MONTIGNAC (146) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Andanii ai si sprijinul si incurajarea mea. Si eu te incurajez sa apelezi la un psiholog daca nu te simti jignita de sfat,Eu ma duc regulat si daca gasesti un doctor bun o sa te simti foarte bine. Eu si sotul meu ne-am salvat relatia multumita unui dr psiholog bun. Si sa nu uitam ca MAdalina Manole tot pe baza depresiei....deci depresia nu e de ignorat.
Aseara a dat la stiri despre Monti ca tot zicea cineva ca nu s-a auzit la stiri. DD sa-l odihneasca.
Azi mi-am facut o pofta asa ca puteti sa aruncati cu pietre. Am mancat dimineata 2 felii de chec cu iaurt iar la amiaza alte 2 felii cu iaurt. Diseara mananc o bucata mica de pui la gratar si sper ca maine sa nu cada cantarul...sau fatza :)). Imi era pofta si m-am limitat doar la cateva feliutze.
Eu am cumparat catina caci anul trecut am facut catina cu miere care este excelenta...am o energie pe durata cure cu catina de nu va spun. Dar nu stiu cum sa fac cu mierea. Ce ma sfatuiti sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Salutareeee,

Nu aruncati cu rosii pt absentele nemotivate din aceasta saptamana M-am prins cu treburi si uite ca nu am reusit sa intru pe forum,dar am recuperat din urma.

Puisorule,mersi frumos de retete..aia de fasole suna tare bine

Este adevarat despre Monti?? Pai nu devii nemuritor daca mananci sanatos?? Oricum, sa-i fie tARANA USOARA!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 5-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citeam ieri in EVZ un articol despre moartea lui si un comentariu ca rade in hohote Marlon Brando ca avea 160 de kile cand a crapat la 80 de ani.
Eu cred, de fapt asa a spus fiica lui pe FB, ca suferea de o boala lunga si stiti vorba In orice caz ceva a avut el de a dat coltul la 66 de ani cik. Imi pare rau, daca mai traia cine stie ce descoperiri mai facea, ca ultima data am dat pe spate cand cu spaghetele din grau dur.

Andanii, si eu zic ca fetele sa incerci sa cauti ajutor specializat.

Vivela, la multi ani fericiti! Abia astept la anul pe vremea asta va povestesc eu cum ma plimb cu cortul. Da aveti mare curaj sa mergeti cu bebelusul cu cortul. Si eu sunt genul asta dar sotu meu e mai fricos la faze d-astea.

Eu n-am mai scris ca tin un montignac din capul meu care n-are prea mare legatura cu raposatul motiv pentru care sunt tot acolo unde m-ati lasat cu mici marje de eroare ca s-a tampit si cantaru. In schimb macar alerg. Astept cu nerabdare sa inceapa gradi si poate ma urnesc si la sala

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Andanii,vad ca toate fetele iti sustin moralul si la fel vreau sa fac si eu. Sa stii ca in lunile astea de vara, am dat si eu de niste greutati(financiare) si a fost prima data cand am zis ca imi depun acte sa emigrez in Canada, sa nu mai aud de Europa cat oi fi si oi mai trai DAR, trebuie sa ne gandim si la multele momente frumoase si anii buni pe care i-am avut fiecare, si sa nu ne lasam prada problemelor. Stii ce se zice ca daca ai o problema atunci la ea exista si o rezolvare. Noi trebuie doar sa o gasim.

Cat despre slabitul cu Monti, sa stii ca zilele astea am luat din nou la mana cartea lui, si crede-ma pe cuvant ca am gasit f. multe ponturi de slabit, inafara de regula disocierii glucidelor de lipide. Nu stiu daca ai cartea dar citind-o din nou, imi dau seama ca sunt departe de a respecta "ponturile" lui de faza I, chiar daca eu mananc conform.
Asa ca , lasa tu alte subiecte si continua aici postarile!

Am facut zilele astea de papa varza rosie calita...pai e bestiala..aproape ca aia de iarna cu varza murata, pe care eu o ador.
Am mai facut ardei umpluti cu ciuperci, ciuperci cu cascaval la cuptor, dovlecel pr gratar cu salata de rosii cu usturoi si patrunjel, salata de vinete cu maioneza si fasole verde cu maioneza si usturoi.Deci sunt in grafic cu mancarea.

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 5-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Andanii,sper ca nu te-ai suparat pe noi . Are dreptate Somleac, ceva analize de hormoni tiroidieni ai facut? Ca hipotiroidismul merge si cu stari depresive si cu suprapondere si rezistenta la slabit. Hai da un semn ca esti bine

Somleac, nu am pus nimic in loc de pesmet. Nu s-au prea legat straturile intre ele dar a superbuna si asa. Distractie frumoasa la Brasov

Vivela, la multi ani fericiti in continuare. Ce imi place ca sunteti asa spontani . Eu si sa vreau nu pot, tre sa fac planuri inainte, sa stiu exact ce gasesc unde merg, sa citesc revieweuri...

Anca, sa stii ca merita incercata mai ales ca e asa de usor iarna sa faci o ciorba buna din ea. Ai dreptate,sunt foarte multe reguli pt faza 1. Daca am manca doar alimente cu IG sub 35,fara cafea, cu fructe putine, fara wassa, fasole,orez, etc si portii mici sigur s-ar duce cantarul in jos mai rapid. Poate n-ar fi rau daca ai timp sa mai scrii cateva ponturi sa ne improspatam memoria

Catalishka, iti doresc sa ajungi cat mai repede la greutatea dorita si sa vii lapovesti din nou. Dar sa stii ca poti veni si mai repede

Annemary, nu prea ai cu ce inlocui mierea.Poti incerca cu sirop de agave.

Meniu azi:
MD: oua ochiuri,wassa si rosii
P: falafel si salata de rosii
C: pizza ( am fost la o petrecere de pici si muream de foame,pizza fiind singura alternativa)

Sa aveti un weekend frumos si linistit

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si io prezenta.

Ieri si azi sunt in concediu cu copiii, de asta n-am timp de scris pe forum.

Andanii, si eu zic sa te bucuri de ce ai.
Asa incerc sa fac si eu.

Si da tiroida poate fi vinovata.

Am gatit si azi si ieri.
Meniu azi:
mic dejun: wassa cu salata de vinete si rosii
cafea fara zahar
pranz: supa crema de mazare, mancare de fasole verde cu pui la cuptor.

gustare:migdale

diseara nu stiu ce o sa mananc.

Un weekend frumos si conform,



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ziua buna,

noi suntem in drum spre Medias, facem o escala la nasii lui Vic . Sunt aproape sigura ca Vic v-a plange foarte muuult fara mine, ca si azi noapte a dormit doar tinandu-ma de mana, dar asta este e optiunea lui , am si eu dreptul la un pic de destrabalare.

Ufff ce rau e drumul.......

Aseara am comis0o si eu cu bere nefiltrata. Miam ce buna e. Norocul meu ca luni nu sunt acasa pentru raport. [ ranjet]

Anemary eu zic ca o lingurita de miere pe stomacul gol urmata de o pauza regulamentara nu te va afecta. Trebuie sa ne grijim si sanatatea, altfel ce folos sa fim slabe, ca doar nu de aia tinem regim sa le fie mai usor alora de-o sa ne duca cosciugul. Ce glume macabre am in program.

Nu mai pot scrike ca e groaznic, abia mai n imeresc tastele.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Salut toate fetele,

Somleac,ce-i drept cam macabra gluma, dar sunt de acord cu tine! Ba mai mult, poate ati auzit de nutritionistul francez (inca in viata) Pierre Ducan, care in dieta lui recomanda miere pe stomacul gol in faza de mentinere si consolidare.

Meniu azi:

MD: nectarina, pepene galben , prune si cafea
G: cafea cu lapte

P: dovlecel umplut cu branza, si presarat cu patrunjel si parmezan. Yammy, yammy..un deliciu!

C: conopida pane(facuta cu faina de secara) si rosii!




Andanii, vezi ca strigam catalogul, si te punem nemotivata!!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 5-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

somleac, hai ca ai fost tare . Si eu ma gandeam ca dimineata am sa iau o lingurita de catina si cafeaua neindulcita si...cam atat pana la prima gustare. Daca nu as fi incercat anul trecut, si daca nu as fis stiut cat de bine ma simt cu ele, nu as fi insistat sa le consum.

Puisor am o agava acasa ce si-a revenit mititica dupa ce mi-a facut ceva fitze. Daca nu mi-ar fi asa draga as fi pus-o in blender sa fac un sirop numai bun
Azi dimineata am mancat o felie de paine cu salata e vinete; la pranz o bucata de peste prajit; Acum (la 4 ore dupa peste) am mancat putini struguri si o feliutza de pepene. Nu mai vreu sa mananc nimic pana maine dimineata.
o seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele.
Acum am ajuns,l-am crestinat pe nepotelul meu,si masa oferita dupa a continut si nemonti,destuleam baut o juma de pahar de campari orange,2 de cola normala,nici macar light,un frappe,vreo 3 feli de cartofi,plus o bucata de diplomat cu mascota!Asa ca luni,sa nu ma intrebati de raport
Ma duc sa mai bantui un pic si la culcare,ca sunt rupta de oboseala.
Maine va povestesc si o faza de la biserica,la care nu ma asteptam in veci!
Noapte buna.

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput