Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ma uitam azi in lista de contacte de pe mailul comun....cate fete ne-au parasit. Oare daca le dam un mesaj nu vin si ele sa ne spuna cum cresc pufuletii?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Baly asa-mi creste inima cand iti vad semnatura. Cred ca esti o mama implinita, mi-ar placea si mie 3.


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

oani Multzam pt detaliile despre dieta Rina...inca studiez subiectul...

miremia Da eu culesesem info (de nevoie ) pe tema "sarcini oprite in evolutzie"... Asha ca bea daca vrei sa shtii ceva anume poti sa ma intrebi. Ideea de baza este ca exista multiple cauze posibile si in caz de mai multe "pierderi" este imperios necesar sa se faca investigatzii pt toate cauzele ca sa se afle cea cauzatoare. Multi medici (incompetenti dupa mine) recomanda doar analize partziale care nu rezolva "dilema" (si cazul meu dealtfel...am avut norocul si inspiratzia sa-mi aleg un medic bun la a 2-a sarcina care mi-a dat tratament la timp).

Nici eu nu sunt pentru schimbari pe prima pagina...cere timp si toate cred ca preferam sa-l petrecem cu bb-lushii noshtri.

xela Off...condoleantze...Doar timpul va alina durerea!
Sarea potasica contzine potasiu in loc de sodiu (daca o gusti nu-i asha de "buna" ca sarea normala). Se gaseshte in farmacii si se recomanda in regimurile hiposodice, nicidecum bb-lushilor. Dar daca nu se poate fara sare, mai bine cu sare din asta.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Gata...sunt la zi...deshi am citit mai pe diagonala...




din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Insanatoshire grabnica puiutzilor bolnaviori si mamicilor lor...

Pana data viitoare...pupici tuturor...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

wb larisel ...si la cati mai multi ml ptr bbeluse

felicitari simplicity ptr capitol...a fost greu? si lorex....si miremia.. nu am vrut sa fiu rea...doar m-a amuzat faza.eu astept sa te felicit la primul cap facut singurica. ma bucur ca te-ai facut tehnicuta si ca te-au ajutat fetele.

noapte buna fetele!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Baly asa-mi creste inima cand iti vad semnatura. Cred ca esti o mama implinita, mi-ar placea si mie 3.


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg



Daca m-ai fi intrebat dupa Andreea si inainte spuneam si eu cu toata inima ca imi doresc 3. Andreea a fost un bb tare cumintel, cu tonele ei de copil dar cuminte cind ma gindesc acu in urma.

Dupa ce am avut-o pe Laura, care mi-a plins nonstop pina pe la 7 luni am zis ca daca o aveam pe ea prima cred ca ramineam cu unu singur. Ajunsesem sa nu mai suport plinset de bb. Din fata/femeia innebunita dupa bb (cum vedeam unu mic cum l-as fi luat in brate si nu-mi luam ochii de la el) ajunsesem genul care zice:is frumosi, dar la altii acasa.

Dupa vreo 3 ani incepuse iarasi sa-mi reinvie dorinta de a avea 3, dar nu am mai avut curaj sa zic:hai sa mai avem unul. Chiar ii spusesem la al meu sot ca daca ma aude iarasi ca vreau bb sa-mi reaminteasca cum a fost cu Laura si sa nu ma bage in seama.

Adrian a venit cam 'nepoftit'. Tot timpul noi ne-am ferit folosind metoda calendarului plus prezervativ in perioada fertila. El s-a prins cu 4 zile inainte de data la care ar fi tb sa-mi vina 'problemele'.

Dar una peste alta ma simt implinita ca mama. Dorinta mi-a fost indeplinita: am 3 copilasi. E greu, dar e frumos.

Asa ca ai grija ce-ti doresti





Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (8 ani), Laura (5 ani) si Adrian Theodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili......

evident...va astept cu o cafelutza fierbinte...

am mai raspuns la cap trecut...nu stiam ca s-a fc altul nou...

xela...e uimitor cat de mult esti legata de socrul tau..se vede ca ati av o rel frumoassa si a fost un om deosebit...incearca sa te gandesti la ce a fost frumos...i-ar fi placut si lui asta...

simpli..bravo..de capitol...

baly...da..vb miremiei...ce frumos, 3 copii...

noi..nik..o noapte caracteristica...lui....doar ca nopapte face muulte rostogoliri...nu stiu ce s-ar face intr-un pat de bb...ca ca s-ar simti ca la inchisoare...asa ca..ii las libertate

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neatza

Xela condoleante!

Lorex

Fetele voi ati introdus banana in meniul pufuletilor? Eu sunt nehotarata...Pe de-o parte e un fruct f. bun, si gustos, si plin de minerale benefice pentru inimioara piticului, si satios, pe de alta parte exista un risc (mic, micut) de a dezvolta o alergie din cauza ei. Piticul meu e inebunit dupa gustul de banana (a mancat cereale cu banana)....Sa ii dau?...Sa nu ii dau?....Parca sunt Zaharia Trahanache...

Eu am otita . Sambata plecam in concediu si eu fac otita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neatza

Xela condoleante!

Lorex

Fetele voi ati introdus banana in meniul pufuletilor? Eu sunt nehotarata...Pe de-o parte e un fruct f. bun, si gustos, si plin de minerale benefice pentru inimioara piticului, si satios, pe de alta parte exista un risc (mic, micut) de a dezvolta o alergie din cauza ei. Piticul meu e inebunit dupa gustul de banana (a mancat cereale cu banana)....Sa ii dau?...Sa nu ii dau?....Parca sunt Zaharia Trahanache...

Eu am otita . Sambata plecam in concediu si eu fac otita...


Mara mananca banana. Stiu ca erau discutii la un momnent dat ca nu e bine sa le dam inainte de nu stiu cate luni dar eu i-am dat.

Imi pare rau ca ai facut otita. sa te refaci cat mai repede si concediu placut!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput