FIV Europa(33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Catalina iubita noastra ce mai faci...fiecare capitol deschis de tine este cu noroc!cel putin mie miai purtat norocVa multumesc din suflet fara voi sincer nas fi reusit niciodata!am deja 25 de saptamani,si o sa nasc undeva la 1decembrie!pana acum numai laude am avut o sarcina usoara dar acum ca mam laudat prea mult au inceput durerii de spate,picioare umflate,lichid ptin s.a.m.d Dar indur orice numai BBlu sa fie sanatos!

doresc fetelor noi si tuturor aspirantelor visul de a ramane insarcinate sa li se indeplineasca,sa nu va pierdeti speranta,cu multa rugaciune si rabdare nu va intarzia prea mult


Cora cu mult drag si iti multumesc frumos pt tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Sisisipi , roxi multumesc ca mi-ati raspund, dar chiar nu intelegeam , cum stau lucrurile de fapt. Lucrurile sunt atat de complicate, cum si la voi sunt sigura ca sunt....nu pot sa-mi fac inca o programare fixa deoarece de cateva zile astept un raspuns la o analiza genetica CFTR.
Sotului meu este purtator de fibroza chistica, si a trebuit sa-mi fac si eu analiza, acum astept raspunsul...si-n functie de el stiu daca voi merge mai departe cu FIV-ul . Nu vreau sa imi fac programari, planuri ...si apoi sa fiu poate dezamagita. Prefer sa astept rezultatul analizei intai....si dupa daca sunt ok merg la o prima consultatie.Deasta imi faceam atatea probleme ca poate nu ma incadrez in timp pt FIV , si nu prindeam oferta...

Roxi, sa ne tii si pe noi la curent cu ce ai facut la prima consultatie. Cu ce analize te duci la prima consultatie?

Sisisipi,mai ai un pic si vei merge si tu la viena , pt FIV ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Melisa imi pare rau sa aud de problemele voastre, dar fii optimista, tu sigur nu esti purtator.
Nu mai avem chiar asa de putin, daca imi ies hormonalele bune si primesc ok, abea la sfarsitul lui septembrie ajungem.
Daca vrei o sursa de info pentru cazare poti folosi situl:
www.booking.com
Este tradus si in limba romana, si iti poti selecta hotelul dupa ce criteriu vrei tu, are si brosuri despre hoteluri, cele pentru Viena sunt majoritatea traduse. Stiu, pentru ca am lucrat la ei si mare parte din situl in limba romana e facut de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor, am povestit cu Ana si mi-a spus sa-mi fac in ziua 2 de ciclu hormonalele si daca sunt in regula in ziua 3 incep injectarea! Acum astept rezultatul prolactinei ( pt. care iau acum tratament, si care a fost putin marita).
Tratamentul propus de ei initial a fost cu Primosiston in partea a2a ciclului anterior( ziua 16-22) si apoi inhibare cu suprefact. Dar acum vad ca merg pe stimulare directa. Sper sa fie totul bine.
Am o intrebare pt. fetele din Bucuresti: week-endul urmator ( vineri , sambata) voi fi in Bucuresti, si , s-ar putea ca fix atunci sa-mi vina ciclul- este vreun lab deschis sambata ? Ar fi bine sa-mi dea si rezultatele in aceeasi zi , daca nu e ok si luni. Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Adijo, multa bafta!
Din cate stiu laboratoarele Synevo (in orice caz sediul central din Grozovici) e deschis sambata, verifica si pe site-ul lor.
Pupici

Pisuc Mic

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

adijo sa inteleg ca incepi procedura la sfarsitul lunii?
bafta multa! sa ti ajute d zeu!
pisucmic cum te simti?


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Adijo si Medlife-ul e deschis sambata. daca mergi la sediul din Grivita poate ai sanse sa le primesti in aceeasi zi. Cel mai bine e sa suni si sa intrebi.


Pisi felicitari! Sarcina usoara si la termen iti doresc si bebe sanatos.

Bafta multa fetelor.

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


[url=http://www.diaet-ticker.de] www.ketoforum.de/diet-ticker/pic/weight_loss/87240/.png" border="0"> [/url]
***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Mersi fetelor! Am sa verific in ambele locuri.
Tocmai am primit si rezulatatul prolactinei - e ok. Acum astept ciclul. Se pare ca luna asta va veni mai repede dacat in celelalte- imi da putin planurile peste cap- nu ma asteptam sa incep asa repede.( ma rog, daca incep..) Inca sunt ff ocupata la servici. Dar le rezolv eu pe toate. Sper sa fie bine in final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Adijio, si eu trebuie sa-mi fac analizele hormonale astazi pt ca sunt in adoua zi de ciclu , insa nu sunt chiar sigura care din ele se fac astazi....Care ti-a spus Ana sa le faci in ziua a 2 a ciclului? Vreau si eu astazi sa merg sa le fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Melisa stiu ca ai intrebat-o pe adijo, dar ma gandeam ca daca ai nevoie repede de un raspuns e bine si daca vine de la altcineva.
Hormonii sunt: FSH, LH, E2, TSH si prolactina. Ii poti face intre zilele 2-5.
Eu am primit azi rezultatele care arata foarte bine, le-am trimis in A si astept instructiuni.
Multa bafta.

Mergi la inceput