Romanii au talent

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Like it, like it! Ma uit vineri seara live si sambata dupa-masa in reluare, asa de mult imi place! Sunt curioasa daca semifinalele vor fi live sau tot emisiuni inregistrate ca pana cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christie spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Like it, like it! Ma uit vineri seara live si sambata dupa-masa in reluare, asa de mult imi place! Sunt curioasa daca semifinalele vor fi live sau tot emisiuni inregistrate ca pana cum?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Semifinalele vor fi live!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna!
Din seara asta semifinalele live.
Nu stiu exact cum o sa functioneze, scrie pe fb la pagina lor ca diseara vom afla primii finalisti. daca sunt 48 acte in total, cate 12 intr-o semifinala, inseamna 4 seri de semifinala. Oare cati merg in finala din fiecare serie, jumatate?
O sa vedem in seara asta oricum, mai e putin.


Si am vazut ca din 15 aprilie incepe si un nou sezon DPT.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

N-am urmarit acest show, decat acum in primele doua semifinale, de vineri si sambata.
Am fost placut surprinsa cum o emisiune de 3 ore m-a tinut locului fara sa fac altceva, decat sa o privesc.
Astept cu interes urmatoarele editii.
Desigur ca, in aceasta competitie, fiecare are talentul sau.
Fie ca cel mai bun sa castige!


"Daca nu ai fost niciodata cutremurat pana in adancurile sufletului de o floare deschisa in primavara, poate ca sufletul tau nu va cunoaste nicicand inflorirea." (Audra Foveo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Interesant show !

Numai mie mi se par unele reactii ale lui Mihai Petre putin false ?



Nu, dar probabil are si el aceeasi clauza in contract ca si omologul sau britanic Simon Cowell. Trebuie sa fie uracios :P

Au francizat cu tot cu juriu, se pare, luand si formula "the good guy, the bad guy and the pretty lady"

Diferenta e ca Simon Cowell, desi e si el uneori rautacios in mod gratuit, e un mare magnat al showbizului, cu fler in alegerea "talentului" dintre sute altele, si pana la urma are un umor veritabil, desi caustic. Comparat cu el, Mihai Petre - altfel bun baiat - pare mai degraba nevrotic si tzandaros ca membru al juriului.

Insa in general e un spectacol frumos!
...si habar nu aveam ca avem atatia break dancers

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Simon Cowell e delicios.
Dar nici Mihai Petre nu-i rau, nu stiu daca are vreo clauza in contract sa fie uracios, sa nu uitam ca si la Dansez pt tine el tot rolul asta il are, nu stiu daca-l joaca ci probabil ii vine natural :)

Mi-a parut rau de pustanul care-l imita pe MJ (eu fan MJ de altfel ), cei cu showul de karate nu mi-au placut, cred ca asta ar putea face oricine daca ia cursuri, dar in fine...gusturile nu se discuta.

Cel mai mult pana acum imi plac cei doi tipi de la Ballance, showul lor chiar mi se pare deosebit.

Inteleg ca pe 8 si 9 avem celelalte doua semifinale si finala e abia pe 25, asta inseamna ca pana atunci nu mai avem nimic de la ei? Probabil pt ca incepe sezon nou de Dansez...

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Adrian Despot ar fi fost excelent in juriu. Dar probabil i s-a acrit deja de la Megastar.

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Stai ca incepe X Factor la Antena 1 anul asta. Si nu m-ar mira sa-l vedem in juriu acolo, tot ca varianta romaneasca a lui Simon Cowell :)

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Mie Mihai Petre imi place de mor. E drept ca pare (sau e) un pic arogant, dar eu cred ca are si de ce. Unii vin acolo numai sa se afle in treaba - nu tu ureche muzicala, nu tu atitudine, nu tu talent... nimic. Mi s epare logic ca cineva sa-i aduca cu picioarele pe pamant, ca daca ar fi dupa Andi Moisescu si Andra ar trece toti. Oricum, Mihai Petre are un CV impresionant si stie ce inseamna sa muncesti pentru performanta. Cand toata viata te lupti cu cei mai buni, indiferent de domeniu, e normal sa-ti formezi niste standarde.

Nu mi-au placut deloc tipii cu invartitul si Akikai, iar cu hip-hop-ul nu rezonez deloc, nu-mi dau seama daca e bun sau nu, ca nu-mi place genul.

Din ce am vazut, Narcis Ianau ar avea cele mai mari sanse si e cu devarat un talent nativ. Si Ballance mi-au placut foarte mult, n-a fost doar un numar acrobatic si atat! La preselectii m-a mai impresionat o fetita cu o voce de inger (va fi in semifinala III de vinerea viitoare) si un tip cu freestyle, care face niste chestii incredibile cu mingea.


Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Stai ca incepe X Factor la Antena 1 anul asta. Si nu m-ar mira sa-l vedem in juriu acolo, tot ca varianta romaneasca a lui Simon Cowell :)

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson




Stie cineva cand incepe?

cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput