Aspirante optimiste > 20 ani (553)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

pe toata lumea!
anda, bine ai venit la noi si sedere cat mai scurta!
ama, felicitari si sarcina usoara si bebe sanatos! o sa fie cu noroc de data asta!
eu, fetelor, se pare ca m-am ingrasat mult de vreun an, ca azi am fost la cump pt o rochie de nunta (tre sa dansez in sept) siimi venea sa mor de ciuda ca alea care imi placeau nu imi erau bune! am ajuns la una de 42-44 , asa ceva. eu aveam 36-38 inainte. gata, m-am pus pe slabit! m-am pus l aun film si aerobic, si regim. sunt foarte suparata, si daca sunt suparata, mi se face foame eun cerc vicios!


www.fertilityfriend.com/home/2f398a" target="_blank">grafic TB

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Acum am mai citit si eu din urma!

bebelu ce burtica frumoasa! ;)

Anda mi s-a strans sufletul cand am citit povestea ta. Iti doresc din tot sufletul ca din octombrie sa se prinda repede bebe si sa fie puternic si sanatos!

Kitty, Cosminutza - multumesc. Incerc sa fiu optimista. La sarcina pierduta ma pipaiam la propriu dupa simptome :))) si nu le prea gaseam, acum simt in fiecare clipa. Greturi destul de puternice (seara, dimineata, nu conteaza ;)), nu mai pot tine nici centura de siguranta peste sani ca aproape ca imi dau lacrimile de durere si am niste dureri surde de spate ca trebuie sa ma intind la fiecare 15 minute. Ah, si noaptea ma trezesc de 3-4 ori la pipi Asa ca abia astept sa ajung la eco.

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Dana ai fost super haioasaDaca esti suparata ti-e foamne..Sa nu te superi dar a sunat super fainLasa ca dai tu kg jos
Ama sa ne tii la curent.Cum ti-am mai zis o sa fie bine de data asta ai sa vezi
Kity cum stai cu cartea?

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

cosmi citesc in continuare...o am in format pdf..fetele care o doresc sa-mi spuna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

cos_minutza, chiar mi-e foame. si stau la calc si tv ca sa nu ma apropii de bucatarie sper sa dau jos vreo 2 kg pana la nunta aia sa ma simt eu bine, ca nu ma intereseaza ce zic ceilalti. dar am o burtica, fetelor, rotunda si ascutita cumva, ca daca nu mi-ar fi venit ciclul in ultimele luni, as zice ca=s gravida.
kitty, si eu vreau cartea pls

www.fertilityfriend.com/home/2f398a" target="_blank">grafic TB

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitty-27

cosmi citesc in continuare...o am in format pdf..fetele care o doresc sa-mi spuna...


eu o vreau

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 13 + cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

pai si cum sa o trimit?sau poti sa-mi dai adresa de mess pe pm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ama, ce bine imi pare sa te vad, si mai ales ca vi cu o veste atat de buna. hai ca vineri este fff posibil sa vezi si inimioara. Nici nu sti ce bucuroasa m-ai facut cand ti-am citit mesajul. Pupici multi si sarcina usoara! Asteptam rezultatele!!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si acum 13 + cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

madutza sa intri pe mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Madutza multumesc :) citisem undeva ca ai ramas imediat dupa chiuretaj, nu ai avut probleme din cauza asta, nu? ca si eu am ramas cam repede. ne-am protejat dupa chiuretaj si am facut-o o singura data fara si am si ramas care erau sansele! si am ramas dupa doar 2 luni, desi la controlul de o luna dupa chiuretaj doctorul a zis ca totul e super ok si mi-am revenit foarte bine.

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput