Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (123)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Sa nu mai zic ce ma deprima amr-ul... nu l-am mai schimbat tare demult... adevarul ca si fac incalcari mici de la regula... dar nu ma pot abtzine . Trebuie sa iau masuri drastice ... Sugestii? Poate diete mai stricte decat monti?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Intrebare: in cat timp iese efectiv dintele? La Alena a spart gingiutza dar se vede doar ca un coltz mic-mic si a trecut deja o saptamana si nici un progres vizibil...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)



noi in afara de umflatura nu am avut nimic, apoi am vazut o liniuta mai rosie , de fapt visinie,...de alta textura...si dupa aia in 4-5 zile a aparut dintisorul...care se simtea mai mult la atingere...sper ca m-am facut inteleasa

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

deci....
sondaj
pana acum: din 9 mamici:

4...zic ca inca nu ii pun, dar poate mai incolo...
3...zic ca le place ...deci au si sunt multumite ptr minutele de inceput..
una bucata mamica care zice ca nu ii ia...
una bucata...adica moa ...inca in dilema...adica nu stiu

trebuie sa dau si nume? data viitoare...mai astept cateva mamici....pana vineri..ca vineri vin banii

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Ete tocmai mi-am stricat buna dispozitie In veci am sa raman cat casa Tocmai m-am uitat la pozele lui Bea Pai e gazela ,fratele meu Io singura sunt aici de alta natie printre gazele

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


eta na.....................nu mai fi asa trista, las ca ajungi si tu gazela, dar eu nu vrerau sub nici o forma sa ajungi in felul cum am ajuns eu...............da?
mai bine asa si fara probleme decat ca mine si vai si amar de capul tau.........................


eu mereu zic, mai am si eu prietene mai grasutze asa, dar le sta foarte bine...si mereu se plang de greutate, si eu emreu le consolez, mai santate sa fie , ca in rest se rezolva tot numai ambitie si vointa trebuie, deci nu dispera si nu iti strica buna dispozitie...
frumusetea si lumina okilor vine din interior, indiferent de cum areti cate kile ai si asa mai departe..............


pot fi gazele de gazele, daca sunt rele ca naiba si nu au nici o treaba cu lumea, asa ca eu emreu zic sa nu va stresati din cauza kilogrameloe pentru ca e absolut degeaba.............
sunt alte probleme care necesita si care au intr-adevar un sens pentru care sa va stresatim, dar pentru felul cum aratai e totuna.......zic eu
mie imi era bine si grasa si frumoasa si urata si de toate
noi sa fim sanatosi nene, ca in rest nu conteaza nimic, si ciopii nostri sa fie sanatosi, ca ai nostri soti ne iubesc asa cum suntem....................pentru ca suntem ai lor, si si eu sunt ai nostri.........so


concluzie:
inima si sulfetul sa fie buna, in rest putem avea si 100 de kile................

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...



Crezi tu ca nu am probleme Bine ar fi Dar la mine e invers

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri


si eu contabilizez vreo 5 luni de stres maxim si nu am dat mai mult de 3-4 kg

Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

MP, simplicity - cum nu e omul multumit niciodata cu ce are eu recunosc ca va invidiez sincer cu vremea. mie imi place sa ploua si sa fie racoare. nici cald nici rece, vremea de vara din UK .

miremia - a inceput sa manace Mara mai promitator? noi am incercat azi autodiversificarea cu brocoli. s-a murdarit juma de bucatarie ca deh a vazut A ca C are voie sa bage mana in mancare si a inceput si ea sa faca diverse cu mancarea ei. i-am lasat in pace ca sa nu ma enervez dar nu va povestesc ce era dupa.
mai trebuie sa curat pe jos acum si e liber pentru masa de seara .

C e tot mai interesat de mancarea mea, intinde gura si mana sa-mi ia din farfurie.


sondaj:
care din bebeii alaptati exclusiv accepta bine papa de bebelusi (blenduit/pasat/fara sare)?? ca poate nu o fi doar al meu mai cu motz, citisem mai demult undeva ca astia alaptati sunt mai fitzosi.



Noi mancam tare bine mixat (i-am dat o data pasat mai marisor si nu i-a placut ). Pana acum mi-a acceptat toate legumele, chiar si brocoli, conopida, praz dar mai putin chiconul. Si fructele ii plac mult iar in topul preferintelor e banana. Si eu credeam ca nu o sa-mi accepte mancarea dar nu am avut probleme (si l-am alaptat exclusiv pana la 6 luni si o saptamana)

lui C sa pape bine

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

sondaj....bag si eu unul....sau va las sa-l terminati pe asta?

ati luat premergator? am si pareri si pro si contra...inca stau pe ganduri... are energie cat china....cand il sustin face pasi si se indreapta spre lucrurile care il atrag...

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Nu am luat si nici nu luam (aici nu mai iegzista ). Am pus ochii pe unul ca cel luat de Miremia, e singurul model acceptat aici (Miremia LaRedoute au si pe roz )

la voi de sub umbrela (si la noi ploua de vineri si e frig )

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

deci....pana am recuperat cateva pag am cam uitat....TUTA

miremia..tare faine jucariile....sper sa-i placa MOLDOVENCEI...ti-am zis io....ca sange-n apa nu se face:)))

bea...si eu acasa tot cu smantana faceam si era f ok....mi se pare f ciudat sa-l vad ca un elastic...vax

premergator n-am....dar vcum jiji nu e prea grabit...la ce sa ma grabesc io? nu stiu daca ii voi lua..poate doar daca o sa fie musai....

de mancat...am obs ca plodaraiul meu...care e MOLDOVEAN...deci nu face mofturi la mancare ( asata ca dunt io gospodina desavarsita:))))) )...daca i-e foame..rupe...deschide gura pana la urechi si bate cu palma in masa sa ma misc mai repede..in schimb daca nu ii este...nu prea am succes...

asa ca azi...am mancat si portia pt alta zi de branza cu mamaliga si..iaurt ca n-am av smantana...

bea, larisel ,..io tot nu sunt dumirita cu supele astea...blenduiti totul si e cremos..semi solid?? sau e f lichid?
eu nu prea i-am dat ( adik deloc) 2 feluri de mancare...asa trebuie?

azi n-=a venit tanti aia de ma mai ajuta asa ca am muncit pe rupte..calcat, curat...am fc si dulceatza ( putina) de afine...ca ami avem cate o pofta...si mie nu imi plac dulceturile f dulci si prea fierte..imi place sa simt gustul si sa vad culoarea...am si de zmeura

harnicutz..nu..p vremea cand puneam io rosii..pai puneam nu gluma..dar cred ca poti sa pui cat vrei in pungutze...

oani...azi am avut zi de lactate..si-am mancat iaurturile lui jiji,,si niste branza...hai sa zic ca n-a trecut greu...maine peste...

dulci...cum e vb aia ... drumul spre rai e presarat cu...sa mor daca mai stiu cum suna...asa si noi...drumul spre "gazelarenie"...e grele nene, ... io tot 10 kg ca sa fiu cat decat multumita...

ma culc si io ca-s treaza de la 4...si in curand incepe distractia preefrata a lui jiji ....a..am uitat sa va zic ca traieste si dupa spanac cu galbenush...

sa aveti o noapte frumoasa si linistita

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Intrebare: in cat timp iese efectiv dintele? La Alena a spart gingiutza dar se vede doar ca un coltz mic-mic si a trecut deja o saptamana si nici un progres vizibil...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)



Pana iese complet poate dura si 4 saptamani. Doar ca intre timp va veni urmatorul jos, apoi sus, si in timp ies pana se ating cei de sus cu sei de jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Sa nu mai zic ce ma deprima amr-ul... nu l-am mai schimbat tare demult... adevarul ca si fac incalcari mici de la regula... dar nu ma pot abtzine . Trebuie sa iau masuri drastice ... Sugestii? Poate diete mai stricte decat monti?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)



mda..am ineput io disociata de luni...carne, legume, lactate, peste , fructe...asta cate 1 zi pt fiecare in ordinea asta....pt a scapa de cele 2 kg puse in concediu...apoi de luni incep rina..care mi se pare mai usoara decat monti...cel putin mi se potriveste mai bine....si...miscare...multa miscare..pe care din nefericire n-am inceput-o..tin la curent cu rezultatele

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Sonadj xela:
-gaina o fierb in oala de presiune
-papa bine aproape orice. Ii place consistenta usor crescuta si nu foarte , foarte bine mixat. Cea mai buna mancare e cea furata de la mama din farfurie :) Dar in schimb e fitzos tare la lapte. Numai LM si nici dinala nu stiu cat mai are

Sondaj alicredo
-il mai am pe al lui Andu si probabi o sa-l folosesc. Nu am exagerat nici la no1, dar daca trebuie sa fac rapid cina, de ex, l-as pune si l-as tine pe langa mine.

Mami de +

Mergi la inceput