FIV Europa(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Multumesc frumos ,sisisipi...trebuia sa merg dimineatza la prima ora sa le fac dar am fost ocupata si am uitat sa-i trimit Anei e-mail pt a-mi spune ce analize trebuiau facute. Am intrat repede pe net si pana la urma cred ca astea le-am facut care le-ai enumerat si tu mai sus.
Ma bucur sa aud ca analizele tale au iesit bune, sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat.
Intre timp mi-au raspuns si cei din Austria la e-mail si mi-au atasat o lista cu analizele care trebuiesc facute...
APC...analiza asta ai idee unde se face, am citit ca e o analiza ceva legat de trombofilie , sper sa nu gresesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

melisa28 Draguta eu cred ca analiza se cheama APCR (rezistenta la proteina C)-iti spun sa nu cumva sa cauti numai APC, vezi ca mai este o analiza proteina C(este buna si aceea dar, nu este aceeasi cu APCR). Eu toate analizele de trombo le-am facut la bucuresti, fiindca aveam si cateva mai speciale, mediul de recoltare si de pastrare. Sper sa gasesti un laborator ceva, daca nu ma insel la voi in constanta nu cumva este Bioclinica?
succes mult

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Buna denisa. Nu cred ca exista Bioclinica in Constanta, cel putin eu nu am auzit, iar legat de analiza APC, uite cum mi-a scris APC – RESISTANCE – blood examination at the laboratory...Cred ca ai dreptate se numeste de fapt APCR. Unde anume ai facut-o in Bucuresti? Tot caut pe net si nu gasesc. Multumesc mult pentru ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Draguta vezi ca le-am incurcat era vorba despre SYNEVO, aveti in Constanta, eu cand am cautat laboratoare citisem ceva de constanta dar. ..... sunt batrana.
Eu le-am facut la Synevo Bucuresti deci ai scapat de drumul la Bucuresti.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Unul in Constanta si unul in Medgidia. Intra la ei pe site si vezi ce implica analiza(mancata, nemancata, tratamente inainte de analiza)


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Am gasit da la synevo , dar ori eu nu stiu sa citesc ori chiar asa este ....e 1150 lei? Atat de mult te-a ajuns si pe tine analiza asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Polipoza adenomatoasa familiala-mutatii APC asta scrie pe saitul lor ca e 1150 lei, cred ca este cu totul si cu totul altceva.

Am sunat acum si da fac APCR si costa 90 lei, o sa merg zilele astea sa o fac...Nu stiu pentru ce o mai fii si asta dar daca asa se cere, ne conformam...mersi inca o data demisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

denisa, scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Melisa este APCR sau pe romaneste rezistenta la proteina C reactiva, se face la Synevo. Cel mai bine este sa te duci la recoltare dimi cat mai devreme pentru ca analiza nu se face in Ro, sangele iti este trimis in Germania si primesti rezultatul la analiza in termen de 10 zile lucratoare.
APCR arata daca ai vreo tendinta spre trombofilie. Din cate am vazut eu Synevo au printre cele mai bune preturi si mie mi-a placut de ei ca au personal foarte politicos si par bine pregatiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

melisa28 nu draguta, ma costat 90 ron,bine ca eu am platit mai mult ca mi-am facut mai multe analize asta este alta mancare de peste.
Ei recomanda ca, nu cumva sa fi pe tratament de heparina(influenteaza rezultatul), trebuie sa lasi ceva timp pana la recoltare.Eu am mers ptr. recoltare fara sa mananc si sa beau apa(uni i-mi recomandau ca pot sa mananc altii nu).
Intradevar mi-a venit rezultatul dupa 15 zile, era trecuta si lucrata in germania, daca avea sa fie lucrata in romania avea sa fie trecut cu celelalte analize, lucrate in romania.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput