"Abdomen extra-plat (40)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Nikole sper sa te simti mai bine in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

neata

XIO - ce specializare vrei sa practici? de ce ai ales asa?
nu poti sa faci un stagiu/practica/job sezonier...orice in alta tara sa vezi pe pielea ta cum este?
plus, iubirea ta vrea sa plece din tara?

sunt la cafeluta...oare cine-mi face mie un fresh? am o lene de ma doare

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Deus, vreau sa fac gineco sau ortopedie, chiar si chirurgie oncologica.
Am pierdut rezidentiatul din Franta, ca am aflat prea tarziu de el Si daca nu esti student nu mai poti sa il dai.
Acolo era fain sa merg.
Evident ca vrea si prietenul meu sa plece


Allure, mie imi place de unul singur dintre toti baietii aia, si de el asa, ca nu sunt alte optiuni. Nu mai stiu cum il cheama, cred ca e Corey, printre ultimii , are un furtun pe el si se uita intr-o parte.
Am plecat la invatat...




***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

chiquitita - o completare la "efortul aerob slabeste, cel anaerob contribuie la cresterea masei musculare"
- cel mai mare consumator energetic al organismului este masa musculara!excesul de exercitii cardio are efecte inverse, date de raspunsul endocrin la activitatea fizica!

Antrenamentele foarte lungi, extenuante pentru organism favorizeaza eliberarea de catre organism a cortizolului , cel mai mare inamic al luptei impotriva kilogramelor. Cortizolul este supranumit si hormonul de stress, fiind secretat de catre gladele suprarenale ca urmare a unui stimul, care afecteaza organismul asemenea unui antrenament aerob excesiv.
Prezenta lui indica totodata si un semnal ca organismul se confrunta cu o situatie de urgenta, in cazul de fata antrenamentul excesiv, actionand ca un fel de „frana” pentru a putea reduce din daunele, care s-ar putea produce ca urmare a unui antrenament solicitant de lunga durata.
Asadar efectele acestui hormon asupra organismului si formei sale, din punct de vedere fizic sunt: incetinirea metabolismului, accelerarea retentiei de apa, catabolismului muscular si aparitia oboselii generale.


asa ca ascultati de Tony - confuzia musculara !
Variaza exercitiile foloseste principiul confuziei musculare
Muschiul se obisnuieste cu un anumit tip de efort atunci cand se aplica acelasi stress un timp mai indelungat. Daca se schimba constant exercitiile, rutina, ei nu se vor obisnui si nu se vor adapta la stress-ul ce actioneaza asupra lor, fiind nevoiti sa se defineasca, sa creasca, sa activeze metabolismul, sa depaseasca constant perioadele de platou ce altfel apar inevitabil.
Important este sa te simti revigorat si nu epuizat dupa fiecare ora pe care o petreci facand miscare. Lipsa monotoniei si rezultatele constante te vor stimula sa continui.

Mitul care ne invata ca daca vom ridica greutati, inevitabil ne vor creste muschii, a generat in randul femeilor fobia fata de musculatura de tip culturist. Complet gresit!! Activitatea izotonica este fundamentala pentru a putea avea un corp tonic si cu linii frumoase.
Mitul referitor la cresterea masei musculare este total nefondat:
1. Hormonii masculini care au evident valori foarte mici la femei sunt responsabili pentru o masa musculara mare
2. Pentru o masa musculara mare este nevoie de un regim alimentar hiperproteic, hipercaloric si acest lucru o persoana cu un stil de viata normal nu-l face.
3. Greutatile foarte mari cresc masa musculara – greutati care ne permit sa facem putine repetari si solicita la maxim muschiul respectiv

Antrenamentul de tonifiere cu greutati este foarte important:
1 – ne ajuta sa obtinem o musculatura tonica, ferma
2 – ne ajuta sa slabim
3 – ne imbunatateste postura corpului



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Pfuai ce de ati mai scris...greu de tinut pasul.

Deus, eu sunt 100% de acord cu tine legat de antrenamentul cu greutati. Eu lucrez de vreo 2 ani cu greutati maricele ( cam 40kg genuflexiuni,50-60kg indreptari, 8-9 kg biceps, etc)si nu mi se pare ca am inceput sa seman cu fratele tau .

Anda, daca vin la Cluj dau o strigare. Dar nu cred ca prea curand, ca nu mai am masina ( de la sf lui septembrie o sa am din nou).

Allure, si mie imi plac sprancenele mai grosute dar nu stiu daca avantajeaza pe toata lumea. Mi-a placut la nebunie filmuletul, arati tare bine. Pompierii nu mi-au placut, nu-s genul meu. Genul meu e baby al meu, am pus acum o poza in album sa vezi ce si cum.

Lumi, tu esti inspiratia mea...cum sa scoti pozele??!! Mai zi-mi un pic cam ce ai lucrat tu din programele lui Shaun.

Elena, foarte mult body fat ai pierdut, super!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Pfuai dar chiar e greu de tinut pasul!

Eu tot cu ce v-am obisnuit. In + ocupata inspre extrem de ocupata, asa ca vad ca am rarit si intratul pe net...asta e, alta n-am

Anda, auch! Sper macar ca n-are dureri mari fiica ta...


Am prins pe prima pagina notitele despre respiratia corecta. Dap,si pe noi la facultate ne-au "modelat" bine de tot sa ne folosim diafragma. Nici nu poti altfel, pe scena fara respiratie diafragmala nu ai ce cauta. Sunt multe de zis, multe exercitii de facut, controale sa vezi cum te prezinti. Pentru intarirea diafragmei e de ajuns sa prestezi abdomene muuulte si cat de des se poate. Saritul corzii iar ajuta. Noi faceam un exercitiu care era un soi de examen la Vorbire Scenica: sareai coarda minim 200 repetari si apoi incepea numaratoare pentru nota. Dupa ce te opreai din saritul corzii trebuia sa umfli un balon maaare pana se spargea si apoi sa zici un text. No, asta era ca greu. Totul se facea pe un fel de fast forward controlat...greu...
Pe de alta parte te antreneaza si pentru a avea suportul corect pentru o rspiratie corecta pe care-o folosesti apoi la sport, de ex.



In alta ordine de idei si putin off-topic, eu sunt cam abatuta deoarece cineva cunoscut are cancer si ne asteptam sa nu mai fie din pacate cat de curand. Sunt asa necajita ca efectiv nu a vrut sa lupte deloc, din momentul in care a aflat, asa ca tot ce s-a facut pentru el a fost egal cu nul, fara cooperare din partea lui si cu incredere orbeasca doar in medici...degeaba am incercat cu totii sa ii revitalizam organismul sa poata face fata chimioterapiei. Nu a vrut sa ia nimic naturist, eventual lua o zi doua si gata. Acum, in ultimul ceas au zis si medicii ca e ok sa ia si naturiste....nasol. Ma incearca un sentiment de neputinta pentru ca acum nu fac altceva decat sa stau si sa vad cum moare, efectiv.

Gata, sa nu va prost dispun si pe voi.

Cu mancatul stau ok, se poate si mai bine in unele zile. Sportul e zilnic. Numa eu nu mai intru asa zilnic pe aici.

Azi: panou program luuung, de pe la 6 la 10.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Salutare!
Am venit de la masa, am mancat super ok, vad ca nici la dulce nu am scapat pana acum.
Mi-am amintit cu sprancenele, le subtiasem si eu la un moment dat dar rau de tot, voi erati mici copii, la mine aproape nu se mai vedeau, ziceai ca imi causera ca de la boala. Toti imi atrageau atentia si eu nu credeam pana am vazut o poza si m-am speriat. Mi-au crescut greu dupa aia, tot le pensam ca sa nu arat cum zicea Deus insa pastram o forma mai groasa.
Ca sa ramanem in tema (desi off-topic) imi puteti da niste sfaturi pt cum se machiaza ochii descenenti?

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Am 3 zile libere..ies la raport:

Azi am executat kempo.......m-am tinut cat de cat dupa ei pana aproape de final. Ultimele exercitii (2) le-am sarit ca imi bubuiau tampele...si am facut strechingul de final. Sunt absolout leoarca!!!!..Nu au curs asa apele pe mine in vecii vecilor!!

Ca mancare: mic dejun - cereale cu lapte. Pranz - ciuperci la cuptor cu piure si salata. Gustari: lebenitza, mango...curmale.

Sar la dush...







Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna ziua!!! Mai dar ce de ati scris!!! Greu sa tin pasul cu voi... Pana acum am baut doar o cafea ca am fost f. lenesa azi si m-am trezit la 11.30 ca inca ma simt super obosita de la nunta de sambata. Mi-am facut poze, asa ca mai trebuie decat sa le descarc si sa le pun.
Baby imi pare sincer rau!!
Nikole sper sa iti revii curand!
Carina refacere grabnica puiutului!
Xio spor la invatat!
Revin dupa ce am pus pozele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Am mai vazut poze cu fetele si mi-au placut tare mult!!

Nikole, Anda, Sabina, Chiquitita

Fug la treaba si apoi la gradi. Mai incolo stiti programul deja.

Iulix multumesc pentru gandurile bune.



Mergi la inceput