Albinute & bondari de mar-apr '07 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui Siuta


Anastasia mi-a cerut ieri la telefon sa-i aduc o papusa. Am rugat-o sa-mi spuna o poezie ca sa i-o aduc, moment in care mi-a spus :
" Aaaaaa, mama nu prea te mai aud. Pa. Te pup " Si m-a lasat cu ochii in soare.......Mor de dorul ei!
va pe toate si va doresc o saptamana usoara.
PS De Anemarie ce mai stiti ca nu a mai intrat de mult ?

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community



Ce tare dra anastasiaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Diana, ai toata toamna ocupata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

diana daa!! dar vezi ca si eu sunt in ton cu tine: o tura de vinete, o tura de ardei, o tura de zacusca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

am fost cu indivizii la dr. cand au avut alt episod din asta. Lui Radu i-au spus "neconcludent" trebuie sa mai aveti rabdare.
Iar lui dorel "infectie bacteriana" si ne-a dat antibiotic.

ce infectie, cu ce, unde, n-am aflat... si cred ca am luat si degeaba antibioticul daca episoadele revin si trec asa cum apar.

tot atunci i-a facut si ASLO, si a iesit bine si acela, deci chiar nu stiu ce analize, ca dr. nu ne recomanda nimic.
Intre timp am aflat de la prieteni cu copii mici in Franta ca circula o viroza in W (dublu ve) cu varf de febra, scade, revine, scade, iar revine si tine asa vreo 3-4 zile, ceea ce am observat si la ai mei.
Cica pediatrii din Fr s-au sictirit deja de cati copii cu febra si fara simptome au vazut.
Doamne ajuta sa nu fie nimic altceva, ca nu are cine ne diagnostica bine prin tara asta de kko...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

of, Gaia... sa nu fie nimic grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata!

Haideti la !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

eu la cafea!

eu pot sa dau si un compot ... de prune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaa... daca-i vorba de cafea, hop si eu



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Amma! Sanatate si tot ce iti doresti!

Gaia, baiatul de 12 ani al nasei mele a avut acelasi "model" de viroza, doar febra. Si nu i-a dat nimic dr. A avut cred 2 pusee si atat.


Sanatate multa tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

si io as vrea o cafeluta asa pe gustul meu....dar deocamdata beu nechezol....

noi suntem bine:
- horia aka gogoasa creste bine, e cuminte foc, l-am botezat in we
- rares e un fratior bun, ma mai ajuta, ma mai enerveaza, dar per total iese bine balanta. de la 1 sept incepe gradi lu rares

io saptamana asta is singura cu ei, ieri a fost prima seara singura cu ei, m-am descurcat cumva cu amandoi, cu tot cu baie, hranit, spus povesti, bla bla, numa ca la sf zilei is epuizata si casa e cam haos.... ma gandesc cum o sa arate dupa o saptamana.


in rest nimic fenomenal...la bv se simte ca vine toamna, dimineata devreme si seara dupa ce apune soarele e racoare bine.

mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput