Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Aelita pupici multi si asteptam poze. Ce frumos ca ai 3 copii, te admir enorm, mi se pare o realizare imensa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

simonacip, asta esti tu in poze? http://www.coffeechat.ro/2009/06/voi-avea-un-copil/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Salutare,

Ne-am intors si noi acasa de la ai mei, a fost tare frumos, am cules rosii adevarate,prune,piersici, zarzavat, am udat flori a fost super.
Am dat fetelor sa manance rosii proaspat culese cu putina sare asa cum mancam noi in copilarie la bunici. Le-am lasat in picioarele goale sa alerge sa se murdareasca sa faca ce vor. Cea mare nu a mai vrut acasa.
Am reusit vineri noaptea sa mergem in Unirea sa-mi iau si eu rochie pentru nunta.Am culcat fetele si tiptil am plecat. A ramas sora-mea cu ele acasa. Mi-a luat mult sa gasesc ceva. Rochiile mai accesibile pe la 500-600 ron nici nu m-au convins dar mi-e si frica sa nu ma trezesc cu o a 2-a nasa "geamana". Am plecat pe la 10 si am ajuns acasa abia pe la 1,30. Am gasit in final ceva cam scump noroc ca erau reduceri si am mai negociat un pic. In total am probat doar vreo 4 modele de rochii. Bine ca nu trebuie sa fac asta des ca deja sunt satula. Nu mai zic ca am nevoie si de podoabe, pantofi, etc

Lorich: Stii cat mai tin reducerile la Debenhams? Trebuie sa cumpar si lucruri de scolarita ca nu mai sunt uniforme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna scumpelor

NU am mai reusit sa intru, Mirci e intr-o faza de agresivitate fata de toata lumea, da parte-n parte, in mine, iN Bogdan, in Ilinca, in mamaie...ooof, nu stiu de ce trece iar prin asta. Trebuie sa fim concentrati numai pe el.
Gabitzule nici Mirci nu mananca de vreo 2 zile, poate ar trebui sa-l duc la un doctor sa se uite in gurita lui, daca tot vorbiti de herpes si afte...eu nu vad nimic insa. Sanatate lui Raducu!
Aelita felicitari pentru nasterea usoara si pentru fratiori iubareti!
Lumi ce rau imi pare de banuti, ooof, stiu ce nasol e sa te uiti la fiecare chior. Adevarul e ca asa sunt de scumpe toate...cand mergi la piata nu-ti vine sa crezi cum se duc banii...
Aliiubita, intrebam de tine ca mi-e dor de tine. abia astept sa ne vedem. Distractie frumoasa la mare si pupici lui Vladut pe nasuc. Bine ca nu si-a spart vreun dinte...ooof. Ma bucur ca-l iubeste pe Luca...cred ca si Mirci pe Ilinca, in felul lui :)
Ne vedem cand te intorci.La toamna ne vedem macar saptamanal.
Cleo nuuu, nu e SIs a mea in poze
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Belleane de unde ti-ai luat rochia? La DEbenhams aveau reduceri misto, 1 produs redus +1 gratis, dar nu mai stiu ce a ramas din rochitele de ocazie. sa o porti sanatoasa. Ma bucur ca v-ati simtit bine la ai tai.
Eu caut sandale de parc si sandale de oras, dar nu prea gasesc. Ati vazut ceva misto??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:



Bine ati venit pe lumea Otilia Ioana si Miguel! Sa va fie viata senina si zambitoare!

'Neatza de amiaza,

am revenit din mini vacanta. Nu inca nu am pus poze ca nu am avut chef de sortat.

Cred ca am gasit locul perfect de vara, pentru noi in formula actuala - inainte aveam un altul in Elvetia, pana sa o ducem pe Lorelei acolo asteptam sa mai treaca vreo 5 ani.

Am fost in PAdurea Neagra, nu ca sa vedem izvoarele Dunarii, desi am fost aproape si de ele. La localitate ii spune Feldberg si hotelul e cocotat la 1300. Ne-am luat la fel ca si anul trecut all-in de data asta fara alcool, ca deh, fiind famihotel nu te ajuta sa te alcolizezi. As zice ca singura pata au fost primele doua zile petrcute in nori la temperaturi sub 15C, spun as zice fiindca defapt fiecare minutel a fost ocupat de alte actvititati de interior. Piscinele sunt curate si caldute, saunele curate dar ticsite de copii, locurile de joaca pentru astia mici sunt o multime acoperite ei nu se plictisesc iar parintii daca isi lasa copii singuri cu ingrijitoarele citesc cu un ochi pe copii. Copii pot sta la locul de joaca de la 9 la 19 si pot manca impreuna cu ceilalti copii...doar ca presupun ca e mai bine sa aiba ceva cunoscuti copii, ca asa singuri (cum ar fi fost lorelei) si auzind doar germana nu prea a mers. Oricum am vazut locul ala de joaca doar o zi, dintr-o saptamana...in rest nu am avut timp de el.
Am fost la piscina in fiecare zi, am fost pe munte si uau...atatea afine nu am mai vazut din copilarie...Paduri intregi de brazi in loc de muschi pe jos tufe de afine...campii intregi montane, impanzite de tufe de afinne, merisor si zmeura. Excursiile pe munte era defapt o trecere din tufa in tufa se soldau cu guri vinetii si pete mari mov pe toate hainele...dar zambetul pana la urechi.
Am fost cu autobusul (ca asa a cerut unu'mic) la Titisee si acolo ne-am dat intr-o zi cu vaporul pe lac in alta zi cu hidrobarca (voua va iese asta ok cu copilu' la purtator? ca a mea numa la volan sau la pedale voia). In alta zi am facut un tur de lacuri cu un tren de epoca am vizitat o statiune unde era petrecre...defapt tocmai incepeau "sarbatorile padurii". Am mancat "tort padurea neagra" cam peste tot unde am pus fudnul pe-un scaun...ca asa mi-s io, specialitatea locala o disec...
Despre mancare as putea vorbi vreo 20 de pagini dar am sa spun doar ca cu exceptia zilei cand bucatarul a scapat sarea peste tot mancare a fost mereu de mare senzatie...foarte pe gustul nostru de ardeleni mixati maghiaro-romano-nemti. La fiecare masa a fost bufet - pentru numele lui Dumnezeu cine naiba sau de ce ar fi putut sa isi ia "cina cu 4 feluri". Cand la bufet alegeai din 12 feluri calde (incluzand carne de vanat, porc, pasare, peste si ciuperci si o multime de garnituri), 4 supe, x salate, 20 (nu exagerez) deserturi. La amiaz situatia era similara, dimineata...cu siguranta cel mai larg bufet pe care l-am vazut vreodata. Ma tot gandecs cata logistica sta in spatele bucatariei respective avand in vedere ca la orice ora ajungeai puteai inca sa alegi din orice si presupun ca incercau sa isi minimalizeze pierderile...sau nu?
Bineinteles copii pe primul loc. Am vazut tot pentru prima data un bufet pentru bebelusi, cu borcanase, 6 tipuri de cereale , 6 tipuri de lapte praf, piureuri si biscuiti de bebelus.
Ne-am luat revista cu toate familotelurile din Europa, ca sa cautam unul si pentru la iarna ...dar zau, face toti banii...Ah, am uitat, au un serviciu intern de babyphone, pentur fiecare camera...asa ca seara eram la cocktailuri in bar sau la plimbare pe munte...nu prea departe ca deh, cat de departe vrei sa fii daca iti urla babyphonul? Nu s-a intamplat niciodata...
Copii aveau mereu activitati si in fiecare seara aveau un soi de nasuri in cerc dirijati si discoteca. Cei mai marisori (peste 4 ani) faceau chetsii nocturne, unde noi nu aveam voie :( intr-o seara i-am vazut plecand cu torte aprinse undeva...M-a cam ros invidia, fiindca doar ca posesor de copil de varsta aia ai voie...dar nu mai e mult pana atunci.

In mare si fooooaaarte pe scurt asta a fost vacanta noastra...

Pupici si sanatate maxima,

Esme

Evident patul de copil complect echipat tot de la hotel...

Ma rog, suntem siguri ca vom mai merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Esme bine ai revenit, suna tare bine ce spui tu acolo, sa ne dai un site ceva, eu caut locatii pentru la anul. As prefera si eu un munte cu piscine, insa al meu sot vrea la mare neaparat. Mai vedem noi.

Desiree ce frumos! E tare bine sa stii ca aveti sustinerea prietenilor, si a noastra o aveti, din tot sufletul! Ma crezi sau nu, ma rog mereu pentru Victoria, sa fie bine, e mereu in gandurile mele. Eu zic ca toata energia noastra pozitiva o ajuta!


WOWIULIA pe une ai umblat atata vreme, bine ai revenit! Vrem poze si update despre Mufita, cred ca e o frumoasa si jumate, ne e dor de ochisorii ei!

Lorich merci pentru carte, ma apuc de studiat intens.


Gabita Andrada multa sanatate bolnaviorilor!

Fetelor, sunt in vacanta! Am 2 camari de rufe de sortat si aranjat. Si mai am si de calcat una, alta, haine pe care de doi ani nu le-am purtat ca mi-a fost prea lene sa dau ci fierul pe ele. Acum oricum nu-mi mai vin, dar vreau sa le calc si sa le pun frumos in dulap.
Maine iar am program Patrick-free, asa ca ma duc al dentist, la cumparaturi pentru finuta mea ca acusi face un an si taiem motul si la film (ca deh, mai merit si eu o escapada de una singura), Switch cu Jennifer Aniston, am inteles ca e dragut. Vreau sa ma relaxez pur si simplu macar o zi, ca de miercuri vine iar furtuna numita Patrickut.

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -15+ cu posibil
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Laura: sandale super nu prea am vazut in Unirea, am eu pe aici un magazinas cu sandalute de toate felurile si au si reduceri. Magazinasul e pe Stefan cel Mare pe langa Petcentre. Au multe feluri de sandalute fara toc daca asa vrei. Eu cu toc nu prea gasesc.. De ocazie erau la Benvenuti la preturi mult reduse. Dar se facuse tarziu si am plecat acasa.
Eu mi-am luat de la Sax rochia.Fusese 1100 ron si avea reducere de 20%. Am negociat cu directoarea de magazin sa mi-o dea la 800 lei. Si am luat-o asa dar acasa am vazut ca ar mai trebui usor ajustata la bust pe langa scurtat.

Aldaesme: ce povestesti tu acolo. Cred ca cea mare a mea ar fi in ultimul cer acolo. Pe Elena nu o intrereseaza decamdata decat sa fie cu noi. Ce super ar fi in viitor sa mergem acolo in grup mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ia uitati noua pasiune a lui Patrick, ma pune toata ziua sa-i pun genul asta de melodii pe youtube, si danseaza ca indienii.


Mie imi place de mor... adevarul e ca si eu le ascult mereu.

Ultima perla: Patrick, comment t'appelles-tu?
Patrick : Monsieur Moi!


Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -15+ cu posibil
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Doloress: eu nu mi-as pierde timpul cu niste haine pe care oricum nu le mai porti. Si noua ne place muzica asta. In Mamaia langa satul de vacanta erau niste indieni care cantau in fiecare seara si promovau niste cd-uri. Le placea fetelor sa ne oprim acolo sa ascultam muzica si sa vedem cum danseaza.

Mergi la inceput