Gasca de Constanta *120*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Dana, m-ai distrat cu am descoperit ce simplu e cu un copil.Am descoperit si eu asta si ma miram cum naiba zice lumea ca e greu cu un copil.Mie mi se pare o joaca...dar nu prea des am ocazia sa vad cum e.
Hai ca s-a mai dus canicula.
Mie imi e doar rau de copii...sunt in Maramures la bunici de o luna.Departe al naibii.Ne asteapta drum lung...
Io in alta ordine de idei sunt suparata rau ca imi face o colega zile fripte, aiurea si doar din invidie.Sa vad cum naiba o scot la cap cu ea.Ca sa ii dau una in cap cum imi vine nu e o solutie is pe moment alta nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Gabi , cum sa ma supar pe tine?Nici vorba! Si , in plus, stiu ca ai dreptate, asa am sfatuit-o si eu pe fina mea, si pina nu s-a calmat si i-a trecut de copil , nu a ramas. Stresul isi spune cuvintul! Dar stii cum e, e mai usor sa spui decit sa faci.
Cristina, eu merg la doctorul Raica, cu el am nascut-o si pe Ayla, si el mi-a supravegheat toata sarcina.Eu de exemplu, am probleme cu tiroida, de aceea am si dereglarile acestea hormonale. Tu ti-ai facut ceva analize?
Merci pentru telefon Dana si Alina , mi-a prins tare bine.Sper ca de saptamina viitoare sa incepem sa ne vedem in echipa completa.
Noapte buna!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

buna seara domnitelor,

adriana pupici la copii
cristina bine ai venit printre noi.
liana e usor cu un copil atunci cand ai 2 :D

eu i-am facut o gluma (s-a dovedit a fi foarte neinspirata) alexandrei...i-am zis ca am dat-o pe bia unei alte familii si s-a pus alex a mea pe un bocit si un jelit de nu mai stiam cum sa o linistesc.

avem un joc al nostru: cand alex e pe afara sau mai departe de mine si bia eu strig "mami numai pe bia o iubeste" si alex raspunde "nu-iiii corrrrecttt!"
asta dupa ce i-am zis ca ador cum zice ea "nu-i corect!" si ca de abea astept sa o invat si pe biaca sa zica la fel cand o sa strig ca "mama numai pe alex o iubeste!"

azi am fost la miniprix ca au reduceri de 80% la anumite produse, drept urmare m-am intors cu una bucata sacou-geaca (nu stiu cum sa ii zic), un tricou-bluza, o bluza cu maneci lungi, o vesta tricotata (din cea fara nasturi)niste curele elastice (nu am purtat dar ma gandesc ca merita incercat) curelele nu erau reduse la pret.

pupici si o noapte cu copii linistiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Adriana, felicitari! Multa sanatate micutului! Sa fiti fericiti si s ava bucurati unul de altul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut!

Happy, ramasesem datoare cu multzumiri din capitolul trecut (abia acum am citit indicatzia de vacantza- vila cerbul albastru- suna bine, supun stapanului adik sotzului, spre aprobare...e musai sa aiba un lac/rau sa pescuiasca). Voi ati fost acolo?au shi loc de joaca pentru copiii cu/fara supraveghere...mi-ar prinde bine, o sa dau maine telefon sa ma interesez... sigur ca ne vedem saptamana viitoare, poate opresti luni la neptun si stam la o apa plata...

LeeAnn- ce super, maramures!!! daca n-ai chef de drum, ma duc eu dupa fete , imi place sa conduc shi am fost in mm in clasa a patra...am amintiri frumoase shi as vrea sa mai ajung acolo
daaa, super fain ca s-a racorit afara , eu nu sunt rea de caldura shi ador vara, dar canicula asta m-a sfarshit...vreau racoare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

LUCA 3 ANI

Lulu, sa va traiasca!!!!LA MULTI ANI, Luca!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui LeeAnn

Io in alta ordine de idei sunt suparata rau ca imi face o colega zile fripte, aiurea si doar din invidie.Sa vad cum naiba o scot la cap cu ea.Ca sa ii dau una in cap cum imi vine nu e o solutie is pe moment alta nu am.



opinia mea: fa-i shi tu "zile fripte"...e simplu!

sau sugereaza-i discret ca o dai in judecata pentru hartzuire (vezi: http://stres.protectiamuncii.ro/pdfs/fisa_23.pdf , http://www.legislatiamuncii.ro/a/1137/hartuirea-si-hartuirea-sexuala-la-locul-de-munca.html

succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata si de la mine!
La multi ani Luca! Alina, sa-ti traiasca puiutul, sa fie sanatos si sa aiba mult noroc in viata!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Happy - mamei tale, La multi ani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti, Luca!

La multi ani, mamei tale, Happymumy!
(Daca zice Dana, stie ea ceva )


Mergi la inceput