FIV cu ovocite donate (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

buna ziua fetele mele!

Eu am ajuns in Austria. Maine dimineata plecam spre Cehia. Dar sincera sa fiu, sunt cam ingrijorata, pentru ca am avut o sangerare astazi. Am citit fugitiv pe net ca e posibila o usoara sangerare din pricina hiper-stimularii cu estrogen. Voi ati mai auzit de asa ceva? le-am scris celor de la clinica, dar cred ca era cam tarziu si nu apucasera sa citeasca....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

nadia87,e posibil sa ai o singerare,nu e nimic grav. O sa faci ecografia transvaginale,inainte de ET sa vezi cum e endometrio,stai linistita o sa vezi ca o sa fie bine,iti doresc multa bafta. Domnita ,nu am primit MP,sau ...poate nu stiu sa-l caut... INTREBARE:pot sa pun in mesaj aici pe forum adresa mea de posta electronica??? Multumesc cui imi raspunde. ,Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

naida iti tin pumnii... stai linistita ca tu sigur te intorci gravida din cehia... la varsta ta nici nu se poate altfel...
nu stiu ce sa iti zic de sangerare... eu nu cred ca e ceva in neregula... stii si tu ca hormonii astia mai dau organismul peste cap...
poop si bafta! asteptam vesti!

lucia eu nu stiu sa iti spun daca ai voie sau nu sa iti dai adresa aici... dar in primul rand gandeste-te ca risti tu foarte mult... e posibil sa primesti multe mailuri si de la persoane rau-voitoare... ca iti dai seama ca adresa ta va putea fi citita si de altii care nu sunt membrii DC...
eu zic ca e mai bine sa luati legatura prin mesaje private sau seteaza-ti adresa ta de mail astfel incat sa poti primi mailuri de la membrii DC...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Domnita15 spune:

Lucia ti-am mai trimis odata pe PM adresa mea de email.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ce fac fetele? eu sunt bine ..mi-a trecut cm si acum il astept pe cel din septembrie ca sa fac transferul..fetele care au mai facut transfer cu embrionui congelati pot sa imi povesteasca prin ce au trecut ca sa stiu ce ma astepta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna monaramona,
ma bucur ca esti ok si ca ai scapat de hiperstimulare... din pacate nu iti pot spune nimic despre trasfer cu congelati deoarece nu am facut niciodata.
ce a facut tipa careia i-ai donat? a reusit? mai tii legatura cu ea?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

Buna, monaramona multumesc pt PM ,nu am reusit sa fac nimic... Eu am facut 2 TE de congelati.Am inceput prima zi de ciclo cu:progynova,deltacortene,cardioaspirina,si vitamine din grupul B,a 10°de cicu, zi am facut ecografie transvaginala ,endometrul meu era de 6,5mm ,foarte subtire.In aceeasi zi am adaugat o pastila de progynova ...in vagin.A 13° zi de ciclu am facut o alta ecografie,endometrul 8 mm.Clinica unde am facut ET( Gennet Praga)nu face transfer daca endometrul e mai mic de 7mm,spun ca e un insucces sigur...A 14° zi de ciclu am adaugat si progesteron si am facut transfer a 17° zi,din pacate cu beta negative Domnita nu am primit nici un PM de la tine si nu reusesc sa-ti trimitimi da mereu:''nu accepta PM'',eu risc si iti las un nr. de telefon ,o cartela pe care nu o mai folosesc,si vad ca e inca activa:0039/3485262538,trimte sms il citesc si scot definitiv cartela.O zi buna Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ms de raspuns fetelor ..tin legatura cu cealalta..mai are 8 congelati si din pacate nu s-a prins embrionii transferati ,dar traim cu speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Domnita15 spune:

Lucia69, tu nu ai primit mesajele mele intrucat nu ai setat PM-ul sa primesti mesaje private. Activeaza-ti mai intai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Lucia, Laura multumesc pentru incurajari, dar eu nu mai sunt asa optimista cum eram zilele trecute.astazi dimineata a fost sangerarea mai abundenta si cei de la clinica mi-au spus sa intrerup Estradiolul, si ca din cate le spun eu cel mai bine ar fi sa amanam cu o luna ET-ul. Asadar, inca o lovitura. De parca nu as fi primit destule pana acum.

Eu ma gandesc la posibilitatea ca aceasta sangerare mai abundenta(dar nu totusi menstruala) sa fi fost cauzata de faptul ca saptamana trecuta am muncit ca un hamal si am facut curat in casa, si am ridicat mobila...si cumulat cu oboseala si doza mare de Estradiol....

Of, incerc si eu sa ma pacalesc. Cei de la Zlin au spus ca nu au mai intalnit un asa caz pana acum-la sangerare ma refer. Oricum, sunt aici si maine dimineata am programare la ei, sa vedem cum arata endometrul meu si ce e de facut. Poate se opreste si sangerarea pana atunci. Eu sper din tot sufletul sa fie bine, chiar daca astazi am plans aproape toata ziua.

Oricum, am inteles ca sotul meu tot va da sperma, fie ca ramanem fie ca nu. daca nu, o congelam, si luna viitoare venim numai la ET.

Oricum, m-ati mai linistit si voi. Poate ca m-am speriat eu degeaba.

Va poop si va tin la curent!

Mergi la inceput