FIV cu ovocite donate (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Domnita mare atentie! la noi in tara nu este legal sa faci acest lucru... eu nu te condamn si nu cred ca este cineva in masura sa te condamne insa ai mare grija, asa cum ti-am spus cu partea legala. la noi in tara este permisa donarea fara o compensatie financiara in schimb...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Domnita15 spune:

Nu stiu ce sa mai cred...sunt disperata....ma gandesc la tot felul de variante...Multumesc pentru raspuns Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

buna fetelor
nu am plecat de tot..dar am stat in spital o saptmana ca am facut hiperstimulare severa ..eu nu am facut et ,doar cealalta si acum ma rog la d-nezeu sa se prinda la ea ca eu il fac in septembrie dupa ce imi vine cm,,acum totul e bine am 7 blasto care ma asteapta
domnita activeaza pm
va multumesc ca v-ati gandit la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Domnita15 spune:

buna monaramona am activat PM-ul, cred ca aveam optiunea cand am facut contul dar nu am observat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

mami_vreau....Laura...eu iau Ciclo-progynova, pastilutele albe. scrie in compozitie ca acestea contin 2mg valerat de estradiol. Pana acum e totul ok.am de luat la mai pastile de imi vine rau! Bine ca e doar 8 lei cutia..si am 11 pastile..adica imi ajung pe 3 zile si inca 2 din a 4a zi.

Sunt sigura ca bb-ii vor semana si cu noi, doar in noi se dezvolta, prin noi or sa simta...si ai dreptate, ma uitam la fetita lui Teo Trandafir, chiar seamana bine cu ea!si e infiata!

monaramona, imi pare rau sa aud de hiperstimularea ta. ma gandesc oare unde s-a produs greseala? au gresit medicii cand ti-au recomandat dozele?

Dar ma bucur sa aud ca 7 viitori BB-i te asteapta sa se faca mari in burtica ta.

Domnita15, poate ar trebui sa iei legatura cu cei de MNL. Stiu ca mai era un caz-citisem despre el- cand o femeie i-a induiosat pe cei de acolo, incat i-au facut procedura la jumatate de pret. Sau mai poti incerca sa faci FIV la Cluj. Stiam ca acolo e mult mai ieftin decat in restul tarii..parca 800 euro. mai ales ca tu nu ai nevoie de donatoare.....
si stai linistita! noi nu suntem aici sa judecam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

monaramona ma bucur ca esti bine acum! las ca tu ramai luna viitoare gravida si cea careia i-ai donat luna asta!
multa bafta si sa ne tii la curent cu rezultatele...

domnita imi pare tare rau ca treci prin asta! offffff... 'tu-i mama ei de viatza...
da, si eu stiam de MNL ceva da' nu stiu daca se mai baga vreo clinica acum, dupa scandalul cu sabyc...

naida ai gasit cycloproginova la noi in tara? ca auzisem ca nu se mai gaseste nici de-asta!
eu o sa incerc sa imi iau estrofem cand o sa merg in ungaria... da' trebuie sa il intreb pe stephan (medicul meu din cehia) cate pastilute am nevoie...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Laura,eu am gasit cyclo-progynova la mai multe farmacii. a fost o vreme cred ca anul trecut cand auzisem ca s-a stopat productia, dar ideea a fost ca nu le mai face compania Schering, ci Bayer.Dar e acelasi lucru. de fapt, intr-un coltisor pe cutie scrie Bayer-Schering... na! eu am sunat la farmacia Dona(e retea nationala) si am comandat vreo 10 cutii...sa fiu sigura ca imi ajung. De estrofem nu stiu ce sa iti zic....nu am apucat sa ma interesez...veiz ce zic si fetele care au mai luat, poate te indruma ele

Ma duc la cosmetica acum. Apoi tre sa duc unul din copiii cu blana(respectiv catelul) la bunica-sa. maine il duc pe celalalt(respectiv motanul) la ceilalti bunici.....treaba mare tare!

V-am poopat!ne mai conversam cand ma intorc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

Buna Domnita15,cum as putea intra in contact cu tine?Eu as pune adresa mea e-mail in mes. dar nu stiu daca este permis. O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Naida,multa, multa bafta! Tinem pumnii stransi!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Domnita15 spune:

Lucia ti-am lasat un mesaj pe PM

Mergi la inceput