Gasca de Constanta *120*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

In alta ordine ..imi doresc sa fim unite si sa putem face si noi ceva...eu deja mi-am luat angajamentul ptr mine...si ptr voi http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155259&whichpage=15


Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Gata.... declar party deschis ...este 11.35...Luca s-a nascut fix acum 3 ani!



pai atunci hai sa petrecem !!!!

LA MULTI ANI!!!!

Traiasca Luca!!!
shi berea sa curga !!!

hac-hac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

La multi ani Luca cel frumos, sa fie sanatos si sa aiba parte de ce este mai frumos si mai bun pe lumea asta!

Luludistractie placuta si spor la al doilea, ca vaz' ca esti buna de facut copii, te recuperezi repede

edit: ai facut f bine cu angajamentul, urmaresc si eu subiectul si eforturile fetelor

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Scuze,nu am dat f multe detalii in descrierea mea....Sunt din eforie(cum am mai scris),am 31 de ani,sunt casiera schimb valutar si sunt casatorita de 2 ani si 2 luni.Iar cu sotul problema asta o am de cand am renuntat la anticonceptionale(acum 1 an si jumatate).De fiecare data imi vine cu argumente cum ca n-am fi pregatiti(financiar) inca ptr un copil(sotul este bugetar).Cred ca nu se simte pregatit ptr un copil.Nu prea comunica cu mine pe tema asta,nu stiu cum sa mai procedez.Sunt depasita de situatie.Nici nu-l pot obliga sa faca ceva daca nu se simte pregatit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Grea problema Crystina...dar trebuie discutata/rezolvata.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_cryss spune:

Chiar este o problema,dar poate reusesc sa o rezolv.Vad eu cum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elypetrov spune:

La multi ani , Luca , sa ai parte in viata numai de fericire , veselie si bucurie alaturi de parinti si de toti cei dragi tie .Sa stiti ca am lipsit motivat , sunt inca in concediu asa ca am fost mai mult plecati . Prima iesire a fost la peste la Topalu-Capidava 2 masini cu 2 corturi si 2 copii , toate bune si frumoase , toata lumea s-a trezit la 03:30dimineata incarcat bagaj si plecarea , surpriza cea mare a venit seara pe la 21:30 cand o multime de tantari ( era invazie ) si-au facut aparitia asa ca toate produsele folosite impotriva lor au fost zadarnice , am strans repede tot si directia Constanta . Apoi am plecat la munte , marginimea Sibiului , mai exact Gura Raului , pensiunea Calin ( sper sa nu fi facut reclama ) pe care o recomand cu caldura, iar de acolo la parintii mei la Parscov ( Buzau , dar spre Siriu ) , zona montana draga sufletului meu, iar maine dimineata plecam la socri la Lunca spre Jurilovca , tot asa sa ne incercam norocul la peste , apoi Tulcea (la acvariu - vor copiii ,aici nu stiu cat e de frumos ) apoi Dunavat - Murighiol si directia acasa ca se termina concediu si iar la servici Se pare ca am o gramada de citit , promit sa recuperez O zi placuta misselor minunate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

la multi ani sarbatoritilor de azi!
elypetrov concediuplacut in continuare.
cristina- sotul meu nici acum nu e pregatit ptr copii.dar ii avem si eu am o vorba "copii buni se nasc si se cresc pe timp de criza"
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui elypetrov
Prima iesire a fost la peste la Topalu-Capidava


Ely, ce frumos...am fost de multe ori si am sapat la situl arheologic de la Capidava, e o zona draga mie din toate punctele de vedere, in fiecare primavara ma duc acolo sa-mi incarc bateriile si imi aduc aminte cu nostalgie de verile petrecute la cetate...eheee, cand aveam 15, 16, 17 ani...ce vremuri!!!stateam cate 2-3 saptamani/vara in baracile de la cetate, ziua sapam dupa "comori" si seara faceam baie in dunare, foc de tabara si stateam la povesti cu studentii de la istorie...
arheologia e prima mea mare dragoste si daca nu erau ai mei sa insiste cu dreptul, arheolog ma faceam...dar am ascultat de parintzi ...asta este, a ramas doar la stadiul de pasiune.

Citat:

iar maine dimineata plecam la socri la Lunca spre Jurilovca , tot asa sa ne incercam norocul la peste , apoi Tulcea (la acvariu - vor copiii ,aici nu stiu cat e de frumos ) apoi Dunavat - Murighiol si directia acasa ca se termina concediu si iar la servici


la lunca e suberb, am fost in mai si am mancat acolo...cazarea e relativ ieftina, mancarea la fel, insa ffff buna ciorba de peste si icrele, la Tulcea la acvariu nu te astepta la ceva impresionant, insa pentru cei mici e dragutz (fatza de ce avem in cta), la murighiol la fel am mancat ciorba de peste -mai buna decat la Lunca si am zacut pe malul dunarii o dupa-amiaza intreaga...zone frumoase ca peisaj, shosea buna (doar 10-15 km de la jurilovca spre murighiol e ca dupa bombardament), noi alegem luna mai pentru plimbari pe acolo, deoarece nu sunt tzantzari

Distractzie frumoasa!!! sa ne spui impresiile finale

p.s. am cumparat din farmacia de la tom un spray verde, nemtzesc impotriva tzantzarilor shi a capushelor (s-a recunoscut finalmente shi in ro ca exista lyme-borelioza =boala deosebit de grava datorata intzepaturii de capusha), costa 13 lei si mi se pare mai eficace decat autan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui jone

cristina- sotul meu nici acum nu e pregatit ptr copii.dar ii avem si eu am o vorba "copii buni se nasc si se cresc pe timp de criza"
revin



nici un barbat nu e pregatit pentru copil...
explicatzia e simpla: barbatul e un copil mare

shi apoi, daca ashteptam sa avem de toate, imbatranim...copilul se face shi cu el familia sporeshte (numeric, financiar)...un copil itzi da sens in viatza, te stimuleaza

asha ca draga Cristina, succes la negocieri!!!...

Mergi la inceput