Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (126)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Salutare.... de acasa Desi ar fi trebuit sa fim in Mangalia la ora asta, din pacate masina noastra n-a fost de acord si s-a oprit la km 50 pe autostrada Inca nu stim ce are, in vreo jumatate de ora ajunge sotul cu ea in Buc (pe mine si pe Sebi ne-a luat socra-miu de dimineata, sotul a ramas sa astepte platforma sa-l tracteze)... Sunt in butoi rau de tot... Am asteptat atat de mult ziua asta, sa plec in concediu, sa fug de casa asta blestemata si de soacra-mea, sa uit de toate... Si acum... S-a dus vacanta mea, s-au dus si banii, inca nu stim ce are masina, sunt mai multe variante, de la unele mai usurele pt buzunar pana la unele pe care nu le pot acoperi Aveam si noi 1000 euro in banca, strangeam sa facem avansul pt casa, acum se vor duce pe masina... Nimic nu ne iese... Cand zicem si noi ca gata, iese soarele si pentru noi, apare o chestie d-asta de ne zguduie din tatani si ne aduce cu picioarele pe pamant... Simt ca este ceva care ne tine legati de casa asta, si nu mai suport!!! Stabilisem ca de la 1 sept sa plecam, era ok, ca plecam la mare, reveneam sambata seara si duminica dimineata ne mutam, acum trebuie sa mai stau 4 zile in casa asta si nu stiu daca mai pot!!! Simt ca am ajuns la capatul puterilor... De la ora 4 plang aproape intr-una, nu ma mai pot opri...


Imi pare tare rau ca va incarc cu problemele mele, dar trebuie sa ma descarc undeva, ca altfel simt ca explodez...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 0,5 kg... si apoi inca 3, daca se poate


Imi pare tare rau ca treci prin asta. hai, nu mai plange, ca nu-i face bine lui Sebi sa te vada asa! O sa rasara si soarele, fii optimista si cauta alternative!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

neataaaaaaaaaa...
simpli... mc de intrebare. eu iegzist pe undeva pe aici dar recuperez din greu si numai nu va ajung.

vreau sa spun condoleante xelei si sa va dea Dumnezeu putere si sa ii doresc lui evyme sa treaca repede astea 4 zile. te inteleg perfect. la mine functie de minune plecatul de acasa si venitul seara la culcare!

sanatate lillo!

pup fluturelele, revin, dar pe sponci, ca iar invat, iar am examene...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


Bafta! Cate ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Ok, am ajuns la zi. Merg la treaba, ca imediat imi ajung baietii acasa si nu am facut nimic.
Va mai zic numai ca azi am trecut pe la cresa si de luni...incepem. O sa-l duc luni vreo 2 ore si marti il las sa pape supita de pranz acolo, iar de miercuri trece pe full time. Sper sa-i fie asa de usor cum i-a fost si lui frate-so, ca mie mi-e de 10 ori mai greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Salutare, ne mai tineti minte??????????

N-am mai reusit sa intru din lipsa de timp. Daniel e tare haios, am inceput si noi diversificarea si sunt fericita sa va spun ca merge f bine , papa fara tv, jucarii sau prosteala din partea celor din jur. Ca plan de diversificare il respectam pe cel dat de dna doc Palicarie, o doc deosebita. LA ora 10 masa de fructe, papa cam 250 ml de mar cu piersica facute la abur. Pireul semilichid dat la pranz tot la abur e gatit, asa ne=a zis doc sa ii pregatim masa ca isi pasteaza legumele si fructele toate vitaminele. Ca legume i-am introdus pana acum: morcovul, albitura, dovlecelul, ceapa (aruncata dupa fierbere), salata verde, broccoli. Zilele acestea separam supa -zeama de piure, in supa voi pune ulei, in piure adaug untul. Si ca leguma noua urmeaza sfecla rosie in supa. Peste o luna a spus sa ii dau la ora 18.00 mango cu cereale, preferabil orez fara gluten, de fapt orezul deja i-l pun in piureul de fructe. A , si in supa pun deja ulei de masline, o lingurita. MI=a zis clar fara iaurt , lactate din comert, branza pana la cel putin 8 luni din cauza subst aleergicene. SI cand apare dovleacul sa ii gatesc cu mango si sa ii dau la ora 18.00. Cam atat cu papica. CU somnicul e mai dificil, doarme el cam o ora pe zi mai nou, inainte impusca 2 ore, mnu stiu de ce e dat peste cap, poate are perioada lui cu dintisorii....apropo, tot stirbi suntem .
DOc pare aun pic ingrijorata ca i se inchide fontanela prea repede, asa ca am rarit doza de vigantol la 1 pic/ la doua zile.
Eu mi=s obosita rau , pic seara de nu stiu cum ma cheama, dar sunt cu gandul la voi si la minunile voastre mai mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

miremia, oani...


v-am pupat pe obrajori. promit ca muncesc la poze ca avem un album taaare frumos. parca nu-mi vine sa cred ce minuni reusim noi sa crestem...





I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

neataaaaaaaaaa...
simpli... mc de intrebare. eu iegzist pe undeva pe aici dar recuperez din greu si numai nu va ajung.

vreau sa spun condoleante xelei si sa va dea Dumnezeu putere si sa ii doresc lui evyme sa treaca repede astea 4 zile. te inteleg perfect. la mine functie de minune plecatul de acasa si venitul seara la culcare!

sanatate lillo!

pup fluturelele, revin, dar pe sponci, ca iar invat, iar am examene...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo



spor la invatat si bafta!!!
prietenii stiu de ce!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna dimineata (ca-i trecut de 12)!

Se pare ca avem pufuleti cuminti de este atata liniste pe aici. Mi-a adormit si mie pisicuta pe la 11 asa ca browseresc de zor.

si sa aveti o noapte linistita!

_
Mirela mami fericita de Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatzaaaaaaaa ...fetili...cafelutza????...cine doreste, cine pofteste...

intai am recuperat ca ieri n-am av timp sa intru...

evyme...imi pare tare rau...ai nevoie de o vacantza...si cu bani mai putin..ceva care sa te relaxeze si da-o incolo de soacra....hai ca scapati voi de ea...trebuie...

onitza...bine ai revenit..ma bucur pt daniel...ca papeste bine

simpli...sunt curuiasa ...ce ai azi ( motto)

lucia...daca nu-i plac legumele...incearca cu un mititel si o halba de bere....sa-i vina pofta....eu asa am facut (GLUMESCCCCCCCCC....ti-au rasp fetele, asa cred si eu..cu usurelul)

plateea....ne e dor de bbto....of mami..spor la invatat..las' ca asa iti trebe...in loc sa pui burta pe carte....te-ai apucat sa faci copii... pupam maimi studioasa

mima...cum mai e delfi?

io..zombie...jiji asta....dupa spectacolo din ora in ora...cam dupa 3-4...incepe fitnessul prin pat...vreo ora...se rostogoleste si ramane in pozitii ciudate si miauna...etc...cert e ca dupa 3-4 tt e din juma in juma de ora...dar....ce sa-i fac???
azi nu stiu ce sa-i mai fac de papa....mai ales ca acu ne-am boierit cu 2 feluri....
tre sa aj pe la piatza...poate ma inspir...cert e ca m-am saturat de ACEL piure de legume...

sa aveti o zi superbaaaaaaaaaaaa

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Neata...Dece pt cofee
Noi azi de nu degeaba ne-am trezit la 08.20 va invitam la :

Avem 5 Lunite nu-mi vine sa cred......!!!
Fugim afara si apoi revenim si daca ma lasa o sa incerc sa recuperez si eu ceva ca zilele astea de la tratament tareeee maraita

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatzaaa


mi-a dormit copilu de la 11 la 7:30....ce-o fi patit...saracu recupereaza...ca nu prea a dormit in ultimele nopti de nas infundat...acum vad ca e un pic mai bine...suntem in continuare pe tratament ca nu ies mucisorii de tot si mai si tuseste oleaca...bine ca nu are febra...dar cred ca ma apuca pe mine acum...of of mai mai

decenuela mersi de cafea
ioana sa iti traiasca pufuleata si sa iti aduca tot atatea bucurii ca si pana acum

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput