Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***240***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Novus, maine virez banii! L-am pus pe onor consortul sa se ocupe de asta, ca eu sunt cam aiurita in ultimul timp.

Am cumparat rochite pentru fetita la care am fost in vizita si m-a apucat o dorinta de a avea si eu una...insa de la gand la fapta e cale lunga...

Monnvas, cand pleci in Belgia?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas, si eu reactionez in functie de gravitatea situatiei la care e expusa Alexandra si de nervii mei, dar de obicei incerc sa-i explic copilului cu vorba buna ca nu e ok si apoi caut din ochi parintii iar daca-i vad flexati si cu spatele la copil, am grija sa-i fac sa se intoarca repede
frumuselu' si scuze ca nu am zis nimic de poze mai repede, eu chiar le-am vazut imediat si le-am admirat !!!

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Novus, maine virez banii! L-am pus pe onor consortul sa se ocupe de asta, ca eu sunt cam aiurita in ultimul timp.




Nu-i bai stai linistita, e ok !!!

Si spor la treaba pt fetita !! din punct de vedere al hainutelor clar suntem favorizate !!


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna seara!!!
Am admirat si eu poze si am observat pe langa frumusetea fetelor ( Luana si Alexandra) cat de bine tine in manuta Luana creionul , a avut dreptate Ayla cu talentul la desen.

Micul Buddha este si mai expresiv asa tuns, ii pune in valoare ochii, in nici un caz nu e pusacrias.

Noi suntem bine, Maia inca tuseste dar parca din ce in ce mai putin sper sa treaca de tot pana plecam in concediu. Si acum sa va zic ce a mai facut pisicuta mea zilele astea. Daca suntem toti 3 undeva unde incepe ea sa se plictiseasca vine si ne ia pe amandoi de mana si ne trage dupa ea sa plecam zicand pa pa , daca unul din noi nu se ridica nu pleaca pana nu de ia pe amandoi . Si ultima, acum mai nou daca suntem la leagane ne tarage sau impinge sa ne urcam noi in leagane sa ne dea ea "uca" adica uta .

V-am pupat , ma duc la o baie si apoi somn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, nu ma intelegeti gresit, nu cersesc laude pentru dumnealui, da' nu eram sigura ca am postat bine linkul.

A, si stiti de ce cred ca i se potriveste numele de Buddha? Ca datorita lui avem sanse la Nirvana

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, da' cu ailalta problema cum procedati? Aia cu scandalul cand pune cineva laba pe obectele dumnealui?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tufete, da' cu ailalta problema cum procedati? Aia cu scandalul cand pune cineva laba pe obectele dumnealui?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Mai nou stau deoparte sa vad prima data cum reactioneaza Alexandra, de obicei ea se bucura cand apar copii asa ca nu e o problema sa ii ia ceva, dar daca i se pune pata si incepe circu', incerc cu vorba buna sa ii spun sa dea si celuilalt, daca nu, asta e, sa planga celalalt , doar nu o sa i-o dau eu cu forta, pana la urma nu vreau sa o invat ca trebuie intotdeauna sa cedeze in favoarea altuia


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Saby, ma bucur ca ai mai dat pe aici, imi pare rau ca nu ne vedem la Sovata, dar ne vedem la Buc cu siguranta !!

Si Alexandra ne ia de mana si face pa cand vrea sa plecam si ma mai ia de mana si ma duce unde vrea ea, de obicei la cineva cu pufuleti , ca in rest merge singura unde are treaba !

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

A, si stiti de ce cred ca i se potriveste numele de Buddha? Ca datorita lui avem sanse la Nirvana

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Adevarat graiesti!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Novuselu', si io ma gandeam ca ii pot spune celuilalt copil "iarta-ne, azi nu ne simtim prea bine si nu impartim" (principul: decat sa planga mama, mai bine sa planga ma-ta), da' zau ca mi-e mila si de copilasul ala.

Saby si fiu-meu are mai nou notiunea de familie = 3. Daca aude muzica ne ia pe amandoi de mana si facem hora unirii (chiar si pe Mozart). Saptamana trecuta mancam cu piticul pizza si l-am strigat pe Marius sa vina si el. Piticul s-a ridicat si l-a luat de mana si l-a adus la masa. Ne apropiem de Nirvana, nu?

Denisa, Dyana, sper ca nu v-a speriat curentul antimedical de p-aici! Haideti la raport!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput