Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe ( 61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui misspii

aristica - dar tu ce mai zici ,ce mai faci ,cum mai esti....nu zici nimic?

Maine dimineata numar outele si-ti zic. Eu is mai avansata. In 10 zile am punctia.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Adelamaria multumesc iubita Voi ce mai faceti?

botezul finutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
azi am luat rezultatul de CT si imi facem miiiiiii de ganduri si de scenariii si rezultatul este foarte bune , sotul meu n-are nimic nici macar o pietricica nimic nu se vede pe CT, mentionez ca Ct-ul este facut cu sbstanta de contrast, bai nu stiu ce sa mai cred, ori doctorul ala era varza de tot, ori e altceva, si nu stiu ce... pusca mea nici in sedimentul de urina n-a mai aparut nimic adica hematii si acum asteptam sa vedem daca mai are hamatospermia, dupa concediu facem spermograma si spermocultura.......deci sa zicem ca psihic sunt bine cat de cat , ca dupa o saptamana de ganduri acum imi revin mai greu
Ftele cu oute , sa aveti productie buna...si rezultate pe masura productie cu
va puuup pe toate si merci pt sustinere


didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Aristica si Missipi multa bafta in demersurile voastre.Aristica sa ai oute de calitate care sa-ti aduca minunea.
Missipi nu-ti pierde incredrea si rabdarea...toate la timpul lor.Stiu ca uneori este greu , mai ales cand astepti de atata timp..dar trebuie sa te linistesti sa fii calma..mai este un pic!

Didi..pai vezi...Te-ai panicat degeaba!De fapt totul era ok..Ma bucur din suflet.Urasc medicii astia care habar nu au si nu-si dau seama ce presiune este pe pacient...

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ionicule.. ce minune ai tu acolo , sa iti traisca finutza, e dulce foc,m-am topit, le doresc multa sanatate si sa-i umple inima mamei cu multe bucurii si impliniri ca sa-i mangaie durerea
Poate reusim intr-un final sa ne auzim la un tel.Pup fata si sper ca DD va face o minune si la voi
Ade..multi si tie, tu ce mai faci?
Didi.. ma bucur sa sotzuleana nu are nimic, concediu productiv
Aristica si Missipi...pumnishorii sranshi tare, sa veniti cu vesti bune
Lalely...cum e burtika?

Noi sunem bine, crestem, ne-a ajutat DD si am ajuns la jumatatea drumului, speram ca va fi bine pana la capat. Bbb e un dulcel face cioc-cioc asa cu program cat sa-mi linisteasca neuronu' speriat
Avem 366g, ne-a prins nenea dr si fatzuca si semanam cu tati asa la prima strigare, sau cel putin buzicile sunt ale lui

sper ca fetele cu vechime sa mai intre pt un salut mic asa, de dragul vremurilor cand eram toate un suflet

*************************************************
Madutz
ingerashul meu iubit
iar www.tickerclub.com/cache/9b3824f75b.png" target="_blank">sunt optimista www.ticker.7910.org/as1cJIBJmf-0000MDAwNzI1OWJ8MDAwMDQ1ZGJ8cGFuYSB2aWkgYWNhc2EgY29waWxhc2gsIHN1bnQ.gif" target="_blank"> cu bebe albastru Matei Nectarie
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna mada23,
Ma bucur ca ai mai intrat pe aici..
Burtica nu stiu ce face...sper ca bine,ne tinem in continuare de trataemnt si speram sa fie bine, sa apara si embrionul si sa fie o sarcina normala...Am citit ca multe fete la 6 saptamani au auzit si inimoara..iar la noi nu a aparut nici embrionul..Dar avem incredre in Dumnezeu care ne-a dat acest mare dar , ca tot El le va aseza pe toate...

Aristica si Missipi...vreau sa aud si de la voi un beta HCG....crescut in curand.Haideti...curaj..trebuie sa veniti cu vesti mari...

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Salutare Mada!
Salutare si noilor fete!

Noi am fost azi la eco de trim 3 si suntem mai mari, ca de obicei, cu o saptamana, avem 1 kg 600. Bine, cu o eroare de +/-200 si ceva grame. Se mentine placenta praevia,a sa ca n-am voie nici cel mai mic efort si va trebui sa fac cezariana.


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

aristica ce zici de analizele mele??

estradiol 33,FSH - 6,2;LH - 2,09;Prolactina - 20,70;TSH - 1,19;testosteron - 0,20.
ce ziceti sunt OK?
Le-am trimis si dr ,acum sunt curioasa ce zice.doar saptamana viitoare sunt gata si cele 2 analize suplimentare.
va pup pe toate.
aristica - nu mi-ai zis ce "productie" ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Aristica si Missipi nu mai auzim nimic nou de voi...avansati acolo in liniste si nu mai aveti timp de noi?

Missipi tu ti-ai facut cumva analizele acelea inainte de sarcina la Polisano?Se fac astea inainte de FIV (ma refer la toxo,citomegalovirus,toxocara canis..etc).Eu am facut aceste analize la Polisano dar nu ma pricep la interpretare.Ce inseamna pt ei non-reactiv?faptul ca virusul nu este reactiv sau ca nu am anticorpi?

ma poate ajuta cineva??

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lalely eu tocmai m-am testat astazi pentru toxoplasma ( o fac in fiecare luna, caci am un motan superb). Eu testez pentru asta doar Ac Anti Toxoplasma IgM - asta inseamna ca testez daca NU AM MOMENTAN (ca daca as fi avut, as fi devenit imuna). Daca esti imuna ai REACTIVE, daca nu esti imuna, dar nici nu esti bolnava iti iese NONREACTIVE. De exemplu, eu am anticorpi pentru rubeola, ca am avut in copilarie si asta mi-a iesir REACTIVE si n-o mai repet in veci.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

Mergi la inceput