Albinute & bondari de mar-apr '07 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

arata-ne doamna poze de la botez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Vesti bune de la noi: i-au scos gipsul lui Alex
Dar ii e frica sa puna piciorul jos. Asteptam totusi diminteata in care va uita ca a avut gips si va cobori singur din pat
Timp de recuperare totala - inca 2 luni.
Recomandare: ape termale Asa ca il paste un sejur pe la Baile Felix
In rest, fractura s-a "sudat" excelent.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Diana ma bucur ca Alex este bine.

Roxana in ultima vreme esti tare zgarcita la capitolul poze... uite cine vorbea, da' io nu le-am mai facut, e si mai grav

La multi ani, Amma! Oare voi ce mai faceti? Un semn de la voi... piiiiiz



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Felicitari lui Alex! Cum e vorba ... e bine cand totul se termina cu bine.

Sanatate maxima puiuti de Ada! Chiar asa de la ce oare tot fac atat de multa febra. Deveniti suspecti



Noi suntem chiar bine sa nu zic intr-un ceas rau ....
Ieri i-am facut Biancai ROR-ul si nu a zis nici macar pis. Azi dimineata am fost cu Tudor la analize. I-am facut si sange si urina si exudat, mai am de dus pentru copro. Nu a plans nici el de speriat, dar l-a durut olecuta mai mult si la un moment dat nu i-a mai curs sange, insa asistenta a fost foarte iscusita si a stiut sa miste acul in vena un pic si a reusit sa ii ia pentru toata lista. Nu s-a invinetit deloc si a fost foarte incantat sa arate tutror in parc mica lui intepatura.
E nerabdator sa mearga la gradinita, in timp ce eu ma simt ca unicul om de pe intreaga planeta care isi trimite copilul si nu stiu cum sa spun parca l-as trimite peste mari si tari. Cred ca voi plange eu mai mult decat el.

In rest pot sa spun cu mana pe inima ca Bianca se transforma pe zi ce trece in copilul care se va tavali pe jos in magazin daca nu ii iei ce vrea Este extrem de ofticoasa, face muuult mai multe prostioare decat facea Tudor, s-a prins ca il certam pe Tudor daca ii face rau si de multe ori nici nu o atinge si ea incepe sa planga.
Zice "mama" ferm convinsa, face "pa" cand pleaca sau pleaca cineva de langa ea, danseaza, ii striga si pe taicasu si pe fratesu "ba", il cauta pe Tudor peste tot si plange daca nu il gaseste.
Se vede clar influenta unui frate mai mare, in sensul bun. Ea se joaca, boloboroseste intr-una, e mult mai activa.

Sa avem o seara linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

La multi ani AMMA!
DIANA ma bucur ca i-a fost scos ghipsul lui Alex! Recuperare totala rapida!
Tu vei avea o toamna ocupata si frumoasa!
IOANA spor la tocat si conservat tura 2 de leguminoase!
GAIA sanatate puilor!


Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

astazi pe scurt ... maine citesc si mai povestesc ce facem noi

Deci azi mi-am trimis sotul sa scoata certificatul de nastere al lui Horia, pe langa ca i-au cerut un car de acte au comentat ca ei nu sunt de acord cu numele ales de noi , caci nu e nume nemtesc si ei nu l-au gasit nicaieri. Eugen le-a spus ca pe el nu il intereseaza, asta nume l-am ales noi ... si sunt si alti nemti care au nume ciudate . Au ramas ca pana mergem cu actele ei or sa mai caute sa vada daca macar e romanesc numele ales de noi...

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdutah

astazi pe scurt ... maine citesc si mai povestesc ce facem noi

Deci azi mi-am trimis sotul sa scoata certificatul de nastere al lui Horia, pe langa ca i-au cerut un car de acte au comentat ca ei nu sunt de acord cu numele ales de noi , caci nu e nume nemtesc si ei nu l-au gasit nicaieri. Eugen le-a spus ca pe el nu il intereseaza, asta nume l-am ales noi ... si sunt si alti nemti care au nume ciudate . Au ramas ca pana mergem cu actele ei or sa mai caute sa vada daca macar e romanesc numele ales de noi...

Magda Matei 9.04.2007


ptiuuuuuu, asta nu mi-am putut inchipui ca se poate intampla....cred ca vor sa va puna bete in roate gratuit....in baza carei legi nu aveti voie cu numele asta?!?!!?!?!


Eliano, io am mai pus poze pe picasa, da nu si in mod special si aici. daca bagi ochiu le vezi:p

poze de la botez nu am inca pt ca mi-a facut un fotograf profi si dureaza pana mi le da...nu mult.
botezul l-am facut in familie, scurt si la obiect.



mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

magdutah foarte tare... cauta -le de unde provine etc. ... sa se mai cultive putin

Roxana i-am vazut pe picasa... am mai bagat un ochi din cand in cand... dar putineeee
Horia al tau are ochii albastri sau sunt de asa ca-i inca bb?




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dragelor, Teo cica are amigdalita pultacee nustiucum complicata... puroi in gat cat carul, clar treaba bacteriana si ne-am ales dupa ce am donat niste sange cu antibiotic Zinnat.
Sper macar asa sa-i scada febra si sa nu faca si frate-sau la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Magdutah Felicitari pentru micul Horia. In privinta numelui .... puteti sa le ziceti ca e in acte si ca voi de fapt il alintati Adolf.

Roxanici sa creasca mare micul crestin!

Gaia le doresc puilor sanatate maxima si tie putere multa.

Va dau spre destindere cateva poze din iulie si august

Mergi la inceput