav, imi scazuse productia de laptic si e ultimul lucru pe care mi-l doresc.
prin urmare, am zis ca prefer sa slabesc mai incet, dar sa raman cu hrana pt bebelus intacta.

va pup



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

aaa Somleac. dreptate ai tu...am sa ma destrabalez fara sot :))
Vivela ai grija. Si eu am mai avut momente cand ma apuca ametelile mai ales ca eu stau si mai prost cu calciu pe care nu-l asimilez foarte bine. Cnad am momentele astea fac salate de fructe foarte bogate si pun ce fructe gasesc in piata: mar, para, banana, kiwi, portocala, mango (cele mai des folosite). Dupa 3 zile ma simt bine si pot sa reduc din fructe pentru ca totusi sunt multe.
Vroiam sa va intreb: voi cum va cantariti dimineata? Eu ma trezesc, ma duc la baie, si apoi pe cantar....de regula cu pijamaua pe mine (fiind vara acum e doar un maieu). Dar nu pentru ca asta se intampla dupa ce beau cafeau, cafea pe care nu o beau pe stomacul gol si deci nu mi s-ar parea relevant sa ma cantaresc dupa ce mananc si beau 250 ml de cafea cu lapte. Sotul in schim reuseste sa imediat ce se trezeste si se cantareste cu intestinele goale. Voi cum procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

seara buna fete

din cate vad pe aici numai destrabalari...nici eu n-am fost mai cuminte da' macar io am scuze ..o sa intelegeti dupa ce vedeti sectiunea ciocolatoasa ..pun poze pe contul comun....
la fel ca voi am oroare de cantar la cat/ce/cand am mancat ...
ANDANII imi pare bine ca ai scos nasul din butoi ..pe mine ieri m-a apucat o tristete ..da' la mine e din cauza ploii si a frigului brusc instalat ...mai vreau vara ,soare ,caldura..
ANNEMARIE cum folosesti catina..bobitele alea doar asa sau pasate/blenderuite cu miere?
SOMLEAC ce bine de voi ca reusiti sa mai petreceti timp si singurei...noi abia daca reusim o escapada de cateva ore ...dar apoi eu ma simt vinovata ca l-am exculs pe pici..cine sa ma mai inteleaga?
PUISORULE cum ti-a iesit silvoita ?
va si va zic usor
ne citim maine ..sper pe -



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele.
Azi am fost cuminte:
o banana
supa de rosii
chiftele de pui cu sos,castraveciori murati

Asa,sa va zic:s-a hotarat sor'mea sa-l boteze pe Victor la biserica unde ne-am cununat si eu si ea,Sf.Maria,ca e aproape de noi,are o gradina frumoasa,sa nu mai mergem prin tot Bucurestiul la biserica unde este finul nostru preot.Bun,se duce sor'mea sa vb.tanti de la lumanari ii spune ca e ok,ca mai e un botez in aceeasi zi,dar ca n-o trece in caiet(asta echivaland cu programarea)pana nu aduce banii,2 milioane.Se duce cumnatu peste cateva zile,vorbeste cu tanti de acolo,alta,ii spune numele copilului,numele lui,adresa,numarul de telefon,asta le trece pe toate in caiet,ii da banii,nu-i da chitanta,ca nu se da,dar trece acolo in caiet,c-a lasat 2 mil.
O roaga cumnatu sa-i dea un bilet,pe care sa-i scrie ce trebuie adus,ca sa nu uitam ceva.
Ne ducem ieri la biserica,imi da sor-mea scaosa cu sticla de vin,uleiul,prosoapele si sapunurile,plus biletul cu pricina,sa le duc in biserica.O intreb pe tanti de la lumanari unde le pun si-mi zice sa las punga acolo,ca le aseaza ea.
Incepe slujba,si unul din preoti,intreaba care sunt cu copilul X?Il intreb care e problema,si-mi zice"pai doamna,n-ati platit banii?"Care bani zic eu,aia nu se dau la sfirsit?Nuu,aia de rezervare!Stati asa ca-l chem pe tatal copilului.Se duce cumnatu,la lumanari,aia la care lasase el banii!Ca n-ati dat bani domne,si trebuie sa-i dati!Asta ramane masca!Cum cucoana,nu ti-am dat tie banii,nu m-ai trecut in caiet,cu nume,adresa,telefon,mi-ai dat un bilet cu ce trebuie sa aduc,ti l-am pus in sacosa cu prosoapele si restul.Aia,nu,ca nu mi-ati dat.Cucoana esti dilie,cum nu ti-am dat/Ce crzi ca ma fac pe mine 2 mil,da suntem in Sfinta Biserica,ma apuc sa mint acum?Am venit,m-ai scris,bla,bla,bla.Arata-mi caietul unde m-ai trecut!Ii arata caietul,era scris doar nulele copilului,fara nicio adresa,telefon nimic cu semnul intrebarii in dreptul lui!crize a facut cumnatu!popa o tinea,ca domne daca doamna spune ca nu i-ati dat,inseamna ca nu i-ati dat!Vine sor;mea,ii spune si ei,se crizeaza asta toata,de nesimtire si indolenta,nu de 2 mil.Sacosa in care erau toate era la individa,biletul nicaieri!Se enerveaza si mai rau,le spune,foarte bine,va mai dam inca 2 mil,dar sunt in biserica,sa-mi crestinez copilul,eu nu mint,daca voi mintiti,de mai mult sa nu aveti parte,si sa-i dea Dumnezeu inmiit copilului meu,ce-i furati voi!Aaa,pai sa n-o luam asa,ca poate am uitat noi!Bleah!
En fin,se termina botezul,se duce nasu sa platesca,intreaba cat costa,ii spune preotul 2 milioane,dar mai sunt si baietii din cor,le mai dati si lor 1 mil.S-a ridicat toata afacerea la 7 mil.
Nu mi-am putut inchipui in ce hal decad unii preoti!Avem si noi fin preot,da nu se comporta in halul asta,este un om exceptional si judec tagma asta,prin prisma lui,daca ar fi s-o judec dupa experiente...
fraieri noi,ca nu am cerut chitanta insistent!Da asta e,invatare de minte pe viitor.

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

ma bucur ca n-am cantar la indemana. Aseara iar am bagat bere nefiltrata pana noaptea tarziu ca a fost ziua prietenului meu din Tg. Mures.

Valentina sunt socata de-a dreptul, cum nu le e frica de Dumnezeu sa faca asa ceva chiar in biserica.

Mayam si la noi se intampla asa ceva cam o data pe an, stai linistita ca nu avem prea multe iesiri din astea.

Vivela excursie placuta sa aveti.

AnneMary , cum ti-ai facut de cap?

Puisorule ai magiun?

Azi ne intoarcem si noi acasa si reintram in program. Si cu monti dar si cu munca din pacate.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ziua buna fetelor

ieri am fost la sat , de data asta cu alti prieteni , ad hoc ne-am hotarat sa mergem la sat sa facem niste legume si piept de pui la gratar cu o salata de rosii cu ardei , ceapa si usturoi .... uau ce bun a fost .... mi-a prins bine iesirea , am stat si la plaja putin

am facut vinete, dovlecei si ardei cu branza pe gratar ..... deliciu

acuma sunt la lucru nu am timp sa ma gandesc la prostii... am fost laudata de colegi si colege ce bine arat , slaba si bronzata, cica hmmm asa o fi ???

mai vorbim fetele
nu va iau pe rand din lipsa de timp


andanii

Mergi la inceput