Aspirante optimiste > 20 ani (553)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Deva bafta multa de tot. DOamne ajuta sa fie bine si sa vi cu liniutele

Roxy, Maduta va asteptam si pe voi cu poze cu burticile.



Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 20+ cu Natalia Maria


SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

deeva SUCCES!!!!!!!!!!!!!
tinem pumnii sa se prinda

si eu sper sa fie bebe mic in burtica mea


ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

deeva succes

In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra

"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

Marriage Ticker
Trying To Conceive
TTC blinkie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor sa va spun o intamplare
am o prietena care in urma cu ceva timp a fost internata la giulesti si era in salon cu o graviduta sa nasca
era de la tara graviduta si au apocat-o durerile
asa se chinuia femeia aia, rau de tot si nimeni nu a vrut sa mearga la ea, nici macar o asistenta
fetele din saloc au tot chemat personal medical dar nimic
pana la un moment dat cand graviduta nu a mai putut, vazand ca iese copilul si la tras singura
prietena mea mi-a povestit ca s-a ingrozit can a vazut-o cum la apucat si la scos singura
bineinteles ca nici atunci nu a venit nimeni repede si din pacate bebelusul a murit asfisiat de mucusul de pe caile respiratoriii, nu la ajutat nimeni sa ii desfunde nasucul. de neinchipuit
dar au scapat basma curata ca graviduta era de la tara fara bani si sprijin si ei sau scos spunand ca s-a nascut mort dar nu a fost asa. fetele din salon au vazut mai bine
si chiar au avut nesimtirea sa vorbeasca asistentele de acolo ca "era o femeie de la tara, lasa ca face altul si asa mi-a dat doar 10 lei"
am ramas uimita de aceasta intamplare
daca nu vor sa-si faca meseria nu le obliga nimeni sa ramana in sistem ,sa plece acolo unde vor si unde se castiga mai bine nu sa omoare fiinte nevinovate si neajutorate
de multe ori am observat ca asistentele vb mult mai urat si decat medicii, si sunt asa de .....neprofesioniste si fara cunostiinte

RUSINE RUSINE MARE SA LE FIE!!!!!!!!!!!!!!

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara dragutzelor!!!

Lorena ingrozitor ce povesteti
Andreea de ce sa ma supar pe tine?Doamne fereste.Deci matza ia tzatzica pe post de suzeta,asa e si fetita unei verisoare
Bun venit noilor fete si sedere cat mai scurta ca aspirante
Deeva multa multa bafta.Doamne ajuta
Bebelu super burticutza aiCe rau imi pare ca nu sunt in Bucuresti cand va intalniti
Anca imi pare rau de situatia de la servici
MAdutza,Roxi asteptam si de la voi pozici cu burtica
Paula,Didisor,Gaby,Katy,Cixi,Draguta,Dana,Lisssa,Kity si tuturor fetelor dragi multi

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Buna, fetele!
Lorena, ma ingrozesc de ceea ce spui, dar e atat de mult adevar in asta! Medici si asistente, masini de facut bani, fara suflet si care pur si simplu ucid prin indiferenta, nesimtire! Putini mai sunt cei care isi fac meseria din pasiune si dragoste pentru oameni! Cand vad bolnavi, vad doar banii pe care ii pompam! Asta e adevarul! Urasc tara in care traim! A ajuns sa ne fie teama sa intram in spital! Intram, dar nu stim daca si cum iesim! Cui sa strigam, pt ca oricum, nimeni nu va face nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mare dreptate ai Sorina...Mama ei de tara



Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Buna fetelor ;) Va mai amintiti de mine?

Imi e si rusine sa mai trec pe aici ca am disparut asa brusc cu 3 luni in urma, dar pierderea sarcinii m-a facut sa imi fie foarte greu sa fiu in preajma unor femei care asteapta bebe sau sunt aspirante optimiste :) . Suna egoist, stiu, nu sunt mandra, dar in momente dificile ca acelea nu mai judeci rational.

Imi pare bine sa va revad, m-am uitat in graba peste forum , Bebelu felicitari pentru fetita! Am inceput sa rad cand am vazut numele ca si noi tot Natalia ne-am ales daca va fi fetita ;))


M-am intors pentru ca sunt un pic insarcinata din nou si nu vrau sa va spun ce stres resimt. Incerc sa fiu optimista, ma simt complet diferit la sarcina asta, simptomele sunt atat de clare si de evidente...nu se compara cu prima.
Nu am ajuns inca la doctor, abia mi-am dat seama ca sunt gravida (mai ca nu am vrut sa admit ca am ramas atat de repede!), vineri sunt programata. Dupa calculele mele sunt in 6 saptamani (cu dubii ca am ciclul neregulat dupa chiuretaj), iar bhcg-ul a fost 3500 luni si azi 7300. La prima sarcina la 10 saptamani abia atinsesem 9000.

Sa va rugati pentru mine sa am vesti bune vineri. Am nevoie de ele!

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Felicitari Ama,sarcina usoara si bebe sanatos si la termen,sunt sigura ca de data asta va fi totul bineChiar mai inainte ma intrebam ce o fi cu tine

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

buna seara fetele!!!!!
deeva tin pumnii...sa fie cu noroc...si sa apara
ama felicitari pt sarcina...sa dea dd sa fie bine si sa te bucuri de bebelus
katy,cosmi,draguta,didi,lorena,cixinica,camcris,angi,

Mergi la inceput