Incendiu la maternitatea Giulesti

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

nu e incapere, e un hol mare, cu scari de-alea clasice, care coboara la usa aia fara rampa pe unde i-au evacuat.



Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

din cate am vazut, era un tip mai solid imbracat cu tricou negru, el a incercat sa sparga usa, s-a intors putin pe hol, dupa care a fost urmat de inca doi barbati si au reusit sa sparga usa....asa mi s.a parut mie in inregistrare.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mai oameni, dar apropos de intratul cu cartela la camera bebeilor, eu nu pricep de ce se adopta asa sistem care cumva limiteaza accesul si al persoanelor autorizate in caz de urgenta.
Adica: daca este o pana de curent cum se intra la bebei??? Prin pana de curent intelegand nu numai ca nu mai functioneaza accesul cu cartela, ci si ca incubatoarele nu mai sunt incalzite, aparatura se intrerupe...etc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinamh

nu e incapere, e un hol mare, cu scari de-alea clasice, care coboara la usa aia fara rampa pe unde i-au evacuat.



Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii

Ma rog hol, ceea ce am vrut sa punctez e ca nimeni nu reactioneaza in nici un fel desi fumul e gros.
Nu-si dau seama ce se intampla?Poate ca nu si-au dat seama unde e incendiu, dar totusi e un incendiu si in cazul asta esti invatat sa parasesti cladirea cat mai repede, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Nu puteau sa paraseasca cladirea. COPIII lor nascuti la termen sau nu erau ACOLO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Mie nu mi e se pare ca ar fi speriati sau panicati.Pur si simplu stau acolo ca la circ si se uita.Nu-si dau seama de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mie nu-mi vine sa cred ca atatia oameni stau si se uita si au lasat acei copilasi sa arda de vii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

pai... tin copiii incuiati... ca sa nu dispara vreunul... caci cu portarii aia de 5 lei poti oricand sa scoti un copil din maternitate!

eu cred ca nimeni nu a crezut cu adevarat ca poate fi un pericol real, ci ca era doar ceva mai mult fum, asteptau sa vada de unde...

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Fix k la circ! cu atat mai ingrozitoare ipoteza k erau parinti si/sau rude ale bebelusilor aflati dincolo de usa de dupa care iesea fum!! adica se vede asa: dincolo de usa aia se afla copilul meu, vad clar k iese fum din ce in ce mai gros, iar eu stau sa ma uit k dobitocu'!

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

M-am asteptat sa vad imagini dinaintea incendiului sa vedem daca asistenta plecase sau nu de acolo.Sa vedem momentele dinaintea dezastrului.

Mergi la inceput