Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (124)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Al3csa drum bun spre c-ta ai prins un pic racoare
Lorex si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut ,poate eu reusesc sa ma vad cu Andreea si sa vad un patriot ca e la 10 min de mine statiunea 2 Mai.
Lorex drum bun ca stiu ca azi plecati spre casa.La noi acum dim e un brrrrrr,sa vad cum ne imbracam pt plimbarica.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








Sarumana pt urare! Si noi pupam Alexandra
E urat la mare ??? . Eu sper sa nu fie canicula dar nici racoare ca ma vreau neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

neata,fetele,mult de coffee cris m

kiti scump si cuceritor (deja umbla )


mami de Radu si Alex



asa creste Alex






Mihaela, mami de Florin Cristian (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata!

Multam de cafea, Al3csa, o las pe mai tarziu ca acum mai bag o tura de somnic, am trimis copilul cu tati la plimbareDistractie placuta la mare!

Adina, ma bucur si eu mult de vestila bune!!!! sa fiti bine in continuare!DAVID, sa cresti mare si sanatos

Eu am avut ieri o zi oribila. Pe la pranz am inceput cu greata si varsaturi, tremor, ameteli...eram singura cu Maia si trebuia sa am grija de ea, asa ca am tras de mine, cu gandul ca vine sotul acasa si facem schimb. A venit si el la fel ca mine...asa ca am iesit tot eu cu ea afara, dar nu am avut curajul sa plec de langa bloc ca eram varza, abia vedeam pe unde merg.Seara am facut 38,4...singurul lucru comun in alimentatia noastra la ultimele mese fusesera niste cereale...toxiinfectie alimentara de la cereale.... sau poate a fost ceva pe care am pus mana...habar n-am...
Am intrerupt alaptatul peste noapte si de dimineata, acum urmeaza mesele de fructe si legume si dupa-amiaza cred ca intram iar la tzitzi.Am intrerupt de frica sa nu-i transmit si ei ceva. Stiu ca sansele erau mici, dar la fel de mici sunt si sansele sa faca alergie la ceva din alimentatia mea, si uite ca la noi s-a intamplat
Asa ca azi noapte am experimentat copil alaptat la bibe, debusolata total ca stau langa ea si nu-i dau tzitzi, cred ca voia mai mult sa se linisteasca decat sa pape, ca n-a supt decat vreo 30ml LP, dar s-a marait la greu si intre 0,30 si 2,30 ne-a tinut e baricade...eram varza.Dar a dormit mititica neintoarsa pana la 7,30 dimineata...Acum suntem bine.
Ea e ok, asta e cel mai important.



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

vazut si io poze cu kiti....vaai ce m-au vrajit ochisorii lui...frumusel foc....va zdobi multe inimi mai incolo

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot


micul meu vrajitor...

pufuletica mica



Mihaela, mami de Florin Cristian (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Al3csa drum bun spre c-ta ai prins un pic racoare
Lorex si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut ,poate eu reusesc sa ma vad cu Andreea si sa vad un patriot ca e la 10 min de mine statiunea 2 Mai.
Lorex drum bun ca stiu ca azi plecati spre casa.La noi acum dim e un brrrrrr,sa vad cum ne imbracam pt plimbarica.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








Sarumana pt urare! Si noi pupam Alexandra
E urat la mare ??? . Eu sper sa nu fie canicula dar nici racoare ca ma vreau neagra

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis



Nu este urat,ci doar ac dim si seara bate vantul f tare daca acum o sapt la ora 9 dim erau deja 30-31 grade
acuma sunt cam 19-20 asa ca mi se pare dif destul de mare,ne obisnuisem cu temp caniculare.Dar de la 10 incolo puteti sta linistit la soare nu va mai parleste asa tare.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna ziua mamici de pufuleti

Avem si noi o rugaminte ...ne acordati si noua un vot, va rugam...sunt de la odiseea delfinasilor si curand ne vom alatura si noi clubului scutecelor...de la 1 septembrie...

http://mamica24h.desprecopii.com/galerie-foto/somnic-de-frumusete-7732

multumim frumos

****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Cuscra drum buna la munte la salina si sa reveniti toti cu forte proaspete, imi pare rau pt cazatura lui ginerica.de la Uca sa treaca.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara si noi la spartul targului!

Am uitat sa intreb: pufuletii vostru plescaie din limbuta? Ca al meu m-a innebunit, scoate la zgomote cu limbuta de zici ca o testeaza ce si cum!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



Kiti nu face asa (inca).



Mihaela, mami de Florin Cristian (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Sunt si eu!!!! Ce fac fetele? Vrem si noi pe prima pagina inapoi, please.

Hai sa va mai spunem si noi cum suntem, ca asa e frumos. Deci: (nici nu stiu cu ce sa incep)cu cele bune - la inima nu s-a modificat nimic ceea ce sa zicem ca e bine (astept din tot sufletul sa ne zica doctorul ca s-a rezolvat astfel incat sa nu mai stau langa ecograf si sa simt cum de emotie fac indigestie si trebuie sa ajung urgent la toaleta dar trebuie sa fiu langa copilul meu), Maria se dezvolta ca un copil normal, ceea ce si este, rade si vorbeste toata ziua, sta in fundulet dar nu inca singura.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)


Bravo! Sa fie din bine in si mai bine!




Mihaela, mami de Florin Cristian (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Buna dimineata!
Va invit la o coffe .. cu muult lapte !!

Noi suntem in tren! In drum spre Constanta .

Xela parca tu ma intrebai daca plec cu Yannis. Nu !! . L-am lasat la mama pt ca nu pot sa-l chinu prin tren. Chiar am vazut niste bebei ceva mai maricei decat el si plangeau de somnik. Mi se rupea sufletul . E la mama, deci este pe maini fff bune !

adina Multumim de vestile bune pe care ni le dai despre tine si despre Llitica. Ma bucur sa mai aud ceva despre voi.

Noi deja am plecat cu intarziere de 2 ore asa ca ne apuca pranzul prin tren . Va pup si ne mai auzit (citim)

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis




multam de coffee!



Mihaela, mami de Florin Cristian (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput