Gasca de Constanta *120*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Neata Constanta!Am citit ca avem sarbatoriti pe aici.... LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct,
O zi frumoasa si numai bine.
La Navodari e superb am stat pana acum pe afara cu hunii

La multi ani Luca!MissLulU si numai bucurii de la flacau.


Giuly la multi ani mamei tale!






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Multumesc mult pentru toate urarile, intr-adevar stie Dana ce stie!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Ghiulten,am si eu ceva probleme cu sanatatea(am probleme cu fierea,am stat o saptamana in spital cu perfuzii si tot tacamul),dar asta nu-mi afecteaza cu nimic.Mi-am facut ceva analize si-au iesit bine,numai ca nu-mi pot convinge sotul sa faca o spermograma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

MULTUMIM DE URARI!

Puiul meu face 3 ani...la 11.35 s-a nascut ce emotii, ce vremuri, ce frumos

Ne pregatim de party dupa amiaza.

Crystina
, bine ai venit printe noi.
In primul rand o spermograma este musai necesara, sa eliminati o cauza...si trebuie sa ii explici sotului ca nu il face mai putin barbat (zic asta ptr ca unii asa gandesc), dar trebuie....

Noi 4 ani am tot prestat. Fara probleme medicale, doar o spermograma cu niste mai puturosi, dar care si-au revenit fenomenal dupa diminuarea cosumului de cola(sotul e mare consumator) si un tratament naturist de vreo 2 luni.

Era vb de stres....in luna octombrie in care am zis...stop stresului...daca va fii ok, daca nu infiem, pe 01 decembrie am ramas insarcinata, si uite, azi Luca face 3 ani.
Acum suntem in ptr numarul 2...sunt pregatita ptr asteptari...sper ca nu la fel d emari ca la Luca.

Convinge sotul ptr spermograma, apoi cauta un medic bun pe fertilitate, fa un set de analize complete, nu numai de sange, elimina si cauza unui fibrom( eu am, si nu l-am depistat decat in sarcina, si acest lucru ingreuneaza), un uter retrovers, chisturi, trompe infundate, etc.


Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

LA MULTI ANI mamei tale, GHIULTEM.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cryss_cryss
(...)numai ca nu-mi pot convinge sotul sa faca o spermograma

cristina


il convocam la mediere si pleaca de la mine direct la analize, altfel

si inca ceva, pe voi doi va leaga un contract (de casatorie) in consecintza avetzi drepturi shi obligatzii reciproce, spermograma - in acest caz face parte din obligatziile sotzului, in caz de eshec repetat in a ramane insarcinata...baga-i Codul familiei sub nas sa-si aduca aminte la ce a spus "DA" la starea civila
in caz de refuz, reziliezi contractul!!!

SUCCES!!!!

p.s. poate am sarit eu mesajul in care scriai cate ceva despre tine...am retzinut urmatoarele: locuieshti in ef.N si info de acum...cati ani ai? bla-bla-uri formale sa ne familiarizam shi noi

eu 35, jurist de meserie, mediator, buna de gura-deci, casatorita din martie 2005( al doilea contract) si fructele casniciei apar la semnatura
Dana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Puiul meu face 3 ani...la 11.35 s-a nascut ce emotii, ce vremuri, ce frumos



deci, acum 3 ani...pe la ora asta erai in emotzii, cuscra!!!hai c-am facut pauza de curatzenie shi stau cu tine pana la 11,35...depanam amintiri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Da Cuscra, acum 3 ani, la ora asta, eram pe holul maternitatii, pregatita ptr a intra in operatie, si la barfa cu o prietena care nascuse pe 18 august, si pleka casa. Trebuia sa intru in operatie de la prima ora, dar am fost tot amanata din motive de "urgente".
Si tot luam pulsul prin sectie pe acolo, ma uitam la gravidele in travaliu , la puii noi nascuti, si cand a venit dr anestezist sa vb cu mine, ma cautam prin sectie...... A fost rapid totul....la 11.25 am intrat in sala de operatie si la 11.35 era deja venit pe lume Luca, la 12.15 eram gata (cusuta, aranjata), m-au dus in salon.La 13.10 l-au adus....era asa frumos....la 17.00 m-am ridicat din pat, am mers putin prin sectie, eram ametita, dar tot m-am ridicat.A doua zi m-au mutat in rezerva, cu Luca, si joi dimineatza am plekat acasa.Nascusem luni.
Sambata dadeam cu aspiratorul si seara am iesit in Mamaia in formatie completa.
A fost extraordinar de bine...o recuperare de nota 20.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Gata.... declar party deschis ...este 11.35...Luca s-a nascut fix acum 3 ani!

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput