Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***242***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, esti totala, ce probleme ai !! iti zic eu cum va fi : ne vom zice si pe nume si pe nick care cum apucam, eu la prima intalnire i-am zis lui Pisi (puteti sa-i spuneti asa ) ca daca aude ceva de novus despre mine e vorba

Cat despre poza cu gasca , din pacate e prima intalneala cu Olga fara poze, deloc , nu stiu cum de s-a intamplat asa, ne-am luat cu povesti si am uitat de poze
Dar pot sa va spun ca David e tot mai frumusel, i-a crescut parul si i s-au vezit ochii, e seducator , despre Olga nu cred ca mai are rost sa va zic cat de frumoasa e iar Chitibus e simpatica si desteapta foc ! Sa nu-l uit pe Cristi, neschimbat !



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Buna seara fetelor!

Gaza, dar de cand face asa, de cand te-ai intors de la mare sau mai de curand?

Noi suntem bine, mergem la sport (el e sportivul, nu eu) de 3 ori pe saptamana si inca imi bat capul cum sa ne ocupam si celelalte 2 zile in care suntem singurei acasa. Aici vara a trecut de cateva saptamani bune, ploua aproape zilnic, mersul la sport e o mare salvare pt mine.

Keutu se trezeste la 7,20 (s-o uita la ceas, nu stiu, dar foarte rar se abate de la ora) si la 11 fix adoarme fara nici un efort, nici nu-i mai trebuie suzeta (a renuntat la ea de cateva zile, dar numai la somnul de peste zi).

Ne-am luat un cort cu bile si e super incantat, ia bilele cu lopata si le pune intr-o galeata, il rastoarna pe toate laturile, se invarte in jurul lui, ne jucam cucu-bau dupa el etc., sper sa-l mai tina entuziasmul, ca restul jucariilor nu prea il mai intereseaza. A si a trebuit sa ii luam carucior de papusa. O sa fie un tatic responsaibil.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anaan, io tie o sa-ti zic Sabian, clar!:))
Io aveam alta dilema: cum le zicem husbanzilor? Vorba aia,"cum se procedeaza"? Adica ar fi cam penibil sa zic io "ceau" si sa mi se raspunda cu "saru'mana, stimata doamna", nu?:))) Deci cum facem cu sexu' opus, ne tutuim sau mergem pe "domnnu' Gaz, domnu' Coco Jambo, doamna Novus" etc?:)))
Inapreda, era coapta de azi, dar n-am vrut sa zic dinainte ca am zis ca poate cine stie ce intervine si nu ne intalnim si ma laud degeaba:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, pe Pisi de ce l-ai facut d-na Novus ? te spun

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nununu, era un exemplu, adica noi o sa zicem husbanzilor "domnu' Gaz" etc iar husbanzii (nu cei proprii, normal:)) o sa ne zica noua :"dna novus", "dna Gaza" etc:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Anaan, io tie o sa-ti zic Sabian, clar!:))



Atunci macar o sa stie barbatu-meu ca-i vorba de mine

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ei, Sophia e un spirit liber ca si soacra-sa N-am nimic impotriva sa lege prietenii si cu alti baietei titilai, atita timp cit Ian ramine "number one" si "the only one"

Despre mine, ce sa zic? Am lasat tristeti si rele launtrice ca miine plecam in vacanta si, dupa cum stii, in situatii de genu', ia o pauzarea-i motoru' sau, cel putin, asa e in ograda mea! Asa ca, printre multe alergaturi, cumparaturi si shoppinguri, am reusit sa-mi fac mani, pedi si sa ma epilez; am ramas insa nevopsita dar ma consolez ca voi fi titi la intilnirea din octombrie pe care o astept cum asteptam vacanta la bunici in copilarie

Ian a avut "rosu'-n git" dar acum e ok, mare nazdravan; imi umple sufletu', inima si viata; de dragul lui, as face un fratior desi...nu mai intru-n detalii



PS. Am vazut poze cu Andrei (asa cum am vazut toate pozele cu toti ghioceii) si, in citeva ipostaze, aduce cu Ian; vom vedea in curind de-i drept au ba. De abia astept!


Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina, ia arunca si tu o privire sa o vezi pe seducatoarea de nora-ta ce face! Si mai zi-ne ce faci tu, si Jambo si, bineinteles, impecabilul!

Novus,nu ne rasfeti cu niste poze de la intalnirile cu Olga&co?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare, Kea!

Ma bucur ca sunteti bine. Ce sport practicati?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pai...depinde, cum ne vine; eu cel putin, asa am procedat; cind m-am vazut cu fetele la Cluj, lui Novus i-am spus...Novus si Ilincai...Ilinca
Mie prefer sa mi se spuna Gina, desi urasc numele (Gina cealalta, rogu-te si iarta-ma! ) Inapreda e pentru mine un nick de suflet (Preda e numele de fata al mamei mele), desi nu-mi place rezonanta lui; mi se pare ca aduce a "Zoe, fii barbata!"


Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Azi ma gandeam la intalneala (de-abia astept!) si am o mare dilema: oare cum o sa ne zicem una alteia? Ca voi macar aveti nick-uri frumoase, dar Anaanul asta al meu suna de parca-s vraciul vreunui trib amazonian!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Despre mine, ce sa zic? Am lasat tristeti si rele launtrice ca miine plecam in vacanta s



Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Sa va relaxati, sa va bucurati unii de altii, sa gasiti aerosolii cautati si sa te intorci cu povesti faine pe care sa ni le impartasesti si noua!

Cat stati?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput