Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***242***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

A si daca vreti sa faceti muffins si nu aveti tavile necesare, puteti sa cumparati numai hartia (care se gaseste cred in orice magazin mai rasarit) si procedati ca aici:
www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/8849/Briose-cu-visine/" target="_blank">http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/8849/Briose-cu-visine/

Eu va sfatuiesc numai sa nu cumparati de silicon. Eu am luat si nu erau din cele mai ieftine, erau de firma si tot mi-au transpirat. Adica le-am descoperit in dulap dupa vreun an cred de la cumparare cu niste brobonele lipicioase (am citit pe culinar ca si altii au patit la fel). N-au nici un bai, numai ca ma enerveaza ca treb sa le iau din nou la frecat si in plus tot pe o tava mare treb sa le asez, ca desi sunt destul de groase, cu umplutura in ele mi se par instabile.

Si fara nici o legatura cu cele de mai sus, sunt super incantata de vasul roman. Pun totul in el si eu ma culc (la pranz). cand ma trezesc mancarea e gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am citit "Ina era coapta azi" (adica fara virgula) si, desi am baut un pahar de vin azi pe terasa nu stiam cum m-ai vazut si, mai ales, cum ai tras concluzia ca "eram coapta"

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Anaan, io tie o sa-ti zic Sabian, clar!:))
Io aveam alta dilema: cum le zicem husbanzilor? Vorba aia,"cum se procedeaza"? Adica ar fi cam penibil sa zic io "ceau" si sa mi se raspunda cu "saru'mana, stimata doamna", nu?:))) Deci cum facem cu sexu' opus, ne tutuim sau mergem pe "domnnu' Gaz, domnu' Coco Jambo, doamna Novus" etc?:)))
Inapreda, era coapta de azi, dar n-am vrut sa zic dinainte ca am zis ca poate cine stie ce intervine si nu ne intalnim si ma laud degeaba:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Nununu, era un exemplu, adica noi o sa zicem husbanzilor "domnu' Gaz" etc iar husbanzii (nu cei proprii, normal:)) o sa ne zica noua :"dna novus", "dna Gaza" etc:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Doamne, sper sa nu-mi zica nimeni "doamna Anaan"!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

In Italia 7 nopti, pe drum, mai facem vreo 3, 4 zile.
Multumim de urari.

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Despre mine, ce sa zic? Am lasat tristeti si rele launtrice ca miine plecam in vacanta s



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Sa va relaxati, sa va bucurati unii de altii, sa gasiti aerosolii cautati si sa te intorci cu povesti faine pe care sa ni le impartasesti si noua!

Cat stati?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

ce bine de voi fetelor ca deja va faceti "probleme" cum o sa va strigati pe-acolo.banuiesc ca nici nu se pune problema de d-nul sau d-na.noi suntem aici ca intr-o familie.

annan, am uitat sa zic ca am vazut poze si cu andrei.frumos si zambaret ca de obicei. dar nu gasesti sa pui pe cineva sa va faca poze impreuna? sa te mai vedem si pe tine.

ilinca eram cu ochii cat cepele, am crezut ca surpriza e vreun detaliu care tb observat, cand colo....ditamai surpriza.frumoasa bogdana cu cei trei flacai. mi se pare mie sau sunt inaltuti?
iar tu fata, ce ai mai slabit. de la monti ti se trage?
sophi e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am citit "Ina era coapta azi" (adica fara virgula) si, desi am baut un pahar de vin azi pe terasa nu stiam cum m-ai vazut si, mai ales, cum ai tras concluzia ca "eram coapta"

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Anaan, io tie o sa-ti zic Sabian, clar!:))
Io aveam alta dilema: cum le zicem husbanzilor? Vorba aia,"cum se procedeaza"? Adica ar fi cam penibil sa zic io "ceau" si sa mi se raspunda cu "saru'mana, stimata doamna", nu?:))) Deci cum facem cu sexu' opus, ne tutuim sau mergem pe "domnnu' Gaz, domnu' Coco Jambo, doamna Novus" etc?:)))
Inapreda, era coapta de azi, dar n-am vrut sa zic dinainte ca am zis ca poate cine stie ce intervine si nu ne intalnim si ma laud degeaba:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +




Printre rasete si chicoteli, va zic nopate buna!

Ina, drum bun si fara peripetii!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

HELP: aveti idee cam cu ce as putea sa-l tin pe Ian ocupat in masina/?
Am zis ca ne oprim miine in Cluj sa-i iau ceva jucarii dar n-am habar inspre ce sa ma orientez
I-am luat azi din Bistrita:
-plastilina
-o tablita magnetica pe care sa scrie ca e innebunit dupa scris/mizgalit/fircalit sau ce-o fi
-un soi de mini proiector cu Mos Craciun ca numa' cu el am gasit

Alte idei?

Multu' anticipat.

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am citit "Ina era coapta azi" (adica fara virgula) si, desi am baut un pahar de vin azi pe terasa nu stiam cum m-ai vazut si, mai ales, cum ai tras concluzia ca "eram coapta"

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Anaan, io tie o sa-ti zic Sabian, clar!:))
Io aveam alta dilema: cum le zicem husbanzilor? Vorba aia,"cum se procedeaza"? Adica ar fi cam penibil sa zic io "ceau" si sa mi se raspunda cu "saru'mana, stimata doamna", nu?:))) Deci cum facem cu sexu' opus, ne tutuim sau mergem pe "domnnu' Gaz, domnu' Coco Jambo, doamna Novus" etc?:)))
Inapreda, era coapta de azi, dar n-am vrut sa zic dinainte ca am zis ca poate cine stie ce intervine si nu ne intalnim si ma laud degeaba:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Inapreda, io-mi aduc aminte ceva din vremuri imemoriale, de la odiseea timpurie rau, si anume o discutie intre tine si Gina2008. Tu spuneai ca pe tine te cheama Gina, dar nu-ti place, iar ea spunea ca pe ea o cheama altfel(am uitat cum), care i se pare mult mai urat, de-aia si-a luat nick-name Gina...si apoi ati inceput sa va "bateti" si in celelalte prenume, a fost ataaat de haioasa conversatia intre voi ca tin minte ca am izbucnit intr-n ras isteric...ah, ca n-am cum sa caut in milioanele de capitole unde a fost faza asta, ca tare as reciti-o:)))...ca acum mi-e cam in ceatza, am uitat amanuntele, stiu numai ca m-am distrat copios!!
Vacanta placuta sa aveti si grija mare sa nu puna italiencele alea focoase ochii pe titi Ian! (adica ma rog, ochii pot sa-i puna:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Sa nu va suparati pe mine ca nu mai raspund la ce am citit dar nici nu prea am timp (sint pe laptop pina mi se descarca pozele) si am cam uitat ce-am citit ca lectura a fost cam pe diagonala

Denisa, Ceclor i-am dat lui Ian; diagnostic: rosu in git.
Mi-a spus ca poate fi si bacterian si viral, ca nu-si da seama; ca nu putem face nici exudat, nici antibiograma ca-i vineri seara si nu mai e timp . Simptome: lipsa poftei de mincare (pe care am pus-o pe seama proaspetei eruptii "maselare") si febra (la fel am gindit si pentru asta )

Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput