Trombofilia o cauza a infertilitatii - 32

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ramonella - doctorasul meu grizonat a zis ca tre' sa intrerup aspenterul cu cel putin 21 zile inante de punctie. Eu banui ca subtiaza sangele si el nu vrea sa riste sa-i sangerez dupa punctie, dar cum nu-s doctor, imi dau si eu cu presupusul

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ramonella - doctorasul meu grizonat a zis ca tre' sa intrerup aspenterul cu cel putin 21 zile inante de punctie. Eu banui ca subtiaza sangele si el nu vrea sa riste sa-i sangerez dupa punctie, dar cum nu-s doctor, imi dau si eu cu presupusul

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


Ahaaa...e bine de stiut,pentru cumnata mea care va face si ea FIV in octombrie...dar banuiesc ca-i va spune medicul ei.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica
[denisa ai 1.80?...pai daca ne intalnim tu parca esti calare si eu sunt pedestrasa......

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

aristica am 1.80 cu tocuri , a uitat mama sa ma scoata din apa,am suferit in perioada adolescentei dar, acum sunt mandra si fara tocuri de 10 cm nu pot sa merg, am o problema, merg pe spate ca rata. Sotul i-mi spune sa ma dau jos din corcodus.Eiii si daca o sa ne intalnim, ma dau jos , vedem noi cum facem dar , nu mai sa ne intalnim.
Bafta la outeeee de calitate si embrioni lipiciosi

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristica,dar de ce ai intrerupt asa devreme Aspenterul???mai ales ca el mai ajuta si endometru.
ca eu stiu ca se intrerupe cu 48 de ore inainte de punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felix76

Denisa si eu ii voi duce rechizite. O sa zica d-na Viorica ca nu suntem normale de ne prezentam cu plasa la spital

Felix 15+


felix76 Eu niciodata nu am spus ca sunt normala, am multe tigle zburate dupa casa.
ptr. bebita

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Si eu am facut fiv, si am luat aspenter toata perioada, am oprit doar doua zile la punctie.
Acum cred eu ca depinde de fiecare, in functie de cit de grave sunt afectiunile si cit de puternica e stimularea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sami cred ca zice bine adi. Om fi noi mutante, bre', da' suntem unice. Las' ca i-o coc eu si in loc de aspenter iau clexane de 0,2...sa vezi ce maestru in injectat a devenit consortul meu: Imi ridica un picior, strange repede de-o cuta de piele pe burta si pana sa simt eu ca-mi da drumul la picior, deja am acul in burta...balet, nenica, lacul lebedelor scrie pe noi

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristica esti tare ce mai balet la voi acolo....
Nu cred ca dr ALbu nu va fi de acord cu clexane 0.2 dupa punctie sau et, vorbeste cu el, si sigur gasiti cea mai buna varianta. Dar eu as mai lua si aspenterul ala, ca are alta treaba decit clexanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pai cam asa zic si eu..ca as mai lua Aspenterul...si Clexanele sa-l opresti tot cu 48 de ore inainte de punctie,da???

fetelor...io-s o fricoasa de zile...iar acele sunt spaima mea suprema
eu nici nu puteam sa ma uit cand imi prepara sotiorul injectia ...iar cand se apropia de burta mea tineam ochii bine inchisi si acoperiti cu palmele

eeeee...cand am fost la Uschi...cica hai sa-mi faca un Clexane de 0,2 sa-mi arate cum se face...hai,zic io...ma duc si cumpar injectia...ma intorc in cabinet...dupa reteta bine-stiuta de mine...inchid bine ochii...mi-i acopar cu palmele...imi face asistenta Viorica njectia si ma intreaba :ai vazut cum se face???si isi indreapta privirea catre mine-care eram cu ochii bine inchisi
-pai de ce ti-am facut eu injectia, mai fata???daca tu ai tinut ochii inchisi.
-pai nu, ca e bine...am simtit la fel ca atunci cand imi face sotul injectiile de stimulare...asa ca nu trebe sa ma uit

dehhh...fiecare cu pasaricile lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARA_HS spune:

Fetelor, ma amuzarati cu povestile voastre cu intepaturi.
Si eu am groaza de ace! Si ma intreb cu groza, doare injectia cu Clexane?
Nu-mi pot inchipui cum voi sta eu la injectie, de buna-voie, avand in vedere ca n-am mai facut una de la ultimul chiuretaj, cand m-a pacalit o asistenta si m-am trezit cu acul in fund ( eu inca mai deliram, dupa anestezia generala...)

---------------------------------------------
---------------------------------------------
2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt.
Sometimes I seem to tremble in the dark, I cannot see
When people frighten me
I try to hide myself so far from the crowd
Is anybody there to comfort me
GOD, take care of me...

Mergi la inceput