FIV cu ovocite donate (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

Buna Domnita,scuzama dar eu am activat PM , chiar astazi am primit un PM de la monaramona,am si trimis PM ,nu mai stiu ce sa mai fac...am si putin timp sa stau pe calculator din pricina muncii. Nadia,vezi miine ce iti spun la eco.cit timp ai luat estrogeni?se poate intimpla sa ovulezi si reactia organismului e asta.Nu stiu cum lucreaza centrul unde esti tu, dar daca nu faci transfer acum cere sa-ti faca embrioni si sa-i congeleze la 2PN ,inseamna la 16-18 ore dupa fertilizare,au mai multe sanse de supravietuit cind ii dezgheata,eu am facut asa la Praga,am insistat cu trducatoarea si au facut cum am cerut.Pentru ceea ce priveste transferul, eu as mai astepta o luna decit sa risc embrionii cu un endometru care se pregateste pentru ciclu ,vezi miine eco.iti tin pumnii,inteleg perfect cum te simti acum,iti doresc multa ,multa bafta.Va salut Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

Buna Domnita chiar acum am incercat sa-ti trimit un PM,imi apare o pagina cu scrisul''Scuze,Domnita15 nu accepta mesaje private'',eu nu mai inteleg nimic.Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Domnita15

Lucia69, tu nu ai primit mesajele mele intrucat nu ai setat PM-ul sa primesti mesaje private. Activeaza-ti mai intai PM.

Amandoua aveti pm setat dar nu puteti inca nici sa trimiteti nici sa primiti pentru ca aveti mesajele moderate ca nou venite.

I♥pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

naida abia astept vesti de la tine astazi! Ma rog ca endometrul sa fie ok si sa mergeti mai departe cu transferul... Daca insa se va consta ca nu e endometrul bun atunci mai bine mai astepti o luna si iti iei pe urma puiutii acasa... astazi e si punctia donatoarei? in cazul in care nu vei continua cu transferul luna aceasta vor face punctia donatoarei si iti vor congela embrionii sau iti schimba donatoarea?

Te pup dulce si iti tin pumnii sa fie bine azi la consult!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

Multumesc din suflet Oana B atunci trebuie sa mai asteptam.Ozi buna ,Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Domnita15 spune:

Lucia ai reusit sa trimiti PM Monei?
Mona, te rog mult de tot daca tu poti trimite PM Luciei69, trimite-i te rog si adresa mea de email ca eu nu pot comunica pe PM cu ea (cel putin deocamdata.asa am inteles....pentru ca sunt noua pe forum)
Poop si merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Ei, si uite ca am ajuns acasa. sa va povestesc in mare ce s-a intamplat: am ajuns ieri la clinica si dupa ce am asteptat un pic(oricum ajunsesem mai repede decat era programat), a venit Diana(coordonatoarea) la mine si am stat de vb o gramada, ea sfatuindu-ma sa nu risc sa fac ET, ca e posibil sa pierd tot.

mi-au facut control, aveam endometrul de 4..asa ca nu se punea problema...mi-au schimbat tratamentul, acum iau 3 x Estrimax/zi + 3 x Utrogestan/zi pana pe 2.09. Pe 2 ma duc la echo sa vad care-i treaba cu endometrul, si daca e ok, astept sa imi vina ciclul si din prima zi incep sa iau iar Estrimax 4/zi. Daca nu e ok, mai iau o saptamana Estrimax si Utrogestan...asa ca se va mai amana cu o sapt ET(care acum e programat pe 29.09).

Pe dr il cheama Krenek, e f tanar, dar are rabdare si iti explica...dar cazul meu a fost discutat de toata echipa de dri, pentru e unicat. Mi-au facut din nou analizele(fsh, lh si tot neamul lor) si nu au iesit ingrijoratoare. adica nu se stie inca care ar fi cauza sangerarii. Si nici insarcinata nu am fost, pt ca hcg-ul a iesit 0.

In privinta donatoarei, o vor schimba. cei de la clinica au fost suficient de intelegatori cat sa nu ma puna sa platesc tratamentul ei, dar totodata sunt f ingrijorati pt ca nu au mai intalnit un astfel de caz. ....trebuia io sa fiu premiera absoluta...

Sotul meu a donat sperma, pe care ei o vor congela, asa ca urmatoarea data ma voi duce direct la ET. In privinta ovulelor inghetate, ei nu lucreaza asa decat la cerere, dar sansele de reusita sunt mult mai mari la embrioni "fresh".

Acum astept data de 02.09. sa vad ce iese la echo. Dar asta dupa ce mi se opreste sangerarea asta....

Nu a fost sa fie! o sti el Cel-De-Sus ce ce nu a vrut asta acum...DAr macar acum mi-am propus sa ma las de tot de fumat...si tot e un lucru bun.

Ma bucur ca sotul meu este alaturi de mine. Nu stiu ce m-as face fara el.Este greu si pt mine sa pricep toata situatia, ce sa zic de el..?!

Va pup fetelor! Ma duc sa stau in pat, ca Utrogestanul asta imi da o stare de somnolenta..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

naida ce sa zic? imi pare rau de toata situatia asta prin care a trebuit sa treci... imi pare rau ca nu s-a putut acum... dar e bine ca nu trebuie sa mai asteptati mult... mai ai doar o luna in fata... nu e mult si daca asta e sacrificiul pe care trebuie sa il faci pentru a fi graviduta atunci asta e, mai astepti o luna...

iti tin pumnii si iti urez multa bafta...

la cine faci eco pe 02.09?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Laura, iti multumesc pentru incurajari. Ai dreptate, o luna nu inseamna mult timp. Doar ca eu sper ca totul sa fie bine atunci si sa mearga snur procedura. Ideea e ca de data asta mi-am cumparat si pastilele de la ei, sa fiu sigura ca iau ceea ce trebuie. Vad ca sangerarea s-a mai oprit. Cred ca maine va inceta de tot.

Pe 02.09 ma voi duce la echo la dr-ita la care ma duc eu, dr-ita Neagu, de la clinca palade. am incredere in ea pt ca ea a fost cea care mi-a spus prima data ca am o problema....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

asa e si eu astept o luna si parca e mai bine asa decat sa fac transferul si sa nu fie pozitiv..daca ei spun sa stai o luna inseamna ca asa treb ..ai rabdare si ai sa vezi ca totul va fi bine

Mergi la inceput