Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap, cam asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


Dragele mele,
Sunteti niste prietene adevarate, va multumim de primire. Suntem acasa, la Gura Humorului, de ieri dupa amiaza. Ne-a externat pe drept fara sa mai fac eu scandal ca o iau pe semnatura. A ajuns la 2320 g, i-au facut BCG, control oftalmo (retinopatia e stationara, e de bine). Mai mergem la controale: oftalmo-peste 3 sapt., neuro-in oct., la urechiuse peste 6 luni. Inainte de a pleca a venit si un chinetoterapeut si mi-a aratat cateva scheme care sa le facem la baita si dupa, sper sa mi le mai amintesc. Ieri a dormit toata ziua (bine, cu pauzele pt papa), aerul de munte a doborat-o. Dar dimineata a dat semne de colici, am bagat siropel si acum inca mai face nani.

Elise: dormea cand am ajuns, m-am dus in camera sa o vad (nu o mai vazusem de o luna), a scartait parchetul si s-a trezit. S-a uitat la mine cateva secunde, inca nu realiza, apoi mi-a sarit in brate. Deocamdata are o parere f. buna despre surioara ei, sa vedem cat o mai tine. O studiaza cu amanuntul de cate ori isi aduce aminte de ea (si pt ca daduse drumul la muzica si sor'sa nu a schitat niciun gest a tras concluzia ca nu aude pt ca are "niste urechiuse atat de mici"), o pupa, ma anunta de cate ori se misca sau "scartzaie". Aseara vroia sa-i dea ea biberonul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cristina draga, o viata intreaga inainte, frumoasa cu fetele tale sa ai!
Va fi bine micuta Beatrice!
Cand ar fi ajuns ea la termen? Se zice ca varsta prematurilor (pt achizitii) se calculeaza in functie de momentul cand ar fi trebuit sa fie la termen. Daca un bebe nascut la termen ar trebui sa stea in fundic la 6 luni, un bebe nascut cu 2 luni inainte ar trebui sa faca asta la 8 luni.
La fel cu tinutul capului si toate celelalte. Oricum copiii difera intre ei, deci nu te speria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Crissy, ce frumos ai povestit de fete! Parca-mi imaginez scenele de dragaleala dintre ele!

Maria, e muult prea long story-ul. Important e ca pana la urmam-am decis sa merg, ca m-am tot coit 100 de ani pana sa ma decid.


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

crissy, bun venit acasa!

lavi, savurez mereu perlele Nataliei!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Crissy, bun venit acasa!! Important e ca sunteti toti impreuna, si asta va va ajuta sa treceti mai usor peste eventualele greutati.

Noki, cum sa renunti tu la concediu?? Nu se putea asa ceva

Mara, asa sumar intri? Mai povesteste-ne de pruncii tai (ca sa o citez pe Lavi).

Eu vorbesc zilnic cu Rianna si aflu ca ii merge foarte bine la bunici. De cele mai multe ori nu prea are chef de vorba (deh, e ocupata cu joaca), insa aseara a sunat ea si a cerut sa vorbeasca cu mine. Am intrebat-o, printre altele, ce vrea sa-i aduc cand ma duc dupa ea, si zice "cred ca ceva de mancare"

Eu am avut o saptamana tare aiurea, m-am simtit extrem de obosita si de irascibila, nu stiu ce-i cu mine. Abia am asteptat weekend-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Salutare si de la noi, ne-am intors din vacanta, cam lunga zic eu ca 3 saptamani e mai mult decat suficient. Am facut 3500 km in masina, si da, trebuie sa recunosc ca spre sfarsit a fost cam obositor....mai ales ca pe drumull de intoarcere din Italia am avut niste ploi torentiale non stop, oribile pur si simplu. Am vazut ca se poate tremura de frig si in Italia in plina vara:))

Crissy bine v-ati repatriat, sa aveti parte de acum incolo numai de bucurii impreuna!

Meesulici, sper sa te odihnesti in wee si sa ai parte de o saptamana mai buna. Rianna e in Ro?

Vacanta placuta tuturor norocosilor care mai au.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki la multi ani cu fericire, sanatate si o gramada de timp liber + bani ptr vacante de vis!

PS: la Balcic nu ati mai ajuns, nu?
Lavi destinatia aceasta este de cateva luni pe lista mea, sa vedem daca ajungem in septembrie, ca pana atunci Ilinca e mai mult la tara. Si ar fi destul de greu s-o aducem de acolo, sa mergem iarasi la drum.
Peste o saptamana avem o nunta si tot asa...
Gata, mergem la Muzeul Taranului Roman, ca e targ (da, azi Ilinca nu e la tara, in mod exceptional. o ducem maine.)

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

La Multi Ani Noki! Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de familia ta frumoasa si sa ai parte de mult noroc! ... si concediu placut! :D

Sa va spun ce isprava am facut noi ... i-am luat Dariei un perus! E disperata dupa un animalut ceva, orice. Initial am zis ca-i iau un peste ceva intrun bol, dar mi-era teama ca-l "pierd", ca nu ma pricep sa am grija de el. O vecina a maica-mii are o "perusa" si Daria e lesinata dupa ea, asa ca i-am facut "catarul", mai mult taica-su decat eu (spre surprinderea mea)...



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La multi ani, scumpa Noki!!!
Iti doresc sa ai parte de noroc, iubire si fericire
Sa ramai mereu vesela precum te stiu .
Drum bun maine, sa ajungeti cu bine....o vacanta frumoasa va doresc.


Va multumesc din suflet fetelor- coralia,meemsy,lavi, pentru faptul ca v-ati gandit la mine .O imbratisare calda pentru fiecare.
Copilasii sunt bine, multumesc lui Dumnezeu.Eu m-am tuns si m-am vopsit , am un nou look...m-am tuns scurt .
In rest numa de "bine", poate imi fac curaj si emigrez pentru ca viitorul tarii "nu suna bine" , nu detaliez....sunt mult prea afectata de situatia financiara si cam plina de venin


crisy ma bucur nespus pentru voi, sa va dea Dumezeu ce este mai bine, mult succes sa te descurci cu fetele si micutei floricele sa fie sanatoasa sa fie bine la toate examenele medicale ce vor urma.

corafelcitari pentru taria cu care ai traversat interventia

meemsy sa nu fie PM-ul de vina .
Draga de ea,oare ce ii lipseste,( ciocolata ) ?

lavi drum bun! sa nu uiti sa ne spui impresiile silviei despre tabara.

alina, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa dupa un drum asa de lung, ce mai face burtica? Cum te-ai simtit in vacanta? Amalia ce mai zice de bebe? Abia astept sa va vad pozele
fetele.

cami vezi ca perusii astia pot sa transmita un nu stiu ce virus, sa ai grija.Si eu am avut in copilarie un perus, il invatasem sa vorbeasca..era frumos foc si dupa ceva ani a murit, am suferit mult.Sa il stapaniti sanatos.

bicule ce mai face sma? tu cum mai esti?

ioana cum merge treaba cu jobul? copialsii sunt bine? asteapta gradinita ?

pe curand ...pup

Mergi la inceput