Fluturasi de martie-aprilie 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Gata fetelor am revenit si eu, am fost mi-am cumparat musuroi de cartita si un kilogram de struguri ca aratau asa bine!

Sanii si mie mi s-au marit si ii simt foarte grei. Nu ma dor, la inceputul sarcinii m-au durut dar acum nu am aceste simptome, in schimb se maresc pe zi ce trece!

Acum o sa ma duc sa si sa pregatesc musuroiul!

Madutza_Bra ca acum avem doua, ce ai facut pana la urma cu doctorul, l-ai schimbat? Copilasilor le poti lua si hainute, sau hainute pentru cel de 2 ani si o carte pentru cel de 5 ani, sunt atatea enciclopedii pentru copii asa de frumoase( e drept si cam scumpe)!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Astazi am si eu o zi mai buna..fara sa dorm pe mine si fara intepaturi..este asa ciudat.Acum parca mi-e teama sa nu fie ceva cu bebe.....cred ca gandesc prea mult.

Setul meu de analize:toxo,listeria,...si toate cele inca nu sunt gata.
Sambata recoltez si secretie...iar la eco merg saptamana viitoare..

Este normal sa ai si zile bune nu???

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Buna fetele,

Astazi am si eu o zi mai buna..fara sa dorm pe mine si fara intepaturi..este asa ciudat.Acum parca mi-e teama sa nu fie ceva cu bebe.....cred ca gandesc prea mult.

Setul meu de analize:toxo,listeria,...si toate cele inca nu sunt gata.
Sambata recoltez si secretie...iar la eco merg saptamana viitoare..

Este normal sa ai si zile bune nu???

6+



Daaaaaaaaa, e absolut normal. Nu cred ca ti-ai dori sa iti fie rau , dar extrem de rau zilnic si sa zaci. Stai linistita ca totul va fi foarte bine,important este sa fii si tu optimista.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Madutza, bine ai venit!!! Sunt atat de fericita pentru tine, nici nu sti cat m-am gandit la voi zilele astea! N-am mai intrat de doua zile pe forum, si ce vad? Sa ai o sarcina usoara, cu dureri de spate mici, mici, mici! Sper sa ne auzim la telefon zilele astea.

Mamica de Ana si de Tea, din nou 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua burtici!

Eu abia acum juma de ora m-am trezit, am dormittttttt pana la 11 si un pic!!!
Tare bine e cand esti mai odihnit, parca e alta viata ...Mi-am facut un capuccino cu mult lapte si e asa bun , am mancat si o prajiturica jaffa cu crema de portocale...si eu ca si voi in ultima vreme vad ca ma pasioneaza dulcele si eu nu prea ma dau in vant de obicei

Multumesc fetele de grija in privinta caratului sacoselor , dar chiar nu erau sacosele grele , dar am luat la cunostinta si o sa iau masuri... si sotul aseara cand a ajuns si a vazut ca iar am fost la shopping m-a luat cu : ti-am spus sa nu mai cari, stai linistita, daca chiar ai nevoie sa ma suni sa imi spui ce vrei si iti cumpar in drum spre casa de la munca...bla bla ...cine il asculta
La inceput de sarcina, pana sa aflu ca sunt insarcinata, tocami ne mutasem in casa noua si am facut si carat multe cutii, valize, saci foarte grei si nu am patit nimic... plus ca dupa curatenie in casa am carat de la magazin saci cu pamant pentru flori si multe ghivece cu floricele pentru noua gradina...in fiecare zi cam pentru vreo 2 saptamani eu aveam program sa ma duc la magazin sa cumpar flori si pamant si veneam acasa cu multe sacose foarte grele de abia le taraiam dupa mine.... florareasa o fac pe fii-mea Dupa ce am terminat toata curatenia in casa si florarirtul si aranjatul gradinii am aflat ca sunt gravi

Ma duc sa mai fur o prajiturica din dulap sa termin cappuccino, desi am spus ca ajunge dulce pe azi .

_
BB on board!!! 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy sa nu te mai aud ca nu ai patit pana acum nimic, ca Doamne fereste. Chiar aici pe forum am citit ca a pierdut sarcina din cauza caratului, ca la fel zicea eu nu am nimic, mereu am carat si cred ca era destul de avansata sarcina cand s-a intamplat nenorocirea!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am uitat sa va spun ca eu visez prajituri de casa, le simt si mirosul, dar visez zeci de prajituri. Cred ca o sa o iau razna,dar mie intotdeauna mi-au placut dulciurile, nu mult , putin dar sa fie!

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am ajuns si eu acasa ceva mai devreme. mi-a fost lene sa ma opresc si la o librarie..asa ca am luat doar hainute. Sunt preturi fff ok la Kiabi, unele din colectia veche altele din colectia noua. Am dat 16 ROn pe bluze cu maneca lunga, 32 RON pe blugi si 12 RON pe pulover cu fermoar in fata (colectia veche). Foooarte convenabil!

Cristi nu prea vrea sa doarma, eu ma bag la un dus si la un pic de somn. E groaznic de cald afara!

Roxy, ce o face? Ma tot gandesc la ea! Pupici, roxy!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 14+ cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Gata, ma fac fata cuminte, ca vreau, ca nu , ca de nu veniti dupa mine...

Mi-am terminat cafelutza si am dat-o in pranz ca deja e 12.25 si m-a luat foamea...aseara nu am mancat, nici nu am gatit ...am luat o pauza si sotul a mancat rece ca nu am avut chef deloc de gatit , dar nici de mancat...nu stiu de ce , mi s-a pus pata ca nu mi-e foame, ca tot rontzaisem la alune si porumb prajit toata dupa amiaza si nu am mai mancat nimic la cina si acum stomacul cere .

Intrebare: voi cum va epilati? Cu ceara la salon, acasa, cu lama sau epilator, crema ? Ce este recomandat in sarcina cel mai bun care sa nu dauneze lui bebe?? Eu pana acum m-am facut cu ceara la salon sau epilator acasa , si de vreo 2 ori cu lama de cand am aflat ca sunt gravi dar eu am o piele tare sensibila si ma irit tare urat , ca barbatii cu barba foarte deasa la barbierit Solutii??

_
BB on board!!! 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Stumpfi ceara si cit mai des...sa nu doara prea tare... Eu aparatul nu-l suport acolo, iar lama inrautateste situatia intr-adevar. Imi plac si mie alunele cu porumb prajit. La nebunie.
Madutza. kiabi are superoferta acum si lucrusoarele pt copilasi sunt draguuuute.

Simona, mami de baieti David si Matei si 11+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput