FIV Europa(33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

sisipisi , denisa si pot sa merg maine sa fac analiza,sunt deja in a 4-a zi de ciclu...Mai pot sa o fac sau e prea tarziu? pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

A mai vroiam sa va intreb daca voi a-ti facut si analiza inhibina B la sot si DHEA, sunt analize hormonale cred, pe care mie Ana intr-un mail mai vechi imi spusese ca trebuie sa le faca sotul meu, el le facuse doar pe cele tot stiute de noi FSH , LH....Testesteron si inca ceva dar nu imi mai amintesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

melisa28 draguta poti sa mergi sa faci APCR, daca nu ai luat niciun medicament in ultimele 2 saptamani,sa nu cumva sa ramai cu pitici pe creier, ca poate daca.....nu luai nustiu ce medicament, aveai alt rezultat la analiza, in legatura cu inhibina B la barbati nustiu ce sa-ti spun fiindca nu cunosc subiectul, doar ptr. tine pot sa-ti spun ca este bine sa o faci in perioada CM(2-5), stiu ca ea este legata tot de rezerva ovariana, banuiesc ca la barbati este legata de spermogeneza (sper sa nu ma insel).


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

[red]Melisa/red] hai sa facem totul sa fie clar:
-FSH, LH, TSH, L2 si prolactina in una din zilele 2-5
-APCR in orice zi din ciclu. Rezultatul APCR nu este influentat de factorul timp ca celelalte. Si rezultatul APCR iti va arata daca ai predispozitie sau nu spre trombofilie. Rezultatul iti va influenta si medicatia in timpul si dupa FIV. Daca vreti sa ajungeti mai repede la Viena mergi si fa APCR la Synevo, ca poate sa dureze destul de mult pana primesti rezultatul.
Sotului meu i-au cerut urmatoarele analize: HIV, Hepatita B si C, TPHA, spermograma, analiza bacteriologica a spermei si atat. Dar probabil se uita si la starea de sanatate diferita a fiecaruia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Fetelor care ati facut deja FIV la Wunsch, am si eu o intrebare:
Cate zile ati stat in Viena? Ca trebuie sa fac o rezervare si nu stiu pe ce perioada. Mie mi-au spus sa fiu acolo in a 8-a zi de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Sisipisi, depinde in ce zi iti face ET si cat dureaza stimularea. Probabil in jur de 10-11 zile daca faci ET la 5 zile si stimularea dureaza 9 zile. Asta a fost cazul meu.

Bafta tuturor fetelor!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Am fost si am facut analiza, am mai facut si analizele pt hepatita B si C.Multumesc de ajutor sisipisi si denisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Eu nu inteleg ceva, legat de ceea ce ai intrebat sisipisi, trebuie sa mergem de doua ori la wunch?...prima oara mergem pt FIV si dupa de ce mai mergem?...eu credeam ca mergem o data stam nu stiu 2 saptamani , maxim 3 se face FIV-ul si cam atat? .,...Sa inteleg ca nu stau lucrurile asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Melisa noi am fost acolo pentru o prima consultatie. La aceasta consultatie duci dosarul si povestesti o gramada despre istoric, starea actuala, mie mi-a facut si o eco sa masoare lungimea uterului, si tot atunci am primit si medicamentele si am platit avansul. Nu stiu daca poti face asta din tara. Adica sa trimiti tot dosarul prin e-mail si sa povestiti prin e-mail. Si dupa aia sa iti trimita medicatia prin posta? Dupa ce tu transferi avansul pentru FIV.
Dar in general mie mi s-a parut benefica aceasta prima vizita pentru ca am putut vorbi fata in fata si am avut o gramada de intrebari. A durat cu totul vreo 2 ore. Ah si era sa uit, mi-au facut si instructajul pentru cum sa prepar injectiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Arina 21 multumesc de raspuns. Asa ma gandeam si eu dar e dificil sa imi fac programarea pentru ca nu mi-au zis daca fac transferul la 3 sau la 5 zile. Si cand imi fac rezervare trebuie sa stiu si data plecarii. Poate ne trezim ca trebuie sa mai stam si nu mai avem camera, ar fi tare faza:)).
Eu in NL am facut transfer la 3 zile.
Acum am primit un mail ca imi "sugereaza" sa iau Euthyrox 1 pe zi, desi TSH-ul meu e ok, 3,1 cu limitele 0,35-5,5. Dar nu imi spune nici de cand sa ma apuc sa il iau si nici pana cand sa il iau. A mai primit cineva Euthyrox?
Iar Primosiston au zis sa iau 10 zile de 3 ori pe zi. E corect? 3 contraceptive pe zi?

Mergi la inceput