Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***240***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Novuselu', vaz ca te plimbi,da' cand se tine de cuvant Pisi cu weekendul la Bucuresti?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Alexandra va invita sa vizionati o www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">SEDINTA FOTO DE VARA

Eu va invit la o bere !!

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Novuselu', vaz ca te plimbi,da' cand se tine de cuvant Pisi cu weekendul la Bucuresti?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Cica prin septembrie dar nu primul wkd ca avem botez atunci !
Ma tin de capu' lui nu scapa el, stai linistita ca vin eu la intalneala si shopping de toamna


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Buna dimineata!


Azi iar suntem singuri acasa toata ziua.
Ana, Cami, multumesc!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Alexandra va invita sa vizionati o www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">SEDINTA FOTO DE VARA

Eu va invit la o bere !!

Alexandra (03.03.09)




Am vazut pozele cu Miss Ghiocel e superba!
Imi place foarte mult cum o imbraci, ca o adevarata domnisoara, si are o intreaga colectie de palariute. Noi cu margelutele, voi cu palariile.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Doamne, Novus, ce top-modelaaa! Si cand ii intra soarele in ochi e ravasitoare. Pe mine ce ma frapeaza cel mai mult la Alexandra e lungimea picioarelor: mie asa mi se pare ca e ghiocica cu cele mai lungi picioare, are asa o proportie de viitor manechin...acuma ce sa zic, si muma-sa cam are, vorba aia, "picioare pana-n gat"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Luana face dimineata kk la olita, la inceput am pus-o eu cand se trezea, acum stie, si pt ca acelasi ritual il are si frate-su, cred ca ii urmeaza exemplul, asa ca dupa trezire folosesc amandoi baia.
Ziua, cand suntem la curte la tati la lucru o mai las si fara pampers pe afara, si spune ca face pipi. Avem deja si chilotei adevarati.
Suntem la criza de a nu vrea la baie, si cred ca si aici e influentata de Clau, care are uneori probleme la facut baie cu mine (adica le fac eu, nu fac impreuna cu ei, ca nu ma descurc), si mereu comenteaza ca nu vrea cu mine vrea cu tati, ca e apa prea rece, ca e prea calda, ca a baut apa, ca i-a intrat in ochi. Si cred ca auzindu-l miorlaidu-se, se miorlaie si ea. Si Clau a preluat miorlaiturile de la ea. Ca altfel nu le pot spune, ca nu plange, nu are nici motiv de plans, numai pisiceli de pisica rasfatata. In rest chiar nu avem probleme cu plansul, cred ca niciodata n-am putut sa ma plang ca as avea copil plangacios.
Cand se trezeste dimineata, mai sta cateva minute in patut, apoi ma striga foarte convingator "mama", si daca nu merg la ea imediat, se da jos din pat singura.
Si e foarte pasionata de scos, aranjat, haine in dulapuri, avem deja o problema cu asta, ca mereu e deranj din cauza ei prin dulapurile unde ajunge. Si n-ar fi asa mare problema la noi acasa, dar daca mergem in vizita la cineva, trebuie sa ajuta si gazda sa aibe "ordine" in dulapuri. La nasa-sa si-a tras tot raftul de prosoape cu sertar cu tot peste ea.
Din septembrie vreau sa il dau pe Clau la dansuri, e foarte pasionat de dans. In functie de varsta de la care ii primesc pe cei mici, o sa o sa mearga si Luana. Pasiunea ei cea mare (dupa bebelusi, desigur) e desenul.
Nu-mi vine sa cred ca in curand are 19 luni.
Am mai pus cateva poze cu Luana la 18 luni+.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ayla am admirat zanuca
Novus Alexandra si sedinta foto






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Am admirat Ghiocelele noastre din Top, una mai frumoasa ca alta
Alexandra inalta, subtirica cu craci lungi si Luana inteleapta si cuminte amindoua seamana pe mamici, zic io :P
Taticii mai au de asteptat la calitati/defecte, sa vada unde au pus si eu umarul

Zinuca mea doarme, aseara am fost la niste amici si nu a vrut deloc sa doarma acolo, a stat treaza pina la 23.30 De dimi a papat un bib si s-a jucat putin si apoi s-a contopit iar cu patul

E o caldura si aici... am inchis tot: ferestre, obloane... sa pastrez racoare cit-de-cit. Se anunta 38°C la umbra.

De calcat prestai de dimi, pe racoare, acum gatesc repede, pina vine soarele si pe partea asta de bloc.

bagajul e aproape gata, adica e gata, zic io, da parca vad ca mi-amintesc ca uitai nu-s ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Am admirat zanele - Ilinca, pai n-ai vazut ce manechina cu picioare lungi e Novus? -, m-a distrat expresia de seriozitate de pe figurile fetelor, cum isi iau ele jocul in serios.

Eu am prestat niste falafel si niste snitele, jumate Monti,jumate neMonti, ca maine dimineata vreau sa merg si eu la marsul de doliu de la CNAS. Recunosc ca daca nu era asa aproape de mine poate nu ma deranjam, dar asa...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput