Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

SIMPLISI, incearca, n-ai ce sa strici, daca e reparam noi. Nici mie nu mi-a iesit perfect din prima dar veneau profesionistele din urma si corectau
Asa am invatat


ALECSA, te cred! Nici cu el nu-ti tihneste in concediu dar nici fara el!
Cat despre parintii astia care-si chinuie copiii pt distractia lor...ce sa mai zic..este acum o moda generala am observat de a nu cocolosi copilul.."las' sa se invete cu greul" am auzit de multe ori...mda..saracii..de parca pt ei nu-i destul ca depind de noi sa manance, sa se deplaseze, sa se joace etc...invata-l cu greul de cand e bebelush...inconstienti...cum am mai spus...sunt parinti care ar trebui supusi unor cursuri obligatorii, desi...cred ca daca il iubesti mult si iti pasa de confortul lui te intetesezi, intrebi, citesti, studiezi ca sa afli cum e mai bine....parerea mea..






_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

okiiiiiiiiiii atunci sa ramana asa...........o sa ma obisnuiesc si eu cu el......


dar, daca ma intorc la lucru.....o sa am si mai putin timp decat pana acum........


si noi suntem foarte maraiti.........super-extra-mega maraiti............



offff offfffffffffff


va pupacim
noapte buna!!!!!!!!


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

SIMPLISI, incearca, n-ai ce sa strici, daca e reparam noi. Nici mie nu mi-a iesit perfect din prima dar veneau profesionistele din urma si corectau
Asa am invatat


ALECSA, te cred! Nici cu el nu-ti tihneste in concediu dar nici fara el!
Cat despre parintii astia care-si chinuie copiii pt distractia lor...ce sa mai zic..este acum o moda generala am observat de a nu cocolosi copilul.."las' sa se invete cu greul" am auzit de multe ori...mda..saracii..de parca pt ei nu-i destul ca depind de noi sa manance, sa se deplaseze, sa se joace etc...invata-l cu greul de cand e bebelush...inconstienti...cum am mai spus...sunt parinti care ar trebui supusi unor cursuri obligatorii, desi...cred ca daca il iubesti mult si iti pasa de confortul lui te intetesezi, intrebi, citesti, studiezi ca sa afli cum e mai bine....parerea mea..






_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_
Lorex sunt de acord cu tine la ce i-ai raspuns Al3csei....

Cred eu ca sa pot face un capitol nou ar trebui sa incerc cu userul de pufuleti,nu de simplicity(ca am vrut sa fac un test dar nu gasesc nimic de genul editeaza..etc)oare as putea sa imi dati si mie parola....ca poate reusesc sa invat si asa macar sa va mai ajut si eu....



Mami de 2 iminimioare(sotior si Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

si bobitza e maraita, azi nu a fost in apele ei...o fi de la luna plina ori de la dintishori..

La mare am dus-o in fiecare dimineatza la malul marii sa faca aerosoli, si seara uneori..i-a priit, a mancat f bine si a dormit mult. La soare nu am tinut-o mai deloc, doar cat tranzitam zonele dintre restaurant, piscina, plaja si hotel.
Intr-o zi am fost cu Tomaca prin Mamaia dar nu am stat mult ca era f cald si copilasii nu se simteau bine.
Tomaca cu tudor si sotul sunt o companie f placuta. Sper sa ne mai intalnim. Tudorel are deja 2 dintisori!! Si e asa de simpatic, rade usor, nu tre sa te strofoci prea tare. E supersociabil. Iar de parintii lui mi-a placut ca sunt calmi si linistiti.

Maine poate pun si eu poze ca o las pe iuria la mama soacra si trag o fuga acasa sa fac smotru ca n-am mai apucat inainte sa plec la mare. Si daca am timp pun si poze, numai sa fie bobitza cuminte..of, de-ar putea sa-mi spuna ce-o deranjeaza...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Azi nu m-am putut abtine si m-am bagat in seama cu o mamica de isi tara copilul dupa ea de 1 an si 2 luni numai pt ca tasu a vrut sa se dea in ciocan . Si ce credeti ca mi-a spus .. "A! Nu pot sa nu stau cu el ca depindem unu de altul ca eu il alaptez si acum" .. Bun f bine si frumos (bv ei-tot respectul pt asta). Si i-am spus ca nu mi se pare normal sa il tina in galagia si luminile de acolo "E, pai nu are nimic, el oricum adoarme, nu e o problema, cand ii e somn las carutul mai jos doarme" . Am plecat! Ce era sa mai zic ... Numai zic nimic! ... Eu nu ma gandesc numai la zgomot ci si la oamenii care se perinda oe acolo, la mirosuri, la lumini ... Of amaratii de ei . Da LOREX ai maaaare dreptate, UN CURS!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

SIM, ai pm
Succes!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

SIM, ai pm
Succes!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_
multumesc frumos si tie si la Miremia....



Mami de 2 iminimioare(sotior si Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

am facut test....pare ok,acum sa vedem cand o sa fac unul ce o iesi.....



Mami de 2 iminimioare(sotior si Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Salutari si de la mine. Noi...zi grea, ne-am chefuit la o coleguta de-a lui Andu. Copiii s-au revazut dupa cateva saptamani de pauza si s-au distrat de minune. Luc a fost in culmea extazului, cu atatia prunci in preajma. Cu tot cu tipetele de rigoare! :)
Din amintiri...

ADINA - ma bucur tare ca ne mai dai vesti despre voi. M-am gandit mult atat la tine, ca si la Lalitica, dar cum zicea si ayanna, nu am indraznit sa va deranjez cu mailuri. Am asteptat sa mai dati voi cate un semn, din cand in cand. Transmite-i laliticai toate urarile mele de bine si sa stiti ca m-am rugat si pt puiutii vostri

BEA - felicitari surorii tale. Cauzele pierderii sarcinii sunt diverse. Aici la primul avort in trimestrul intai de sarcina nu se investigheaza mai nimic. la al doilea fac analize pt infectii mai ciudate, studii de coagulare, de trombofilie...iaar de al treilea intervin cu studii aprofundate, inclusiv genetice. Tinem pumnii si ne rugam sa fie bine de data asta. Sii succes la serviciu. Cu cine il lasi pe Ivan?

LOREX - stiu ca ai muncit mult pt prima pagina, atat tu cat si MIREMIA si acum e redusa la minim. Cum nu prea obisnuiesc sa felicit pufuletii, ca nu le am cu aniversarile, nu ma deranjeaza deloc. Cat despre tehniceala...pot incerca si eu sa fac cap nou. De fapt am si incercat o data, dar m-am blocat la a pune linkul catre cap trecut si am lasat-o balta. bobitza

AL3CSA - e totul foarte simplu cand e numai un bebe si ai si cu cine sa-l lasi ca sa-ti poti incarca bateriile. Cand sunt doi sau mai multi, fiecare trebuie distrat si atentia trebuie impartita, chiar daca, intr-un moment sau in altul, unul dintre ei e prejudiciat. Nu-l calesc pe Luc, dar si Andu are nevoie de distractie, deci Luc a dormit azi in tipetele celorlati copii de la petrecere, mai putin decat de obicei. Sigur ca as fi putut sa raman cu Luc acasa si sa-l trimit pe Andu cu tati doar, dar atunci Andu ar fi fost nemultumit ca mami nu sta destul si cu el, ca e tot timpul cu Luc, iar mami ar fi simtit ca-l neglijeaza pe unul pt celalalt si nici nu s-ar fi simtit atat de bine cat s-a simtit in compania atator mamici si copii. Sunt optiuni de viata sau de moment...sunt convinsa ca fiecare parinte vrea tot ce-i mai bine pt puiul lui

MIREMIA - daca delfita e atomica inseamna ca se simte mai bine! Tu cum esti? Ai mai facut febra?

DANYELANA - si tie! Ce-mi place mie cum povestesti tu de printul zapezii cocotat pe combina

SIMPLICITY - ce bine ca Ariana e mai bine. Asa puteti sa profitati de concediul lui tati la maxim

BALY - bine ai revenit! Abia astept sa-l vad pe Adrian in poze!

HAIRCUT - cum va mai simtiti? Sper ca sunteti bine!


Am incercat sa trimit sondajul pe mailul comun, dar nu ma maai pot loga. Ori am uitat parola, ori se intampla ceva (forte oculte, fantome, monstri marini...glumesc evident). daca reusesc maine, il trimit.

Am pus niste poze noi.

Noapte buna.
(azi nu las nimic pt maine, ca-s la dieta si sa nu ma tenteze cand ma trezesc. DECE, BLURFLOWER - ce mai mancati?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

neatza!

Bobitza va invita la cafea fierbinte, facuta la ibric pe pat de nisip!

Am avut o noapte atipica, cu foieli si maraieli si trezit la 6 fara...sa nu i-o ia jiji inainte cu cafeaua

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput