Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Crissy ura, gata, ati scapat, inseamna ca a luat in greutate Beatrice. Are 1,8 kg?

Lavi da, Doru a scapat, s-a cam rezolvat de la sine, dar din pacate nu mai mergem in vacanta ca sa se bucure si el de o baie in mare pe anul acesta.

Doamne, Dumnezeule, ce an, eu n-am mai auzit atatea vesti rele intr-o perioada scurta de timp. Azi am avut treaba pe la Romana, pe la 4 eram exact in locul unde s-a produs accidentul 2 ore mai tarziu. Doamne fereste!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello colectiei!

VAd ca ati strigat dupa mine! Dragut din partea voastra!

Sarah a fost cu mama 10 zile in Turcia, s-a simtit minunat copilul, execrabil mama, ca a fost super-dezamagita de resortul care a decazut enorm (din spusele ei) fata de anul trecut. Cica si-a schimbat managementul. naspa treaba. Dar Sarah s-a simtit bine, deci pentru ea a fost ok.

Noi (eu cu Sarah) plecam duminica in concediu. Sunt cam stresata cu drumul lung, dar sper sa fie ok si sa ma descurc.

Intrebare de 100 de puncte: poate cineva sa-mi salveze urechile/nervii/masina si sa-mi imprumute un DVD portabil ca sa aiba bufnita ce sa faca in cele 2 zile de drum???? Pleeease, fie-va mila.

In rest, am citit pe mega-fuga, nu pot sa ma declar intr-un mood prea rozaliu, dra speram la zile mai bune.

Corapina, bine ca ai trecut ok peste colectarea deseurilor, pardon, bolovanilor!

Crissy, great news! Nici nu stii cat ma bucur ca ti-ai intrat in atributiile de mamica full-program!

Feli - ce an...vorba ta. Azi si eu am fost data peste cap de vestea ca nasa bufnitei a pierdut sarcina nr. 2 - oprita din evolutie. Horror.

Maria- wooow, faina zona ati ales. Recomandare faina de munte ar mai fi zona Tg. Jiu-Ranca-Voineasa, relativ aproape de voi.

Lavi- deci Nati strikes again! Sarah isi exprima azi dorinta de a se vedea cu fetele tale, se intreba daca au venit acasa. Sau macar daca poate sa vina la tine pentru o runda de jucarii concurenta-less. Din pacate a trebuit sa-i ruinez visele.


Ma duc sa fac listele cu harti...chestii. Pregatiri de drum, deh.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Noki, ce bine sa te mai auzim.
Cum de plecati doar voi doua, tot asa de ocupat e dl. sot? Hai ca ai ante-mergatoare, si Anda facuse drumul asta la volan.
DVD portabil n-avem, dar ca idee ai putea sa iei laptopul impreuna cu un incarcator auto www.shopmania.ro/magazin~cauta-incarcator-laptop-auto.html" target="_blank">de genul asta.
Drum bun si distractie frumoasa!

Crissy ! Sa ne mai povestesti !

Corapina, bravo, chiar ai trecut bine peste interventie. Acum esti cam la regim, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

'mneata

noki, aveam noi, din pacate l-am uitat la constanta ultima data cand am fost. sorry.

maria, ce regim... de ingrasat poate - am bagat un kg de la operatie - bine, mai am si alte chesstii circumstantiale care s-ar putea sa fi dus la +1 ala. Oricum, am liber la orice (preferabil nu in cantitati mari) din a 2 zi dupa operatie, cafea si toate cele. Nu reactionez f bine la alcool - am baut aseara (a fost ziua sora-mii) un mojito mic-mic si nu m-am simtit prea in apele mele. Dar asta nu ma deranjeaza, ca la alcool pot renunta usor, nu e ca i-as duce lipsa.

lavi, mand tale pe unde mai sunt? Tot in buc?

Pupici


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

neata!

Crissy uraaaaa! Bravo Beatrice!!!
Sa cresti mare si sanatoasa!!!

Feli intr-adevar ingrozitoare treaba cu accidentul, asa a fost si la Timisoara cand un sofer a omorat un pieton care circula pe trotuar, ulterior s-a dovedit ca amandoi terminasera acelasi liceu, cu cativa ani diferenta, liceul meu.

Ma bucur ca Doru e OK! Pai nu bagati o iesire de week-end pana la mare? Cu ocazia vindecarii zic? Sugerez Balcic daca nu ati mai fost, scuze dar nu mai tin minte.

Noki ma bucur ca ai revenit!
Imi pare rau de Gabriela, doamne ajuta pe data viitoare! La cate saptamani a pierdut sarcina?

pentru concediu!
De iesit in parc din pacate exclus, azi trebuie sa fac bagaje pentru ambele fete pe 3 saptamani cat le mai las la bunici si sa ne culcam devreme pt ca maine vreau sa plecam la 6 dimineata, o luam prin Brasov, pe Valea Prahovei, daca plecam tarziu prindem blocaje si aleluia.

Ieri am fost si l-am vazut pe bebicul verisoarei lui Virgil, nepotelul meu cum ar veni, e o dulceata de bebeu cuminte de 2 luni jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corap mandrele mele - una e in Bucuresti alta e in tabara, maine se intoarce. Noi maine ii iesim in drum, pe la Targu Mures - Sighisoara, o preluam si o ducem la bunici care ne asteapta la munte, in Apuseni. Le lasam acolo pe ambele. Duminica retur Bucuresti, fara prunce.

Noki nasol, pacat ca s-a stricat resortul si mama ta nu s-a simtit bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Duminica retur Bucuresti, fara prunce.

"prunce" e de pe la Tm sau de pe la Alba? Suna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

De nicaieri, cred ca e inventia mea :) habar n-am de fapt.
dar se intelege ce inseamna :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi, prunce nu se mai "asorteaza "cu mandrele tale - mai ales cu silvia

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

cred ca mi-am amintit: pe la Virgil Iantu l-am mai auzit, pe vremea emisiunii "copiii spun lucruri traznite" . In concluzie, e de TM .

Mergi la inceput