Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (123)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna searaaaaa!!!

Am venit de la dr cu vesti bune .
In 4 sapt a luat 700 gr .. adica avem 6700 gr si 63 cm. Am facut vaccinul de 6 luni acum pt ca ne-am dereglat cu BCG de luna trecuta . Doua intepaturi fara prea mult plans. Doar e baiat mare acum nu? . A plans cat a plans numai cand a intrat lichidul si dupa aia a ras .


Nu stiu de luni parca numai sunt eu. Numai pot sa ma mai bucur. Plang de fiecare daca cand ma uit la TV. Chiar m-a traumatizat nenorocirea de la Giulesti
Va pup cu mult drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Buna searaaaaa!!!

Am venit de la dr cu vesti bune .
In 4 sapt a luat 700 gr .. adica avem 6700 gr si 63 cm. Am facut vaccinul de 6 luni acum pt ca ne-am dereglat cu BCG de luna trecuta . Doua intepaturi fara prea mult plans. Doar e baiat mare acum nu? . A plans cat a plans numai cand a intrat lichidul si dupa aia a ras .


Nu stiu de luni parca numai sunt eu. Numai pot sa ma mai bucur. Plang de fiecare daca cand ma uit la TV. Chiar m-a traumatizat nenorocirea de la Giulesti
Va pup cu mult drag.

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis





BRAVOOO!!! cand spui de cat de mult creste imi aduc aminte de mama cum povestea de bunicul care cand l-a vazut pe fratele meu (nascut prematur de 2 kg) a zis ca offff, se mai face asta om .... si acum e la 2 m si vreo 85 kg . oricum a ramas nepotul preferat al lui, i-a lassat si casa mostenire asa drag i-a fost de el. deci uite ca si Yannis al tau s-a facut om


si eu am mai tras o repriza de plans in seara asta cu gandul la saracele mame, ce-o fi fost si ce e in continuare in sufletul lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

al3csa ma bucur pentru vestile bune..si felicitari lui Yannis pentru dinte.........ma tot uit ca scrieti, ca ies pe rand, la noi ne-a iesit deodata jos amandoi.........................am terminat si eu bulionul.................


asa ca ma duc la spalat de biberoane si apoi la un dus si somn ca nu mai pot.................

daaa....................am un Ivan frumos si marait.....................nu stiu e posibil sa apara jos dinti????Ca eu acolo simt atre si parca umflat si acolo roade si el tot ce apuca......si plange si e nervos si da e marait.....................................


of offffffffffff

i-am dat panadol, dar inca nu isi face efectul...................


asa ca va pup si noapte buna sa aveti!!!!!!!!!!!!!!!!!!



am vz pozele.....tu fata tu ce par frumos are David.....ioiiiiiiiiiiiiiiii si eu vreau sa aiba ivan asa par frumos.................................pup eu baiatul mare!!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

larisel frumos , o sa incerc si cu cartof sa vad, nu era innecacios sau l-ai diluat cu ceva? sau poate untul l-a facut mai alunecos sa zic asa




L-am diluat cu lp pana la consistentza dorita.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Dupa indelungi cautari am reusit sa-i cumpar si eu Marei niste jucarii. Las linkuri mai jos poate sunt sursa de inspiratie si pt altcineva.

www.lamazetoys.co.uk/lamaze-balancing-bug-stacker-41-p.asp" target="_blank">astea mi se par funny rau

www.baby99.co.uk/view-prod/1/99115915356/baby-Chicco-Super-Rocking-Rings.html" target="_blank">cerculete

si
www.vtechuk.com/products-and-accessories/first-steps-baby-walker/" target="_blank">un fel de premergator

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg



Sunt bestiale toate...ce bine ca ai timp sa cauti...si pretzurile sunt super ok.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel


Sunt bestiale toate...ce bine ca ai timp sa cauti...si pretzurile sunt super ok.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)





Ma bucur ca va plac, le-am luat la preturi mai mici decat cele din link-uri, de pe amazon.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

sondaj....bag si eu unull....sau va las sa-l terminati pe asta?

ati luat premergator? am si pareri si pro si contra...inca stau pe ganduri...

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Noi am luat chiar 2 sic! Le place super tare in ele...alearga prin toata curtea la tzara, dar pe parchet in picioarele goale a fost maxim...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

sondaje

- de mancat la inceput manca absolut orice, acum s-a cam smecherit si a inceput sa faca fite, stie ca sunt altele mai bune ( banana de ex)
in schimb mananca f putin cantitativ de obicei pana in 100 ml, rar 150
cat ar trebui sa manance? si cata carnita?



Eu shtiam ca normal e o arie destul de larga: 120-180 ml. Carnitza: cica la 1 an ar fi 50 grame crescut progresiv pana atunci. Eu, de exemplu, fac un piept de pui/gaina (de tzara) la amandoua sau o pulpitza mica. Pana acum le-am mai dat doar peshte la capitolul carne si ala doar o data: vreo 100 grame crud pt amandoua. Mai vroiam sa le dau curcan, dar cand am vazut pretzul in real mi-a trecut(35 ron/kg pieptul...mi se pare enorm).





din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Meniul de azi...de dieta...pt ca au multe scaune (vreo 6-8) chiar daca nu moi si de consistentze si culori diferite...

Deci fructe tot ioc. Ba de azi si iaurt scos.

So...

dimineatza: lp
gustare in loc de fructe: cereale cu biscuitzi
pranz: pilaf cu pui (orez integral, piept de pui, sare, ulei de masline, zeama de la supa) + supa de morcovi (morcovi, ceapa, ardei - pasat doar morcovii fara zeama + lp)
gustare: rest de supa de morcovi + lp
cina: lp cu cereale

Sa nu mai zic ca eritemul nu are nici o shansa sa treaca cu atatzia de kk...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Intrebare: in cat timp iese efectiv dintele? La Alena a spart gingiutza dar se vede doar ca un coltz mic-mic si a trecut deja o saptamana si nici un progres vizibil...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

AMR 2 (+11)

Mergi la inceput