Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***240***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hellou !!

Tufetelor ce de-a complimente pe capu' si picioarele mele !

Intr-adevar sunt fan palarioare, cand intru intr-un magazin direct la chestii de pus in cap merg apoi la rochite si ultima oprire la gecute, acum chiar m-a apucat cautatul unei geci de toamna avand in vedere ca vara deja isi cam face bagajele, seara dupa ce apune soarele, e cam racoros

Pe de alta parte chiar daca e pe final vara, eu tot ii mai cumpar chestii de vara, zici c-a innebunit, are destule rochite purtate doar o singura data si imi pare asa rau dar trag nadejde ca o sa-i fie bune si la anu', macar ca si bluzite ca sunt cam baby-doll toate . Chiar oare cam cati cm cresc pe an acum fetele noastre ?
Astazi ma uitam la locul de joaca nou descoperit, venise o fetita de 2,5 ani dar nu parea adica in afara ca era mai sigura pe picioare si vorbea mai multe, la inaltime erau aproape la fel
Oricum era o fetita super cuminte, statea linistita langa bunici care o tot indemnau sa se joace cu Alexandra, care alerga precum un calut pe acolo; chiar ziceau bunicii ca fetita e retrasa si nu stie sa se joace cu copiii, imi tot insirau ce jucarii are la curte, le-am zis ca degeaba, copiilor le place compania asa ca sa o aduca mai des la locul de joaca, cu tot cu jucarii

Diseara mergem la pizza cu verisoarele, evident la o pizzerie cu loc de joaca special amenajat

Duminica placuta sa aveti !



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ayla, am admirat-o pe micuta soferita , felicitari si pt operatiunea olita pe care noi nici nu am inceput-o

Voi nu veniti la intalneala ? ca sunteti plimbareti si abia astept sa va cunoastem de-adevaratelea si pe voi !!

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Novus, exact asta ma uitam si eu, ca intre Sophiphi si fetitele de 2 ani nu e mare diferenta la inaltime/greutate deci cred ca totusi nu trebuie sa punem deoparte chiar tot stocul de primavara/vara de-acum. Si Phiphi are nenumarate rochitze, in fiecare zi din vara pot s-o imbrac altfel (si eu f. putine i-am cumparat; majoritatea sunt primite cadou si-s o frumusetze, imi vine sa le imbrac si eu) dar cred ca macar 30% din tricouashe, bluzite, sarafane, rochite, ii vor fi bune si la anul, ca nu mai are loc o crestere asa spectaculoasa ca in primul an.
Cu pantofii e mai nasol, a cam lasat in urma cateva perechi. Chiar, cine cu fetite mai mari isi mai aminteste ritmul de crestere la picior? Pe la 2 ani, 2 ani jumate, cam cat poarta fetitele?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ce fain ca au mai aparut fotografii la orizont! Vazut Chiscuta simpatic foc si frumos tare (mami asta a lui merita bataie, ca zice ca-i ca puscariasii cu freza cea noua, cand, in realitate, el este super titi - vorba Inei!)

Despre frumusetile feminine vizionate ce-ar mai fi de spus?!Bune de facut reclama...la orice, ca eu una mi-as lua orice prostie insotita de un zambet frumos a la Luana sau Alexandra!

Eu tocmai imi culc odrasla: el sare in pat, eu zic "nani, mama", iar el imi raspunde "da, da" si continua sa topaie...asta da comunicare!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, noroc cu tine ca mi-am amintit ca l-am admirat pe micul Buddha , pare mai macho acum !! si pe mami frumoasa si desteapta !!

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Cu pantofii e mai nasol, a cam lasat in urma cateva perechi. Chiar, cine cu fetite mai mari isi mai aminteste ritmul de crestere la picior? Pe la 2 ani, 2 ani jumate, cam cat poarta fetitele?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever


Daa, asa e si la noi, am trecut la mar 20 si bineinteles ca desteapta de mine a cumparat toti pantofii mar 20 asa ca dupa ce ne creste iar piciorul ne raman toti mici , acum m-am lecuit si nu mai cumpar in avans papucei ca aici ritmul de crestere vad ca e mai mare


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pe unde sunteti fetelor ??

Noi am fost la pizza, fetele s-au distrat f bine, au alergat toata seara, am nimerit bine ca au fost multi copii, era o aniversare a unui baiat .
Alexandra e rupta, azi oricum a fost tot programul pe dos pt ca azi noapte pe la 3 nu stiu ce a avut, vroia sa se dea jos din pat , imi cerea jucariile apoi apa drept pt care a dormit dimneata pana la 10, apoi s-a culcat pe la 13 si s-a trezit la 16, sunt curioasa la ce ora se culca seara



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bre, cam liniste p-aci.

Anaan, Novus, bine ca ziserati si de Buddha al meu ceva, credeam ca n-a mers linkul si ma pregateam sa imi desecretizez albumul.

Fiu-meu a inceput crizele de posesivitate. Cand vine vorba de tricicleta personala nu mai e intelept ca Buddha. Azi s-a suit un baietel in tricicleta lui si a inceput sa planga, m-a luat de mana, m-a dus acolo si mi-a pus mana mea pe baietel, adica, vezi Doamne, sa-l iau de-acolo. E a doua oara cand face faza asta, dar si acum, ca si data trecuta, era obosit, era inainte sa urcam la nani. Pentru mine abia asta e o problema, pentru ca se lasa cu lacrimi ori de o parte, ori de alta (ca si baietelul ala a urlat cand l-a luat mami a lui din trici). Si oricum o dai e nedrept fata de un copil.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

A, si azi am facut buba - eu. Fiu-meu se suie singur pe tobogane, are nevoie de putin ajutor la asezatul in fund si, mai ales, ii e frica sa-si dea drumul singur. Deci cand el e cocotat sus e musai ca eu sa fiu jos, sa-l prind de mana si sa se dea de mana cu mine. Ei, azi, cand el era sus si eu jos s-au mai suit 2 fetite mai mari. Si l-au impins. Am turbat, il si vedeam pravalindu-se pe scari, si am urcat repede sa-l prind. Bine, el si-a pastrat echilibrul si n-a cazut, eu am tipat foarte nepedagogic la fetite, da' zau ca mi-a stat inima, ma gandeam numai sa nu dea cu capul de trepte

Voi ce faceti cand alti copii il agreseaza pe al vostru si parintii lor... mananca seminte?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ne-am intors si noi de la plimbarea de seara; am fost cu cadouri la o bebelusa si apoi am fost prin oras, am mancat pufuleti toata familia. Se simte toamna, racoare, intuneric, copiii veniti in vacanta se pregatesc de plecare...


Monnvas, eu inca nu pot sa spun ca stiu cum sa gestionez situatiile in care Andrei e agresat de alti copii si parintii acestora nu iau atitudine; s-a intamplat de vreo doua ori: o data am fost zen, am explicat, am demonstrat, dar a doua oara recunoasc ca am reactionat ca tine: m-am speriat ca se va lovi Andrei de caldaram si m-am trezit tipand...bine, ca mi-am revenit si i-am explicat copilului cu pricina ca Andrei e mic etc, in timp ce ma-sa fuma si vorbea la telefon foarte senina

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput