Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatzaaaaaaaaaaa

sarumana de cofe ...lorex...buna e cand o da altul:)....cum e bobitza..s-a mai linistit?
mare dreptate ai cu bb....nici eu nu-i inteleg pe parinti,....alecasa..nu stiu daca e o o moda...sau egoism...sau inconstienta....da..nici cocolositi...dar a nu se intelege gresit cocoloseala....

bea...ma gandeam...am uitat ce-ai zis tu ca lucrezi...n-=ai putea sa zicem sa mergi toata sapt...dar vreo 5 ore?? park 8 sunt prea mult...
cred ca o sa fii terminata sa nu-l vezi atata timp:(
in ceea ce-l priveste pe jiji...ce sa zic...inainte de 40 de anI ( AI LUI, EVIDENT)..am sa merg sa-mi fac analizele cardio...si cu sigurantza...voi frecventa un psiholog....hehe

noi am fost ieri dupa amiaza in IOR...a fost f f frumu...dar la un moment dat erea plin, dar plin de carucioare....i-a luat tasu un balon cu heliu...si niste porcarii ce aveau un joc de lumini ce l-au fascinat....i-a placut si lui tare mult...of...e baftoase sunteti cele care aveti un parc in care puteti ajunge zilnic fara masina...

mima...poate ne vedem in IOR....cred ca in cursul sapt e mai ok...sa se faca delfi bine

a...ieri am avut ciorba de pui...mai fara sare sa-i dau si lui...am luat legume si putina carnitza..blenduit...am scapat castronelul pe masa lui...varsat...si cand a vz ca-l iau de acolo( sa curat masa)..a inceput sa urle...
doamne ce a mai mancat...cam 130 ml....si felul 2....branza cu mamaliga si smantana..cam tot atata...era flamand rau ( adormise la amiaza inainte sa-i fie ora de foame)
azi nu stiu ce avem in maniu...

sa aveti o zi si o saptamana superba

deci nu stiu care e treaba...oro e de vina calc..ori forumul..dar imbatranesc pana mi se incarca o pag

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR <7.....ma iau la tranta cu ele!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

neatza!

Bobitza va invita la cafea fierbinte, facuta la ibric pe pat de nisip!

Am avut o noapte atipica, cu foieli si maraieli si trezit la 6 fara...sa nu i-o ia jiji inainte cu cafeaua

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


neatza

merci de coffee...



Mihaela, mami de Florin Cristian (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Neata,Lorex de cofee chiar aveam nevoie,binenteles ca de vreo 3-4 zile am trezirea la 6-6.30 iar ieri a fost jale...pana seara la ora 20 nu stiu daca legat a dormit vreo 1 ora jumate in total ma disperat,am scos-o mai devreme afara la aer,pe faleza poate,poate adoarme si ea si upss eroare nu a vrut si pace.Azi de dim m-am enervat ca m-am chinuit aseara si nu am reusit sa-i scot cerceii medicinali ca sa-i pun pe cei de la nasa si am reusit.Acum dupa ce i-am pus cerceii si o portie de vreo 80 ml LP vad ca s-a bagat la nanii,asa ca e prima data in vreo 3 luni cand ratam plimbarica de dim,dar oricum la ce vreme e afara putem iesi si mai incolo.Sa aveti o zi buna.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata!

Merci de cafea, Bobita draga!Imi pare rau ca nu v-at relaxat la mare, dar macar schimbarea de decor sper ca v-a placut

Al3csa, distractie placuta!

Oani, l-am admirat (din nou) pe LucMaia e si ea cu ochii mari cand il vede e simpatic tare tare de tot.Bravo, mami, ai niste copilasi superbi, sunt dementiali impreunaAm un ginere taaare dragalas


Simplicity, am vazut noila poze cu albinutao finuta mica.
bAly, ce mare e Adi, creste tare frumosne bucuram sa mai auzim de voi.

Adina, un tir de pentru tine si Lali.Ne-am rugat mereu pentru voi, sa veniti acasa cu Maria si David sanatosi. Sunteti niste eroine, mamici dragi, ma bucur si-i multumesc lui Dumnezeu ca citesc vesti bune despre voi va asteptam cat mai des, va asteptam si cu poze, eu chiar sunt tare curioasa sa-i cunosc pe pufii nostri luptatori

Ratusca, imi pare rau de experienta cu mall-ul....nici mie nu prea mi se pare ca seamana tetinele, alea TT au partea aia care intra in gurita lui bb mai scurta.mi se pare ca seamana ce ai aratat tu cu avent.Cerealele au fost unele Viva cu cacao

Noi suntem bine, eu am fost ok de sambata, sotul duminica.Din fericire Maia nu a avut nimic.Dar de povestit nu e experienta toxiinfectiei, a trecut, stiam ca asa va fi fara mari batai de cap, de povestit e cum a fost pentru noi doua sa intrerup alaptatul aproape o zi da fac mai tarziu asta, acum fug sa plimb un pici somnoros



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neatza si de la noi!
Am intrat doar sa va salut, nouatati nu am. Piticul nu papa nimic spectaculos, nu are achizitii noi, doar eu am reusit performanta sa slabesc sub greutatea pe care o aveam cand am ramas insarcinata.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

neata si de la noi!

am avut o noapte nashpa...............
a plans mult..a adorm it grteu..s-a trezit plangand si s-a linistit greu si nu stiam ce sa ii mai fac.......asa de tare plangea de mi se rupea inima...........si parca il durea ceva.i-am dat si panadol pe la 11.dar nimic....................



papa prost................
azi dimi la 4 a papat si apoi acum la 10 fructe..............
asta e............
ce sa i fac?


daca ii bagam degetul in gura asa rodea la el, de am crezut ca imi ies okii, ca are si 2 dinti jos................


sper sa ne revenim, desi il chinuie foarte tare gingiile.................


of offfffffffffffffff



multumim de cafea de la bobitza...................






am vazut poze.................
frumoase...........

avem pufuleti frumosi.............cei mai frumosi..........





cris d unde e?????????????
alexutza tot nimic.................
cris m???????????

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

decenuela..........ba da as putea, dar nu am cu ce veni acasa...........decat la 3 jumate am.....si decat sa fac naveta cu masina...atunci nu mi se mai merita tot..stii?
asta e problema./....................

jiji a papat foarte bine..ma bucur pentru el........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

socrul meu nu mai este printre noi
of ce tare doare, nu am cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

socrul meu nu mai este printre noi
of ce tare doare, nu am cuvinte


Imi pare nespus de rau ptr durerea pe care o simtiti.
Sincere condoleante!

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

condoleante xelasi familiei...

Mergi la inceput