Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

GABITZAM, din ceea ce descrii tu are herpangina. Asa a avut si Vlad de 2 ori. Si noi am tratat cu antibiotic si Tantuum verde. E pacatoasa tare, Vlad a suferit mult mai ales prima data cand a avut forma mai urata, nu manca, febra mare, nopti albe. a trecut in aprox 1 saptamana. Am citit pe net ca nu se recomanda atibioticul in astfel de cazuri dar vad ca la noi dr recomanda la greu.... Sanatate multa!

Adriana, mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Of, pupam Raducu mic sa se faca bine repede!

Noi ieri am iesit la plimbare pe malul lacului, a fost si ziua lui Daddy. Azi Daddy e la un turnament de golf organizat ptr. Victoria, numit "Victory fore Victoria" (Fore e un termen folosit in Golf, nu am scris eu gresit). Sunt vreo 100 de persoane... cu licitatie, cu premii, cu lunch inclus (donat de un prieten de-al lui Daddy, care are restaurant). E atat de impresionant sa vezi ca toata lumea sare sa ajute... nu ca banii ar face vreo diferenta, dar macar stim ca ne putem baza pe prieteni, ca banii aia nu ajuta la nimic in tratamentul Victoriei. Banii ii vom depune in contul Victoriei (existent de cand s-a nascut), in care punem bani ptr. educatie (daca va merge la Universitate cand creste.)

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Alysh, m-am uitat mai bine in gura lui, si am vazut ca are afte. Banuiesc ca este stomatita aftoasa, am mai citit pe net, chiar si aici pe DC sunt niste topicuri. Are exact aceleasi simptome. Tratamentul este acelasi pe care ni-l recomandase pediatra, cu Tantum verde si albastru de metilen. Si Nurofen pt febra, care nu e f mare. Unii medici recomanda antibiotic, altii nu. A cumparat si glicerina boraxata.
Acum pe seara a acceptat sa manance niste budinca de la Nestle.

Imi amintesc ca Robert al lui Lorich a avut asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna seara, fete dragi.

Lumi, saru'mana. Ooof, imi pare rau ca aveti probleme, mama lor de bani ca niciodata nu ajung. Ma bucur ca esti ok cu serviciul, asa este, e o perioada mai dificila in multe domenii, nici la mine la firma nu este ok. Iti doresc sanatate si te rog sa nu mai uiti de tratament, sa ai grija de tine. Pup zulufina scumpa. Va imbratisez cu drag.

Alysh, pup nasuc si buzic de Vladuc scump. Ce ma bucur ca se iubesc fratiorii, bravo Vlad.

Aelita, ma bucur de vesti. V-am vazut pozele pe picassa, sunteti superbi, ai o familie foarte frumoasa, iar Miguel mi se pare ca seamana bine cu Andres. Te imbratisez cu drag.

Doloress, am citit si eu asta, chiar este un topic unde o mamica a avut generozitatea si rabdarea sa traduca o carte, "vorbirea un joc in 2" parca se numeste. Da' stii cum e, cand vezi copii vorbind in jurul tau te gandesti ca poate ai gresit undeva.

Gabitza, multa sanatate lui Raducu. Si Vladuc a avut stomatita insa fara febra. I-am facut un preparat, prescris de pediatra, glicerina, vitamina A si inca o chestie, daca vrei ma uit si iti spun exact. I-au trecut aftele imediat dupa ce i-am dat cu preparatul respectiv. Multa sanatate.

Desiree, la multi ani lui Daddy, sa fie sanatos si fericit alaturi de fetele lui. Imbratisari calde Victoriei. Ce eveniment frumos si ce minunat sa stii ca atatia oameni se gandesc la tine si fac tot posibilul sa te ajute.

Sa aveti o seara frumoasa si o saptamana ce urmeaza minunata. Va pup.







Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

da,fetelor,sunt asa fericita cu ei trei acasa !!
va multumesc !!

Desiree,in fiecare zi ma gandesc la Victoria si ma rog sa fie bine cat de curand !!!!

sunt tare trista pt ceea ce s-a intamplat la Giulesti...eram in spital cand am vazut stirile la tv ,copilul meu avea o zi si ma gandesc prin ce au trecut ingerasii,prin ce trec micutii care inca lupta ,parintii atat de greu incercati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata

Aelita in cate feluri sa zic JOS PALARIA!!! Esti minunata si cu niste "pile" ti-am vazut minunile...am vazut poze in care efectiv il simteam p[e Dumnezeu! Sa va traiasca!

Gabi sanatate lui Duduc! Robert a avut stomatita si/sau gingivita, viral sua bacterian, nu se stie. I-a dat doar un preparat pt gurita, fact cu glicerina, antiviral de ala-aciclovir si anesteszina, nu stiu mai mult. A si a luat din cand in cand, in fct de cum am putut sa-i dau si acicloriv pe gurita. Si-a revenit rapid.

Desiree ce frumos suna "Victory fore Victoria" Poze, ceva?

Doloress caut cartea, adica e un email, sper sa mi-l aduc aminte si revin.

Alysh auch!!! Pupam bubele, ce sperietura!! Offf..

Noi am avut un weekend superb, duminica am raspuns "prezent" la apelului lui [red[Cleo[/red] cu parcul, copiii s-au jucat foarte frumos la Usri, apoi intr-un loc umbros, am mai stat si noi la un pahar de vorba. Super.
Sambata seara am facut shopping, sunt niste reducerii..... la Debenhams, la produsele deja reduse e o promotie, iei unul si unul e gratis (il platesti doar pe cel mai scump dinc ele 2). I-am luat lui Robert niste blugi mai grosi asa 57 lei parca si gratis o super camasa (aia e de vara, 3-4 ani) si era vreo 47 lei. La M&S erau reduceri bune, am luat 2 tricouri 20 lei, pijamale super, de barbati asa, un finet super moale-20 lei. Si la Otters am gasit niste pantofei sport, piele si croiala aia de varra-toanma, 77 lei. Si luat si tati incaltari d evara si eu am gait la Peek &Cl. (magazinul tau pref [red[Gabi[/red]) niste super camasi, culori de bomboane 34 lei.

Gata, v-am pus la curent cu tot, v-am dat cafele, sa avem o saptamana minunata!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Buna fetelor! azi m-am gandit sa mai dau si eu cu nasul pe aici sa vad ce mai fac fetele mele. am auzit de micuta Victoria ca a fost bolnavioara, Desiree draga mea, va doresc multa, multa sanatate si ma bucur tare ca toate s-au rezolvat pana la urma

Va pup cu drag pe toate, fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Iulia, nu ne zici nimic de Mufitza ta? Cum creste? E acasa? E la gradi? Poze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Gabitzam eu miercuri i-am facut vaccinul si vineri seara mi-a facut febra 38,8. Doar febra si face caca moale, o data pe zi dar moale. Pt febra ii dau panadol cu nurofen la 8 ore ca vad ca tot mai face 38 ba 38,3 sau cu 5. Acum fix 4 sapt mi-a facut febra 39,6, am ajuns la spital mi-a zis ca e viroza, ca ar fi putin rosu in gat si mi-a dat 7 zile de antitermice tratament si nu a mai facut febra nu nimic, acum iar. Nu ii curge nasul si nu are ochii impaienjeniti ca la raceala. Analizele i-au iesit bune mai putin cele de urina ca nu am putut sa ii recoltez delocccc. Sper sa nu fie vreo infectie urinara ceva. Ieri a mancat mai prost dar nu mi-a dat semne ca l-ar durea in gat. Sa fie oare e reactie de la vaccin???? Dar sa apara abia la 3 zile????? Uffff! Pupici pt Raducu si sa treaca aftele cat mai repede ca tare pacatoase sunt!Va pup si sanatate multa! Acum m-a sunat mama ca are 37,4 si ca a inceput sa ii curga nasucul!

Luminel offfff hai ca trebuie sa inteleaga si proprietarii ca doar sunt oameni! Bafta! In rest nu stiu cum sa iti ridic moralul ca e tare greu cand abia te ajungi cu banii! O sa treaca si perioada asta si usor usor va reveniti, fruntea sus!

Desiree ce prieteni dragutzi!!!!!!!! Pupici multi pentru toti 3 !!!!! Unul special de la Tiberiu pt Victoria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Iulia ce bine-mi pare ca ai trecut pe aici. Uite Sa stii ca mammi de Victoria intreba mereu de voi.

Doloress adresa de mail desprecarti@yahoo.com intri cu parola 000000 in folderul "gravide, mama, copilul.." gasesti cartea cu pricina, oricum la adresa aia de mail se gasesc muuuulte multe si frumoas esi folositoare carti. Enjoy!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 18+

Mergi la inceput