exu', reloaded

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cea mai tare chestie spusa de ex fetelor a fost in iunie: "cand vine vara vin sa va scot in parc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Gabi,nu stiu ce ai putea face... Cu siguranta de vorba buna sau cu amenintarile nu va intelege. Poate sa ii dai lui Lili un telefon mobil, cand e la el... sa te poata suna oricand si s+o poti suna oricand. Eu am de gand sa fac asta data viitoare (peste un an probabil:D) cand o mai ia exul pe a mea. Nu de alta, dar cand o ia si il sun nu imi raspunde ore intregi, dupa ora stabilita sa-mi aduca copilul inapoi... si intru in panica. Nu ca ar rapi-o sau ar opri-o la el, asta e o imposibilitate cu el, ci pentru ca mi-e teama sa nu fi patit ea ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Morgano

Cea mai tare chestie spusa de ex fetelor a fost in iunie: "cand vine vara vin sa va scot in parc"


Si i-a scos? Sau nu a precizat daca era vorba de vara 2010?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui catale

Gabi,nu stiu ce ai putea face... Cu siguranta de vorba buna sau cu amenintarile nu va intelege. Poate sa ii dai lui Lili un telefon mobil, cand e la el... sa te poata suna oricand si s+o poti suna oricand. Eu am de gand sa fac asta data viitoare (peste un an probabil:D) cand o mai ia exul pe a mea. Nu de alta, dar cand o ia si il sun nu imi raspunde ore intregi, dupa ora stabilita sa-mi aduca copilul inapoi... si intru in panica. Nu ca ar rapi-o sau ar opri-o la el, asta e o imposibilitate cu el, ci pentru ca mi-e teama sa nu fi patit ea ceva.





Lili are telefon mobil, dar ba il uita, ba se descarca, noah nu e destul de mare pt un mobil Acum nu stiu ce a apucat-o cu iesitul pe usa, ca n-a mai facut faze de acest gen.

In weekend el vrea sa-i duca la ceva chef (zi de nastere a unei fetite) si le-a propus copiilor sa doarma la prietena lui. In capul meu asta inseamna ca vrea sa bea si n-are chef sa stea fara alcool pana la sfarsitul chefului Iar daca bea, e nasol de tot. Fiul meu nu ar vrea sa doarma acolo, el totinsista, i-am si zis sa inteleaga clar: baiatul nu vrea... si daca lui nu-i convine sau nu-si permite sa-si aduca copiii acasa, merg eu dupa ei, ca doar nu-mi cade coronita din cap daca dau 10 lei pe un taxi Mi-e si groaza sa-mi las copiii cu el noaptea, mai ales dupa gratare si beri si tot tacamul, ce ma fac daca fata iar pleaca de la el in toiul noptii, fiindca el e turbat si face urat din cauza alcoolului?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gabi, lasa-i la chef cu conditia ca sa mergi tu dupa ei.

Mare idiot e exul tau

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

E weekendul lui, deci nu prea pun eu conditiile, doar ne targuim

Cat despre dormitul la ea, fiind studenta la medicina, sper sa fie si curata... ca la socrii e un jeg unsuros-lipicios peste tot, as intra in panica daca ar veni vorba vreodata sa doarma la ei Dar sper sa nu fie cazul de dormit in afara casei.

Si da, el e un idiot,dar mi-au trebuit mai multi ani sa se ridice ceata aia roz si sa vad realitatea goala.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

fetita mea a inceput sa simta abea acum ca are tata. Abea acum petrec timp pretios cu ea si efetiv. Dupa terminarea divortului si-a luat in serios drepturile de-a vizita copilul si cand vine sa ia fata o dau cu tot cu instructiuni de folosire pe care am vazut ca le respecta intocmai. Ptiu sa nu fie de deochi da eu sunt multumita de ex si de relatia pe care abea acum dupa divort o are cu fata lui.

O schimba, o pastreaza curata, o plimba in parc, ii tine programul de masa, de somn, de activitati, o scoate in parc la timp, o fereste de canicula, o secondeaza chiar foarte bine, fara nervi si cu rabdare. Cand fata e plecata la el il sun de doua ori pe zi si colaboreaza foarte bine cu mine la instructiunile de utilizare a copilului la purtator. Imi da raportul in detaliu, pana si ce discuta. Sper sa-l tina. A.... si mi-o aduce curata si imbracata fix cu hainele cu care o dau. Mai nou vine cu unghiile taiate, pieptanata si cu parul in diverse coafuri si parfumata, asa cum o dau eu.

La capitolul igiena intima mai avem probleme, ca o duce la soacra-mea si dumneaei dansa nu prea stie sa-i faca dus ca lumea, dar macar ii face dus la doua zile.... pe caldurile astea. Ultimile dati l-am rugat sa-i spuna iubitei lui sa-i faca dus CU SAPUN si apa calda macar o data cat sta acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

da' ei nu se spala zilnic????????????????????

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

in general pleca de vineri si venea duminica sau luni si.... pentru ca facem mare interogatoriu de ce e fata imputita de-a dreptul mi se raspundea ca o spala doar pe maini si pe picioare (de la genunchi in jos) ca nu a mai stat sa incalzeasca apa ca s-a stricat centrala ca oricum o spal eu acasa, ca la tara se murdareste oricum.

Situatia s-a remediat dupa ce i-am aratat domnului in ce hal vine de oparita intre picioare si dupa ce am scris in intampinare la tribunal la divort ca o aduce murdara si neingrijita. Pana atunci am fost tratata ca si cum exagerez eu si sunt a draq, ca am ceva cu ma-sa, ca gasesc nod in papura, iar la tribunal cumnata-mea a declarat ca copilul meu PRACTIC a fost crescuta de soacra-mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

vara find nu vad de ce un copil nu se poate spala in apa rece. Nu tb sa se balaceasca ore in sir, dar s-o uzi, s-o freci bine cu sapun si s-o clatesti pt asta iti trebuie max. 2-3 minute.

Lasa, va fi perferct dupa ce fii-ta va mai creste un pic, si se va rezolva singura.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput